24 Temmuz 2010 Cumartesi

Lynn Greer ve D-Wash Siena'nın Gündeminde

Spahija ile birlikte yeniden yapılanma yoluna giden F.Bahçe Ülker'de yeni sezon kadrosunda düşünülmeyen isimlerden biri Lynn Greer. Oyuncunun sözleşmesinin devam etmesi ve sözleşmesinde yazan meblağ sarı lacivertli cephenin işini zorlaştırsa da Greer ile alakalı olarak ilk kez bir transfer haberi düştü bugün. İtalyan Tuttosport sitesi, Montepaschi Siena'nın Lynn Greer ile ilgilendiğini yazdı. Mevcut F.Bahçe Ülker düzeninde yer almasını beklemiyoruz fakat burada kazanacağı ciddi bir para var ortada. Greer'in kararı ne yönde olacak, biraz beklemek gerekecek bunu görmek için. Yine aynı habere göre İtalyan ekibinin gündemindeki bir diğer oyuncu da geçtiğimiz sezon G.Saray Cafe Crown'da ortaya koyduğu yürekli oyunla taraftarların büyük sevgisini kazanan Darius Washington. Türkiye'de sezonu kapattıktan sonra kısa bir süre de Lottomatica Roma forması giymişti D-Wash.

3 Yorum Yapılmış:

yugoslavtipiforvet dedi ki...

d-wash takımda kalmak istediğini söylemişti ama gs yönetimi bu konuda hiç bir hareket göstermedi anladığım kadarıyla... zaten gs yönetiminden mevcut iskeleti koruma gibi bir şey bekleyecek durumumuz kalmadı bunca yıldan sonra.
lynn greer ise klasik Amerikan kolej liginden kalma,savruk oynayan,takım düzeninden kopuk,bireyselliği ön planda tutan ve savunmayı umursamayan bir oyuncu.ama nedir;topu yere vurduğunda birebir hücumda etkili olabildiği için olmadık anlar da çok faydalı olabilir ama yıllardır euroleague izleyen herkes anlamıştır ki greer tarzı oyuncularla; kadro iskeletiniz ve rotasyonunuz sağlamsa Final Four'a belki gelirsiniz ama şampiyon olamazsınız.sistem takımları (barça,cska,1 sezon önceki pana) ve özellikle kısaları Avrupalı olan (ya da fazlasıyla o sisteme uyum sağlamış Amerikalılar.örneğin j.r holden'ın tamamen bir avrupalıdır) takımlar karşısında çaresiz kalırsın.Umarım bu oyuncudan kurtulur fenerbahçe.gasper vidmar'ın da gideceği söyleniyor.aslında gelişme gösterdiğini geçen yılki final serisinde gördük ama euroleague seviyesi için yeterli değil ve Fener gibi hedefleri olan bir takıma gitmez artık.emir ve vidmar gençlere yatırım felsefesiyle yapılan akıllıca bir adımdı bence.emir tuttu,Vidmar tutmadı.her zaman tutacak diye bir şey yok ama önemli olan bu felsefeyi korumak ve bu felsefeyi başka oyuncuların da faydalanacağı şekilde devam ettirmek.Spahija Berkay Candan'ı ne kadar oynatacak göreceğiz

koray dedi ki...

Aydın Örs Vidmar takımda kalacak demiş pota6'da öyle deniyordu

ugur_braveheart dedi ki...

fb ülker'in vidmar'la euroleague de final four'a kalmaası zor..euroleague sayı kralı 2.11 'lik a.mariçi alsaydı ve uzun süreli mukaveleler yapsaydı geleceğini garanti altına alırdı.fb üler gard pozissyounda ukiç ve enginle bu turnuvayı götürmesi zor bence buraya altıncı yabancı tarnsferi yapmalı veya greer takımda kalmalı sadece avrupa maçlarında ve sakalıklarda kullanılmak için bende söylmesi.