6 Temmuz 2010 Salı

Furkan Karşıyaka'da Kalıyor (Resmi Açıklama)

Karar günüydü bugün. Öğle saatlerinde önce F.Bahçe Ülker cephesinden bir açıklama geldi, bu sezonki kadro planlarımızda Furkan Aldemir ismi yer almıyor denildi. Az önce de şu sıralar oldukça hareketli günler geçiren Karşıyaka'dan bir açıklama geldi. Fakat açıklama doğrudan kulüp yönetiminden değil, bu transfer esnasında tavrını ilk günden bu yana koruyan basketbol şubesinden. Şube Başkanı Nazım Torbaoğlu imzalı olarak ve 'Furkan Satılık Değildir' başlığı ile yayınlanan açıklamanın tamamı burada. 'Furkan Aldemir'in satılık olmadığını, sezonluk planlarda mutlaka yer alan bir oyuncu olduğunu belirtmemize rağmen, kulüp yönetimi ile ilgili hiçbir tecrübesi olmayan kişilerin maksadını aşan yorumları bizleri üzmüştür.' denilen açıklama bu transfer görüşmeleri esnasında Karşıyaka yöneticilerinin kendi içerisinde yaşanan sorunları da işaret ediyor gibi sanki. Ayrıca açıklamada dört yabancı oyuncu ile kontrat aşamasına gelindiği haberi de yer alıyor. Transfer haberinin ortaya çıktığı andan itibaren ciddi bir tepki gösteren ve bu tepkileri ile transferi engelleyen Karşıyaka'lı taraftarlar da biraz olsun rahatlamışlardır sanıyorum.

22 Yorum Yapılmış:

zgn dedi ki...

bugün aldığım en güzel haber içim rahatladı

EmreKSK dedi ki...

biraz olsun rahatlamak mı? yaşadığımız hisler kelimelerle tarif edilemez... şükürler olsun.

EmreKSK dedi ki...

biraz olsun rahatlamak mı? yaşadığımız hisler kelimelerle tarif edilemez... şükürler olsun.

vdT dedi ki...

Herkes Karşıyaka taraftarının neler yapabileceğini görmüştür. Karşıyaka taraftarı, ligtv, spormax karşısına geçip beğenmeyince kapatan, beğenmeyince salonlara gelmeyen bir taraftar değildir..

KskHyTr dedi ki...

Benim içim hiçte rahatlamadı 2 gün sonra çıkıp futbol şubenin baskısına dayanamayıp sattık derlerse hiç şaşırmam... Az geçmişe bakmak yeterli... Bu sene takımda kalıp ligin en iyi pota altı skoreri jovo ile birlikte çalışıp sırtı dönük oyununu geliştirirse fiyatını katlar... Tabi işallah modaya uyup işin kolayına kaçıp sadece şutunu geliştirmekle kalmaz gerçek bir pota altı oyuncusu olur...

Bu arada çağlar 4 yabancı oyuncusu bilgisi vermişsin elde zaten jovo var. Andre ve holstonla anlaşma yenilenmecek sanırım beklenenin aksine...

Kapkan dedi ki...

alsın turşısını kursunlar diyeceğim ama oda olmayacak Furkan zaten bir kaç yıl sonra serbest kalacak NBA ya bedavaya gidecek.
Bu tür konularda ne kadar duygusalız biraz Sırp kulüplerine bakıpta örnek almalıyız adamlar çıkarıp çıkarıp satıyorlar avrupaya. Bizimkiler ise satılık değildir gibi anlamsız açıklamalar yapıyorlar.

basketçi dedi ki...

patanın yüzü sıcaktır
bakalım furkan sezonu nerede tamamlayacak
burak sezgin'i
hüseyin beşok'u
kaya peker'i
koparıp alanlar furkan'ı da çekip alırlar
para her kapıyı açar
çocuğun önüne koyarlar ksk'dan aldığının 4 misilini
katarlar kadrolarına
nasıl ki hüseyin'i ve kaya'yı alan efes pilsen bu oyuncularla şampiyonluklar yaşamışsa
furkan'ı alan takım da onun sayesinde şampiyonluklar yaşayacaktır çünkü

KskHyTr dedi ki...

@kapkan
Ne kadarda çok ksk nin çıkarlarını düşünür olmusşun teşekkür ediyoruz ilgin için:))) Sıkma sen tatlı canını seneye daha pahalıya satarız yönetim döneklik yapmazsa sözleşmesi uzatılır falan:) Hani birde parasızlıktan performans aldıkları oyuncularını katara satan bir kulube gimesini hiç istemem ksk de parasını alamaz furkanda;)

dilemma dedi ki...

ülkede o kadar tesadüfi nadir yetenek çıkıyor ki kulüpler yöneticiler ne yapacaklarını şaşırıyor elleri ayaklarına dolanıyor.asıl olan oyunculara oluyor.bu kadar ilgiden dolayı sapıtıyorlar(bkz.arda,batuhan,cenk..)

nonstop dedi ki...

@kaplan
alamayınca zoruna gitti galiba:) diyelim ki furkan bedavaya gitti, sana ne, sen mi yönetiyorsun ksknin bütçesini? ksknin kasasına girecek 2milyon seni niye ilgilendiriyor bu kadar?

Kapkan dedi ki...

nonstop
eğer sen düşünüyorsan KSK nın bütçesini helal olsun derim. Siz ancak gidip maç izerlersiniz para nereden geliyor haberiniz bile olmaz.

KskHyTr
Furkanda aptaldı tabi basacak KSK ya 10 yıl sözleşme gidecek 5 Milyon boservisle NBA ya :)
oysaki NBA bir oyuncuya 500 bin dolardan fazla bonservis vermiyor.
diğer yandan senin parasız dediğin GS Türkiye nin en zengin kulübüdür. bunuda araştır öğren. borç diyorsan büyük şirketlerin büyük borcu olur.

Alphan Aksoylar dedi ki...

http://kafsinkafingursesi.blogspot.com/2010/07/furkan-bu-formay-2010-2011de-de-giyecek.html

Konu ile ilgili blogumda yayınladığım yazım bağlantıda...

KskHyTr dedi ki...

@kapkan
zaten 2012 ye kadar sözleşmesi var önce bilgi sahibi ol sonra tartışalım... ayrıca ben nba a milyon dolarlara satarız falan demedim hatta oku önce:) bide bu nasıl zenginlikse devletten alınan araziyle tokiyle falan bir stat bitmedi kaç senedir, madem bu kadar zengin bu klup o cafe crown ne isimdeki?? zaten bir çok kimse gülümseyerek okuyor seni bu konuda fazla konusma bence dahada komik duruma düşersin:)) Taraftarlık başka fanatiklik başka;)

KskHyTr dedi ki...

2012 demişim sözleşme için 2013 olacaktı yanlış yazmışım...

KskHyTr dedi ki...

Flood yapar gibi oldu biraz ama:) bazı ksk sitelerindede 2014 e kadar uzatıldığı yazıyor sözleşmenin doğrusu nedir bunu yahu?

KskHyTr dedi ki...

gece son yazdığım 3 mesajı yayınlamazsanız sevinirim anıl yada çağlar anlamsız bir sidik yarışına girmek istemiyorum tutamadım gece yine kendimi:) saygılar
Dipnot:tabi bunuda yayınlamayın:)

lembo dedi ki...

bu fenerbahçenin resmi açıklamalarından ileride bir kitap yapılırsa çok satar. sadece furkan olayına özgü değil..bir transfer için çılgın atıyorlar..akşama kadar full kulis, full kumpas. Olmayacağını anladıkları anda da " hiç bir ilgimiz yoktur " diye resmi açıklama. Daha önce hiç bir ilgimiz yoktur dedikleri ne adamları aldılar bilen biliyor. Galatasaray, Furkan'ı almak istedi , olmadı. Bir şey mi kaybetti onurundan şerefinde. Ama Fenerbahçe alelacele hemen açıklama.. Alakamız yok. Nasıl, ne kadar alakanız olduğunu bilen biliyor.

KskHyTr dedi ki...

Bu arada furkanın sözleşmesi 2013 e kadarmı 2014 e kadarmı? Bazı ksk orjinli sitelerde 2014 yazıyor...

vdT dedi ki...

@Kaplan,
merak etme kulübümüzle ilgili herşeyi senden daha iyi biliyoruz.
2milyona galatasaray peşkeş çekileceğine 500bin dolara Draftta karşıyaka atkısıyla görmek bizim için daha uygundur.
Furkanda aptaldı ya demişsin. Furkan'ın sözleşmesi geçen sene bitmişti Efes ve Fenerbahçe Furkan'a büyük teklifler yaptı ama Furkan ve ailesi KSK'de kalmak istedi ve sözleşmesini 2013 e kadar uzattı..

Fanatik Basket dedi ki...

@kapkan
oyuncuyu yetiştiren kulüp karşıyaka olduğuna göre satıp satmama kararı da sadece onları ilgilendirir. ister satıp para kazanırlar, ister o oyuncunun çevresine takım kurarlar.

bu onların tercihidir, kimseyi ilgilendirmez ve daha da önemlisi bunu eleştirmek galatasaray ya da başka takım taraftarlarına düşmez.

galatasaray da furkan gibi oyuncular yetiştir(e)bilirse o zaman siz karar verirsiniz satacak mısınız, satmayacak mısınız, nba'e mi göndereceksiniz..

gerçi galatasaray altyapısından en son ne zaman bu düzeyde oyuncu çıktı onu da hatırlamıyorum ya neyse..

söylediğin gibi türkiye'nin en zengin kulübünün galatasaray olduğuna da hiç şüphe yok. çok parası olan takımlar, 3 kuruş fazla kazanmak için en iyi oyuncularını arap takımlarına satarlar.

ksklee dedi ki...

satmıyoruz galatasarayda oynayıp küme düşmemeye oynayacağına karşıyakada oynamayı tercih eder furkan kardeşim.inşallah önümüzdeki sezon furkanı avrupaya yollucaz...

KEREM dedi ki...

ksklee bütçe olayına girmiyorum çünkü KSK'nın yaptığı işi başarı olarak görüyorum ama ortaya bir laf atarken araştır da öyle at. Geçen sene KSK 16 GS 17 galibiyet aldı. Önceki sene 20-13 yine GS daha fazla. Bir önceki sene de 19-17. Ondan önce de 18-12. Bir önceki sezon da 16-13. 6 senedir tablo bu. Yok 7 sene önceki tablodan bahsediyorsan haklısın özür dilerim :)