6 Temmuz 2010 Salı

Ergin Ataman'dan İtiraflar

Efes Pilsen'deki görevini bırakmasının ardından Twitter hesabı üzerinden basketbol gündemini belirleyen ve bana kalırsa bunu oldukça başarılı şekilde gerçekleştiren Ergin Ataman, Sabah gazetesinden Mustafa Bozkurt'a Efes ile geride bıraktığı dönemin muhasebesini yapan bir röportaj vermiş. Üzerinde konuşulacak pek çok detayın yer aldığı röportajı buradan okuyabilirsiniz. Önümüzdeki dönemde epeyce konuşulacak bu röportajın satırbaşları ise şöyle:

- Efes Pilsen'de göreve geldiğinde var olan 12-0'lık F.Bahçe Ülker serisini sonlandırdığını ve dengeyi sağladığını söyleyen koç Türkiye'de başarılı olduklarını söylüyor. Avrupa'da ise hedefi son dört olarak belirleyip bunu gerçekleştirememeleri nedeniyle başarısız olduklarını ise açıkyüreklilikle kabul ediyor. Efes cephesinde idarecilerin vermesi gereken mücadeleyi kendisinin verdiği ekleyerek de röportajın ilk göndermesini yapıyor.

- Artık herkesin malumu olan Rakocevic olayında ise keskin bir dille pişmanlığını dile getirmiş Ataman. Sezon başında Kaukenas ve Rakocevic ile Morris-Nachbar arasından seçim yaptığını söyleyen koç, bu iki kararından da pişmanlığı dile getirerek eldeki bütçeyi yanlış kullandığını da itiraf ediyor. İsrail deplasmanında yaşananların ardından Rakocevic'i takımdan yollamak istediğini ama bu konuda başkan Tuncay Özilhan ile bir iletişim sorunu yaşanmasından dolayı gönderemediğini de vurguluyor.

- Turgay Demirel'in Kerem Gönlüm'ün doping olayında kendisini ima eden açıklamalarının ardından Spor Bakanı Nafiz Özak ve Devlet Bakanı Egemen Bağış ile bu konuda görüştüğünü ve kendisinin ön plana atıldığını söylüyor koç. Kendisini görevden alması için Tuncay Özilhan'a federasyon tarafından sürekli olarak telkinde bulunulduğunu bizzat Özilhan'ın ağzından duyduğunu söyleyen Ergin Ataman'ın bu açıklamalarına karşılık gelecektir diye düşünüyorum.

- Play-off öncesi sözleşme teklifi Kaya'dan gelmesine karşın Efes Pilsen'in sözleşme yapmadığını ve artan F.Bahçe Ülker dedikodularından sonra sözleşmenin önerildiğini de öğreniyoruz bu röportajda. Kaya Peker'in F.Bahçe taraftarı tarafından kabul edileceğini de ekleyen koç Emir Preldzic'in Türk yapılmasının milli takımdan ziyade F.Bahçe Ülker'e yarar sağlayacağını söyleyerek kapatıyor bu konuyu. Ki bu konudaki görüşlerini daha önce Twitter hesabından da paylaşmıştı.

- Aydın Örs'ü koordinatör olarak göreve getirmek istediğini ama bunu başaramadığını söyleyen Ergin Ataman, 'Aziz Yıldırım'ı tebrik ediyorum ama zorlanıyorum. Yiğidi öldür hakkını ver.' sözleriyle tamamlamış röportajı.

3 Yorum Yapılmış:

bonzo dedi ki...

Aziz Yıldırım'ı objektif değerlendirenler bunun sonucunda kimi zaman eleştiriyor kimi zaman da övüyorlar. Ancak bir kısım fenerbahçe taraftarı var ki aziz yıldırım'ı yermek onlar için bir alışkanlık ve bu durum ben de subkortikal bir refleks izlenimi yaratıyor.
Baş düşmanlarından birisi dahi olumlu bir şey yaptığını kabul ederek "zorlanarak da olsa" hakkını verirken, bu hakkı her daim eleştirmekte kullanan kimi taraftarlara ciddi bir mesaj veriyor:
Objektif olun, hataları eleştirin ama aziz yıldırımı hata yapsa da eleştirsek moduna girmeden..

dilemma dedi ki...

kulüp başkanları, fed. başkanı ,koçlar iç içe.ne kadar laçkalaşmış bi basketbolumuz var

dilemma dedi ki...

sonuç olarak doping olayında herkes suçsuz.kerem yapmaz,efes yapmaz,ataman sorumlu değil e arkadaş cinler periler mi yaptı?