28 Temmuz 2010 Çarşamba

Efes Lawrence Roberts İle İmzaladı

Basket Dergisi sitesinde geçmiş haberi Can. 1 yıllık sözleşme imzalanmış. Geçen yıl kendilerine lazım olan ayakları çabuk bir 4 numarayı bu yıl kattılar kadrolarına. Kerem dönmüş ve 1 milyon üstü bir ücrete Dudley alınmışken. Fıkra gibi.

NBA, Oly, Kızılyıldız, Partizan derken şimdi ki durağı Efes Pilsen oldu Roberts'ın. 27 yaşında, 2.06 boyunda, en verimli çağında. Bu transferle Efes'teki yabancıların sayısı da 6'ya ulaştı. Wisniewski, Raduljica, Roberts, Thornton, Rakocevic, Nachbar. Yine son 2 yılda olduğu gibi bir tane yabancı tribünden seyredecek TBL'yi. Tahminen Wisniewski olur o da.

Not: Efes resmi sitesinden de açıklandı transfer saat 17:00 itibariyle.

8 Yorum Yapılmış:

Gurcay dedi ki...

Hayırlı uğurlu olsun. Kulübün bu seneki transfer politikası, alınan adamlar belli.. Beni heyecanlandıran bir transfer olmadı.

Cevad Zort dedi ki...

efes 2 yıldır sert bir 4-5 numara ile oynamıyordu,rebound blok ve pota altı etkinliği anlamında,roberts kapasitesi belirli ama potaya giden bir oyuncu, aslında bu yıl en önemli değişiklik koç değişikliği, rakocevic ve nachbar perasovic ile bakalım ne yapacak,cenk beklenen katkıyı verebilecek mi? en azından geçen seneye göre izlemesi daha keyifli,daha tempolu bir takım olabilir.tüm guardlar kontrollü oyun oynayan guardlar,forvetler delici forvetler değil daha çok şutör,içerde ne olacak sotu işareti, efes iyi set oyunu oynamak zorunda,savunma soru işareti?

yugoslavtipiforvet dedi ki...

Efes Pilsen gördüğüm kadarıyla sert bir takım hüviyetine sonunda Blatt'in bıraktığı enkazı temizleyerek ulaşacak gibi.tek soru işaretği var kafamda o da Efes'in pota altında skor sıkıntısı çekme ihtimali.Eğer raduljica beklenen katkıyı yapamazsa işler kötü gidebilir.ama gene de olumlu bir transfer

HotSauce21 dedi ki...

sert oyun yapısı,iç ve dış oyununun belli bi seviyede olması sebebiyle oyun ve fiziksel özelliklerini ira clark'a benzetiyorum. hep bahsedildiği gibi partizan yapısında çok daha göze çarpan oyununu efes sisteminde partizandaki kadar istikrarlı süre bulamayacağı için beklenildiği kadar etkili olamayacağını düşünenlerdenim. takım savunmasının sertliği, iç-dış opsiyonlarının olması elbette takım adına artılar ama wisnievski transferinde olduğu gibi budur denilecek bi isim olmadığı da çok açık.

dilemma dedi ki...

efeste transferlerin ayık kafayla yapılmadığı tescillendi.ama onlarda haklı klup kapatılcak adamlar efkarlı şu aralar.stoklar azalmıştır.ben bi oyun kurucu transferi daha bekliyorum:)

Kapkankağan dedi ki...

tek sorun 6 yabancının oluşması. Roberts belkide çok yararlı olacaktır. ama efes pilsen den daha çok iyi transferler beklediğimiz için az hayal kırıklığı oldu

aykut_gurkan dedi ki...

Koç Presoviç'in nasıl bir takım yaratmak istediğini anlayabilmiş değilim. Savunmacı takım diyoruz elde reko ve nachbar gibi sert olmatyan iki adam var Smith gibi daha iyi bir savunamcıyı gönderdiler.

Cevad Zort dedi ki...

aslında hatta smith hem hücum hem savunma olarak takımın en iyisiydi geçen yıl..