5 Temmuz 2010 Pazartesi

Banvit Euroleague'de Ön Eleme Oynayacak

Geçtiğimiz sezon EuroChallenge Cup'da mücadele etmesinin ardından bu sezon EuroCup'da yer alacağı açıklanan Banvit için Euroleague şansı doğmuş durumda. Az önce Euroleague resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Letonya şampiyonu Barons/LMT Riga takımının organizasyondan çekilme kararı almasının ardından ligimizde normal sezonu üçüncü bitiren ve yarı finalde F.Bahçe Ülker'e kaybeden Banvit dahil edilmiş listeye 16. takım olarak. 16 takım arasından son ikiye kalmak için uğraş verecek olan Banvit'in rakibi 8 Temmuz Perşembe günü İspanya'da çekilecek kurada belli olacak.

Geride bıraktığımız sezonun en başarılı, en dikkat çekici performanslarından birine imza attı Banvit. Pek çok kez yazdık bunu üstüne basarak. Hem saha içinde hem saha dışında yaptıkları ile bu elemeyi oynamayı fazlasıyla hakettiler bence. Şu aşamada son iki takım arasına kalabilirler mi, elbette kolay değil bu. Ama hem Banvit organizasyonunda bu işe emek verenleri hem de her maçta salonu dolduran Bandırma'lıları fazlasıyla motive edecektir bu durum. Banvit-Avrupa Kupaları özelinde bir de salon sorunsalı var ki şimdilik Banvit'in muhtemel rakiplerinin tam listesini vererek buraya bir virgül koyalım.

10 Yorum Yapılmış:

atakan dedi ki...

bu senenin en guzel haberi

koray dedi ki...

İstanbulda mı oynayacaklar ? BAnvit yerine bir takım Eurocup'a mı alınacak.

tuncer beyribey dedi ki...

Bir Bandırmalı olarak inanılmaz gururluyum.....

Kapkan dedi ki...

listeyi inceledimde çok ama çok zor hatta banvit için imkansız

mustafa can dedi ki...

helal olsun bu ligimizde artık diger takımlarıda daha da hırslandırır banvitte bu yonde kadorusunu bir an önce güclendirmeli
insallah seneye onlarıda goruruz euroleague de

Ömer dedi ki...

Banvit yerine bizi de direkt Eurocup'a alsalardi bari.

Bapsteba dedi ki...

yabancı oyuncu kalitesini arttırabilseydi belki derdim ama bu kalitede yabancılarla çok zor.

Cakivu dedi ki...

gerçekten çok isterim banvitin katılmasını ne kadar zor olsada, bunu bir şans görüp, en azından yabancı kalitesini biraz artırmalılar, gerçi kadrolarını nerdeyse hemen heme korudular...

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Çok ama çok zor ama listeye alınmak bile onlar için bir gurur.. Senenin en güzel HABERlerinden.

ako dedi ki...

banviti alma sebepleri ülke puanımızdan dolayı kontenjan hakkı olması. Geçen sene aliağa 3. olsaydı aliağa giderdi mesela.