3 Temmuz 2010 Cumartesi

Bornova Belediyesi de EuroChallenge'da

Ligi 6. sırada bitiren Pınar Karşıyaka'nın ardından, 7. sıranın sahibi Bornova Belediyesi de EuroChallenge'da mücadele edecek. Düşününce Bornova'nın başarı hikayesi her gün biraz daha güzel detaylarla büyüyor. Önce 2 sezon içinde amatörden 1. lige çıkmaları, sonra 1. ligdeki ilk sezonlarında 7. sırayı alıp Play-Off yapmaları ve nihayetinde alınan Avrupa vizesi. Keyifli bir yazı konusu başlı başına. Banvit'in direkt, Beşiktaş Cola Turka'nın ise ön eleme turundan gireceği Eurocup'a katılmayan lig 5.'si Türk Telekom'un EuroChallenge'a da tenezzül etmiyor olması ilginç. Bir ara Euroleague kapısını zorlayıp, Kupa 1'de oynamanın yollarını arayan bir takımdılar sonuçta.

6 Yorum Yapılmış:

Adibelli dedi ki...

Bizim gibi İzmirli basketbolseverler için yıllar sonra iki takımla avrupa kupası heyecanı olacak. EuroChallenge'e katılmak istemesi Bornova'da planların çok da kısa vadeli olmadığını gösteriyor.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Bornova: Yükselen Değer..

tuğçe555 dedi ki...

İzmirliler için çok güzel haber umarım bu sene bütün izmirliler maçlarda halkapınarı doldurup takımın yanında olurlar..

10ur dedi ki...

UCLA'dan micheal Roll ile anlaştığını duydum. yabancı seçimi konusunda gerçekten en iyisini yapmayı başarıyorlar. kesinlikle KSK'nın tahtını ellerinden almışlardır bence

Zenak dedi ki...

De ben ışık spordan alinan şerafettini anlamış değilim 2.liğde 20dk ortalama 20 maç sayi ortalaması 3 riband 1 küsürlerde, varmi anliyan? bu işin altındada menejer-antrenor-oyuncu dayanışması var heralde.
-Hocam al bunu sen al.
-Peki alalım. %5 mi bundanda?
-Evet Hocam
-Hadi hayirli olmasada olur ahaha...

koray dedi ki...

Hala anlaşılır olmayabilir ama Ribaund ortalaması 5.2 Şerafettin'İn 1 küsürlerde değil.

http://www.tbl.org.tr/tb2l/oyuncu.asp?Kod=2945