7 Temmuz 2010 Çarşamba

Banvit'te Başkan Özkan Kılıç'ın Haklı Gururu

Letonya'nın Barons LMT/Riga takımının ön eleme turundan çekilmesi sonucunda ülke sıralamasının gereği olarak ön eleme oynama hakkını kazanan Banvit'te konuyla ilgili bir açıklama yapan Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç; “Şimdiye kadar ülkemizden Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker’in oynadığı bu organizasyonda bizim de bulunacak olmamız bizim için sevindirici olduğu kadar gurur verici bir olay. 6 sezondur basketbol 1. liginde yer alıyoruz. Gelişimimizin bu noktalara geldiğini görmek bizleri ilerisi için daha heyecanlı yapıyor. Şimdi amacımız oynayacağımız ön eleme maçlarında başarılı olup gruplara kalmak. Sonrasında ise Kulübümüz ve Ülkemiz adına iyi işlere, başarılı sonuçlara imza atmak” şeklinde konuştu.

Banvit BK, ön eleme 1. turundaki ilk maçını 21 Eylül’de ve ikinci maçını da 24 Eylül’de oynayacak. Bu turu geçmesi halinde sırasıyla 2. turda 28 Eylül ve 01 Ekim’de ve yine elemeyi geçerse 3. tur karşılaşmalarını 05 Ekim ve 08 Ekim’de oynayacak.

16 takımın katılacağı ve oynanacak 3 tur sonucunda 2 takımın Euroleague gruplarında oynama hakkını kazanacağı ön eleme turunun kura çekimi 08 Temmuz’da İspanya’nın Barcelona kentinde yapılacak. Banvit BK’nün ilk turdaki muhtemel rakipleri, Hemofarm Strada (Sırbistan) Le Mans (Fransa), Budivelnyk (Ukrayna) ve CEZ Basketball Nymburk (Çek Cum.).

8 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Banvit ilk turdaki rakiplerin her biri ile başa baş oynayıp yenebilecek güçte...

Rumeras dedi ki...

Helal olsun büyük başkana..Salsa eğer muhtemel rakipler hakkında bir bilgin varsa bizi aydınlatırsan seviniriz :)

saLsa dedi ki...

@ Rumeras

Yazının sonunda muhtemel rakipler yazıyor ya..:)Eleme oynayacak 16 takımı da istiyorsan onlar için de şuraya alabiliriz seni:

http://www.euroleague.net/news/i/72872/180/item

saLsa

koray dedi ki...

Elemelerinin oldukça zor olacağı iki Rus takımı var .Khimki'yi elemeleri imkansıza yakın olur KAzan'ı elemeleri ise zor olur onların da bütçesi o düzeyde olmasa bile yüksek oluyor.

Bu iki takıma birden yol üzerinde denk gelmemek oldukça küçük bir ihtimal.

Ayrıca tüm turlarda(ilk turda kesin olarak diğer turlarda çok büyük lasılık) ilk maçı iç sahada oynama dezavantajı olacak BAnvit'in yüksek ihtimalle.

orloff dedi ki...

Telekom da oynamadı mı bu ligde ? Hatta arada çaprazdan gelen Efes Pilsen ile de maç yapmışlardı. Sene 1996 veya 1997 olmalı.

kenzel dedi ki...

Merak ettiğim birşey var Letonya temsilcisi katılmadığı için bizim 3.müz oraya gitmiş. Mesela Karşıyaka Banvit'i eleseydi gidecekmiydi EuroLeague'e yoksa lig sıralamasında 3.olan Banvit'mi gidecekti yine ?

Aynı şekilde bir soru daha. Banvit bu A B C gibi takım sınıflandırmalarında düşük puanlı olsa onların yerine 4.mü katılacaktı yoksa her halükarda onlarmı gidiyor ?

saLsa dedi ki...

@ kenzel

Güzel sorular, ama biraz karışık durumlar olduğundan yanıtlarımı net ve kesin doğru kural olarak kabul etme.

Benim bildiğim:
1) Normal sezon 3.süne bakılıyor lig 3.sü derken, Play-Off'lara değil.
2) Banvit'i Euroleague'e taşıyan ülke puanı Türkiye'nin genel olarak ülke puanı. Yani Türkiye'nin ülke puanı diğerlerine göre daha yüksek olduğundan Türkiye'den bir takım çağırılacak. O da ilk 2 EL'de olduğundan, lig 3.sü oluyor.

saLsa

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

İlk turu geçebilme ihtimalleri var..