25 Temmuz 2010 Pazar

Bo McCalebb Siena'da

İki sezon önce Ahmet Kandemir'in Mersin'e getirdiği Amerikalılardan biriydi Bo McCalebb. Vatandaşı Chris Lofton ile birlikte Mersin'e geldiğinde tüm gözler Lofton'a odaklanmış durumdaydı. Nasıl odaklamasın ki? Kanseri yenerek spor hayatına devam eden oyuncunun Amerika'da ün sahibi bir şutör olması ve rekorlar kırarak Türkiye'ye gelmesi Ahmet Kandemir'in yabancı oyuncu tercihlerinin verimliliği ile birleştiğinde ortam gayet müsaitti bu durum için. Ki sezonda da 17-22 üçlük isabeti sağlayarak 61 sayı yazdığı Ted Kolejliler maçı ve 13/20 üçlük attığı F.Bahçe Ülker maçında ürettiği 47 sayı ile rekorlar kırarak bu maheretini göstermişti bizlere Lofton. McCalebb'in maç başına 17.4 sayı -4.6 asist - 2.7 top çalmalık Türkiye performansı bu iki maçın gölgesinde kalmıştı. Fakat o günlerde koç dikkatli gözlere Bo McCalebb'i işaret ediyordu. 'İyi izleyin bu adamı, farklı yerlere gelecek.' diye de ekliyordu. Dediği gibi de oldu koçun. Bir sezonluk Mersin macerasının ardından adı bir dönem F.Bahçe Ülker ile de anılan McCalebb, Partizan ile anlaştı. Euroleague Final Four'u oynadığı Sırp takımında 13.4 sayı - 3.4 asist ortalamaları ile oynayan Mccalebb, bir basamak daha çıkmayı başarmıştı bu performansıyla. Yeni sezon öncesinde Makedon pasaportunu alan oyuncunun yeni takımı ise bugün belli oldu. 1985 doğumlu oyuncu İtalyan Montepaschi Siena kulübü ile üç yıllık sözleşme imzaladı. Kulübün resmi sitesinden duyurulmuş transfer. Seviye atlayarak yürümeye devam ediyor Bo McCalebb, biz de ilgiyle takip ediyoruz.

7 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Seviye atlayarak yürümüyor, resmen koşuyor bu adam, uçuyor. :)

dilemma dedi ki...

siena adına harika bi transfer.mcintyre ın yerine alınabilinecek en iyi isim.ama wisniewski daha iyi oyuncu!

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde Türk yapılması planlanan oyunculardan biriydi.. Keşke zamanında yapsaydık!

Kapkankağan dedi ki...

Partizan'dan ayrılan oyuncular ya çok başarılı oluyor yada kayboluyor. Bende Siena performansını merak ediyorum asıl seviyesi burada ortaya çıkacak.

Miksiyon dedi ki...

Çok yerinde bir yorum daha kapkan kardeşimden.

Adsız dedi ki...

gözümüzün önündeki şu adamı biz göremedik de partizan gördü ya söylecek kelime yok !

yugoslavtipiforvet dedi ki...

bo mccaleb bir ara Fener'in gündemin deydi.çok iyi hatırlıyorum o zaman Fener bu oyuncuyla mı eurolig'de oynayacak denmişti.adam Final Four oynadı ve her iki maçı da uzatmaya götüren adam oldu.Fenerli yöneticiler de televizyonlarına kurulup onu seyretti anca.ilk adımı inanılmaz süratli bir adam.bu sezon Aleks Maric'in parlamasında da çok büyük katkıda bulundu.chris lofton'un ise hala euroleague seviyesine gelememesi ise çok ilginç