5 Temmuz 2010 Pazartesi

Filip Videnov Olin İçin Yeniden Türkiye'de

Onu 2005-06 sezonunda oynadığı Tekel'den iyi hatırlar bu ligin takipçileri. Hem bireysel anlamda hem de takım anlamındaulaşabildikleri tepe nokta hala o sezondur. Hakan Demir idaresinde ligi 18 galibiyetle 6. sırada bitiren Tekel, Play-Off'ta Beşiktaş'a karşı 1 de maç kazanarak bu başarısını taçlandırmıştı. Tabii Videnov da o takımın yıldızıydı. O yıl Play-Off'larda 20 sayıya kadar çıkardığı ortalamasına kariyeri boyunca uzaktan yakından yaklaşamadı. Ama o büyülü performansın ardından Real Madrid'e kapağı atmıştı kısa süreli olarak. Sonra sırasıyla Caja San Fernando, Rieti, Granada takımlarında forma giydi. Geçen yıla Kızılyıldız'da başlayıp FMP Zeleznik'te bitirdi. Ama dedim ya o Tekel performansının yanına bile yaklaşamadı. Şimdi 30 yaşında, 5 yıl aradan sonra yeniden Türkiye'de. Kariyerine ivmenin babasını kazandıran, arkasına dönüp baktığında herkesin buradaki macerasından bahsettiği Videnov'un Olin Gençlik'e vereceği çok şeyler var diye düşünüyorum, öyle umuyorum. Keyifli olacak izlemesi.

3 Yorum Yapılmış:

HotSauce21 dedi ki...

ilk adımının hızlı olması rakipleri karşısındaki en büyük avantajıydı.yaşının 30'a gelmiş olması bu özelliğinden ne kadar götürdüyse katkısıda o oranda değişicektir bana göre.

edirne güzel seçim,hem eve yakın

Fanatik Basket dedi ki...

sportando'nun haberine göre, menajerlik şirketi Interperformances transferi yalanlamış..

http://www.sportando.net/eng/europe/turkey/10360/videnov_olin_edirne_interperformances_denied_the_transfer.html

agopist dedi ki...

Bu sene Kızılyıldız formasıyla Ankara'da izlediğimde çok mutlu olmuştum. Eski formundsa olmasa da eski dostu Türkiye'de görmek hoşuma gitmişti. Edirne'den bol bol gelir İstanbul'a...