22 Temmuz 2010 Perşembe

Galatasaray Medical Park'dan Radikal Hamleler

Sezon sonunda Ceyhun Yıldızoğlu'nu göreve getirerek radikal hamlelerin ilkini gerçekleştiren G.Saray Medical Park'da bu radikal hamleler arka arkaya devam ediyor. Uzun zamandır kadın basketbol piyasasının transfer gündeminde ismi G.Saray ile anılan üç oyuncu dün resmi site tarafından açıklandı. Kocaeli BŞB'den Ceyda Kozluca, Beşiktaş Cola Turka'dan Melek Bilge ve geçtiğimiz sezonun EuroCup şampiyonu Sony Athinaikos'dan Gintare Petronyte önümüzdeki sezon sarı kırmızılı formayı terletecek. Daha önce açıklanan Doneeka Hodges, Nihan Anaz ve Gülşah Gümüşay isimleriyle birlikte önümüzdeki sezon geçmiş yıllara nazaran daha farklı bir G.Saray izleyeceğimiz kesin. Kadroda Seimone Augustus ve Slywia Fowles gibi iki süper-star yer almasına karşın şu an için büyük soru işaretleri taşıyan bir kadronun oluşturulduğu da ortada.

Ligdeki tek rakibi F.Bahçe'yi geçebilmek için yapılmamış olanı yapması gerekiyordu koç Yıldızoğlu'nun. Oluşturmaya çalıştığı kadroda genç, gelişime açık ve birden fazla pozisyonu oynama yetisi olan isimleri toplamaya çalışması da tesadüf değil elbette. 2008'de Avrupa'da 'Yılın Genç Oyuncusu' seçilmiş 1989 doğumlu Petronyte ile iki yıllık, Melek Bilge ile beş yıllık imzalanan sözleşmeler de bu noktada dikkat çekiyor. Kariyeri boyunca olduğu gibi Florya'da da uzun vadeli planlarının ilk adımını atmış durumda koç. Bu topraklarda bu tarz radikal kararların genellikle iki sonucu vardır: Ya kral olursunuz ya da görevinizden ayrılmak zorunda kalırsınız. İkinci seçeneğin Yıldızoğlu özelinde gerçekleşmemesi için her zaman için ağabeylerin ağırlığı hissedildiği şubede yönetimin sezon içerisinde koça yanındayız mesajı vermesi gerekebilir. Herşeye rağmen yeni çehresiyle G.Saray Medical Park'ı izlemek keyifli olacak diye tahmin ediyorum.

2 Yorum Yapılmış:

Kapkankağan dedi ki...

Galatasaray Bayan Takımı'nın şu an görülen en büyük eksiği üst sevye yabancı bir guard eksiği bunuda tamamlarsa. eksiği kalmayacak. 4 numara için devşirilen Melisa(cample) neden hala açıklanmadı acaba?

bonzo dedi ki...

Dejavu'nun tüm yazdıklarına katılıyorum. Fenrbahçe'nin yerli rotasyonu kayıplara uğratılmadıkça(ki en az 2 yıl daha beraberler) şampiyon olmanın zorluğu ortada. Bu nedenle yeni koç farklı ve yeni uygulamalar yaparak aradaki farkı kapatmaya çalışıyor.
Umarım bu galatasaray kadrosu lige hazır girer ve fenerbahçe'ye ciddi bir rakip olabilir. Bu sayede güzel bir lig izleme şansına sahip oluruz.