28 Temmuz 2010 Çarşamba

G.Saray - Hüseyin - Sertaç - Shumpert - Mahmuti

Luksa Andric'i açıklayarak 4. yabancısına da resmen kavuşan G.Saray'da, taraftarların gözü yeni açıklanacak transferlerde. Özellikle gündeme 'Bitti' şeklinde düşen Shumpert ve yine içeriye alınması muhtemel bir uzun konusunda bekleyiş devam ediyor taraftar kanadında.

Hüseyin Beşok bugün Bol Basket programında konuktu. 'G.Saray ve birkaç yabancı takımla görüşüyor menajerim. Ama benim gönlüm Türkiye'de kalmakta. G.Saray'da oynamayı elbette isterim' şeklinde konuştu. Hani Mahmuti'nin Hüseyin'i isteyebileceği, şu son yıllarda izlediğimiz, yaşlandıkça oyununu üçlük çizgisinin gerisine doğru kaydıran ve illaki dakika almak isteyecek Hüseyin'i isteyebileceği çok da aklımın aldığı bir şey değil açıkçası. Taraftar forumlarında 'Gelsin, kesin şampiyonuz, Hüseyin tam aradığımız isim' tarzında ütopik yorumlar var ama neyin ne olduğu da ortada yani. He 'Gençleri yetiştirir, onlara örnek olur' diyenleri bir nebze anlayabiliyorum ama zaten kadrodaki Ermal ve Haluk bunu yapacaklar. G.Saray Basketbol Okulu değil ki bu, A takım.

Bir süre önce benim de Melih Mahmutoğlu ile beraber bitti diye yazdığım genç uzun Sertaç Şanlı konusunda ise ilginç gelişmeler var. Bence olursa 'Cuk' oturacak isimdir Sertaç ama geçen gün görüştüğümüzde 'Telekom'dan kesin olarak ayrılacağım ama yeni takımımın ne olacağı belli değil' dedi ve kendisini isteyen başka takımların da olduğu ihtimaliyle beni epeyce şaşırttı. Twitter'dan paslaştığımız dostlarla muhabbet esnasında Sırbistan'da bir takıma transfer olup oradan hülle ile yeniden Türkiye'ye alınması durumundan bahsettiler, ilginç geldi. Beklemedeyiz, birkaç güne netleşecektir nereye gideceği genç Sertaç'ın.

Shumpert konusunda ise en büyük soru işareti 'Yerli olarak mı yoksa yabancı olarak mı oynayacağı' ile ilgili. 3 sezondur Türkiye'de oynayan Shumpert'ı, TBF torpilli Emir'i örnek göstererek T.C. vatandaşlığına almak istiyor G.Saray Cafe Crown. Yabancı olarak kadroya katılma ihtimali de var ancak T.C. vatandaşı olmuş bir Shumpert muazzam bir zenginlik getirir kadrolarına, bunun farkındalar. O yüzden şanslarını zorluyorlar zorlayabildikleri kadar. Kimbilir belki Turgay Demirel G.Saray'ın da gönlü olsun diye 'He' deyiverir bu olaya.

Ancak tüm bu konuşulanların ve ortadaki ihtimallerin üstüne Oktay Mahmuti'den gelen yorum işin rengini değiştiriyor. Basket Dergisi sitesinden Can İşbakan'a konuşan Oktay Mahmuti 'Uzun rotasyonuna şu an bir oyuncu daha almayı düşünmüyorum. Haluk ve Caner’i 4 pozisyonunda da zaman zaman kullanabilirim' diyerek ortada ihtimal mihtimal bırakmamış. Caner ve Haluk'un oynadığı bir 4 numara pozisyonu Efes Pilsen ve F.Bahçe Ülker'e karşı ne kadar iş yapar ki? Yer bitirir bu 2 takım orayı.

10 Yorum Yapılmış:

Cevad Zort dedi ki...

tabii ki hüseyin eskisi kadar güçlü değil, yerine genç bir oyuncuya süre verilecekse daha doğru ama hüseyin tipindeki uzunlar bench de yer varsa eğer her zaman işe yarar,çünkü zeki oynayan ,assist yapan oyuncudur hüseyin,oyun sıkıştığında 3-5 dk girebilir,bu tip özellikleri olan uzunlar çok yok artık(prkacin,sabonis,divac..)

aykut_gurkan dedi ki...

hüseyin 10 dakika oynayacak güce sahip. yüksek bir ücret istemez ise mantıklı br iş olacaktır. Sertaç ise mutlaka kadroya katılmalı

Lebowski dedi ki...

turgay abileri yapar bir güzellik

Ali dedi ki...

Turgay bizim abimiz ise eğer sizin,öz ve öz babanız be kardeşim,bu kadarda değil yani,devşirme oyuncu oynatmadığınız bir şube varmı,Masa tenisinde bile devşirme oynatıyorsunuz yahu,daha ne diyeyim ben size.:D

aykut_gurkan dedi ki...

@ali

masa tensiinde bile oynatıyorlar mı çok güldüm :)) güzel tesbit kutlarım.

Lebowski dedi ki...

Geçen sene küme düşürülmesi gereken kulübü neden düşürmedi acaba, Abdi İpekçi'de oynanan maçtaki rezaletten sonra kaç maç seyircisiz oynama cezası verildiğini hatırlıyor musunuz acaba?

Ayrıca biz en azından kimliğinde adı ne yazıyorsa sırtına da onu yazıyoruz.

Ali dedi ki...

Buna başkanınızın kapı komşusuda dahilmi?
Yani bir Fenerli'nin Turgay Galatasaray'ın adamı demesi için ya oksijen sıkıntısı yaşaması,yada glikoz ekskliği yaşaması gerekir.Hangisi karar veremedim.

Ayrıca Abdi ipekçi olaylarını denk tutman gözlüğünün ne denli geçirgen olduğunu gösteriyor,hakikaten yok artık,tekme tokat oyuncu koç dövmek ile su şişesi fırlatmak eşittir öylemi,peki.

Son olarak yaşanılan olay karşısında federasyon kuralları ne gerektiriyorsa onu yaptılar,daha ne yapacaklardı,kulübümü kapatacaklardı.Gerçi doğru söylüyorsun başkan'ızın kapı komşusu böyle bir olayda insiyatif kullanıp bizi nasıl küme düşürmediğine şaşırmanız gerekir.Alınan evin hakkı verilmeliydi değilmi.

Devşirme olayında verilen ayardan sonra böyle bir kanala geçmekte kimliğinle tamamiyle örtüşüyor güzel insan,bu noktayada değinmek lazım.Hayırlı işler.

exclusivefor80 dedi ki...

hüseyin KARŞIYAKA'da hayrılısı olsun..basladıgım yerde bırakacagım demişti İzmirden giderken...vay beee oda abisi gibi ailesinin oldugu yerde son kez oynayacak hem lig de hem avrupa'da...

Lebowski dedi ki...

Geçen seneki rezaletin, spor ahlaksızlığının (diğer branşlarınızda da yaşanan) cezası kesinlikle ligden düşürmeydi, ancak bu yapılamadığı gibi günler geçtikçe kararı açıklamayarak komik ötesi karar verildi. ancak fenerli dediğiniz adamın bu konuyla ilgili kararı haklı oluyor. ayrıca sadece pet şişeleri görmen de hoş tabii. Sevgili arkadaşım son olarak şunu söylemek istiyorum eğer bir yerde haksızlık var ise hep beraber üzerine gidelim aksi halde işler hiçbir spor dalında iyi gitmeyecektir. Bu arada yazdığın kelimelerden yaş olarak ufak olduğun kanaatine vardım inşallah öylesindir yoksa yetişkin birinin bunları söylemesini yakıştıramazdım.

Not: Bu arada kimliğimle onur ve gurur duyuyorum, Allah herkese nasip etmez, iyi ki de etmiyor

Ali dedi ki...

Not ve iki noktadan sonra yazdığın herşey yetişkinlik dereceni gösteriyor,açıkcası bu tartışmaya burda nokta koymak en azından kimliğimin bana verdiği sorumluluk icabı gerekli,çünkü her zaman bunu belli bir seviyede yaptık,yapmayada devam edeceğiz.