25 Temmuz 2010 Pazar

Charles Shackleford Yine Tutuklanmış

Sevgili Caner Eler sayesinde haberdar oldum durumdan. Bir dönem ülke basketboluna imzasını atmış isimlerden Charles Shackleford, polise reçeteli ilaç satarken yakalanmış. 2006 senesinde de uyuşturucu bulundurmak suçundan tutuklanmıştı Amerika'da. Daha sonra kefaletle serbest bırakıldığını okumuştuk. Tabii ki biz Shackleford'u hep 1996 senesinden, Ülkerspor - Unicaja Malaga maçının son saniyesinde istemeden soktuğu ve maç sonunda 'O topu hayaletler soktu' açıklamasını yaptığı serbest atışıyla hatırlayacağız. Her Charles Shackleford denildiğinde o an canlanacak zihnimizde. O dönemde Ülker'in koçluğunu yapan Çetin Yılmaz ile geçtiğimiz sezon içerisinde gerçekleştirdiğimiz röportajda o anı sormuştuk. Öyle ya biz ekran başında şaşkınlık içinde kalakalırken benchde neler yaşanıyordu o sırada? Cevabı kendine has tarzıyla vermişti koç: Yani adama atma dedik. Çıktı ilk faulü kaçırdı, ama çok kötü attı diye hakem uyardı. ‘Böyle atma’gibilerinden. Sonra ikinciyi çemberin önüne çarptırmak istedi ama bir yolladı, tak sayı oldu. Tabii o andan sonra ben Charles Shackleford’un yaşayan, ölmüş hiç fark etmez, tüm yakınlarıyla, sülalesiyle akraba oldum. Hiç ayrım gözetmeksizin.:) Ama sadece sözde elbette.:)

5 Yorum Yapılmış:

Kapkankağan dedi ki...

o anı bende anımsıyorum. Basket olduktan sonra gözlerime inanamadım. Bu adem sayesinde Ülker turdan olmuştu.
diğer yandan Dejavu, o röportajı yapan kişi sen değilsindir herhalde :) yaş itibariyle.

murat ozen dedi ki...

Ülkerspor turdan olmamıştı. Maç uzamış Malaga uzatmada gerekli farkı sağlamıştı ama grubun diğer maçında gerçekleşen sürpriz sayesinde Ülkerspor turu geçmişti. O basketten son Ülkerspor başka sayı bulamamıştı yaptıkları taktik faülleri ise Malaga'lı oyuncular bilerek kaçırmıştı ve maç uzatmaya gitmişti.

O anlarda Orhun ya da Harun dan bir tanesi bilerek topu kendi potasına soksa ne olurdu diye düşünmüştüm..:)

Kapkankağan dedi ki...

@MURAT ÖZEN
Yanılıyorsun turdan olmuştu

dejavu dedi ki...

@Kapkan;

Üzgünüm ama asıl yanılan sensin. Antibes sürpriz yaparak CSKA'yı yenince, turu atlayan taraf Ülker olmuştu.

Bu arada röportajı da geçtiğimiz sezon içerisinde yapmıştık.

İlgi&bilgi..

kobe dedi ki...

buraya yazan arkadasların lutfen ınterneten bakarak ulkerın bana nasıl turdan oldugunu anlatsan.hatta bence efsane yaptı ulker ılk 8 kaldı barcelona ıle eslesmıstı.onu da kaybettlerı.O YUZDEN ULKER TURDAN OLMAMISTI HALA IDAA EDIYORSUNUZ INETRENETE BAKın VEYA BASKETBOLA ILGILENEN BIRISINE SORUN ULKER TURDAN OLMADI.BARCELONA ILE ESLESTI.ANTIBES BUYUK SUPRIZ YAPARAK CSKA YI MOSKAVADA YENDI....
TARTISMA BITMISTIR..