28 Temmuz 2010 Çarşamba

G.Saray Luksa Andric'le 2 Yıllığına Anlaştı

G.Saray Cafe Crown, Cibona Zagreb forması giyen 25 yaşında ve 2.10 boyundaki Luksa Andric ile 2 yıllığına anlaştığını resmi site üzerinden duyurdu. 2005-06 sezonundan beri Cibona Zagreb A takımında oynayan Andric, Euroleague'de en iyi rakamlarına bu yıl ulaştı. Maç başına 9.4 sayı - 4.5 ribaund ortalamaları tutturan Hırvat oyuncu, Euroleague kariyerindeki en yüksek skorunu ise 2007 yılında Efes'e karşı (19 sayı) yapmıştı. Koçunu Efes'e, yıldızını F.Bahçe Ülker'e kaptıran Cibona'dan Türkiye'ye doğru tahliye işlemi tüm hızıyla devam ediyor. Spahija ve Ukic'i de sayarsak tepe takılardaki 5. Hırvat oldu Andric.

G.Saray için iyi bir hamle, Mahmuti'nin sistemi için uygun bir oyuncu. Ancak asıl önemli detay Andric'le imzalanan sözleşmenin 2 yıllık olması. Malum, G.Saray basketbol takımının formasını 2 yıl üst üste giymek bir yabancı oyuncu için büyük lüks. Yıllar sonra Rado kıracak bu zinciri bu yıl. Seneye de Andric inşallah. Mahmuti etkisi olsa gerek.

3 Yorum Yapılmış:

aykut_gurkan dedi ki...

İnşallah takıma faydalı olur koç Mahmut'nin isteğiyle alınan bir oyuncu.
GS, tüm olanaklarıyla Shumpert'e Türk pasaporu almak için uğraşıyor gördüğümüz kadarıyla. Bu işi halledip acaba bir yabancı daha alırlar mı? olursa ben 4 numara iyi olur derim Bunu yapabilirlerse şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olurlar.

yugoslavtipiforvet dedi ki...

Fnea bir oyuncu değil.euroleague'de bu ortalamalrla oynadıysa Türkiye liginde daha fazla süre alacağını da düşünürsek sayı ortalaması daha iyi olacaktır.ayrıca yugoslav oyuncular bu tip takım değiştirmelerde en azından hayal kırıklığına uğratmazlar takımları.

Ali dedi ki...

Eğerki planlar tutarsa bende kesinlikle Aykut gibi düşünüyorum.3 ve 4 numara arasında kaldım ancak bence en olumlusu kaliteli bir 4 numara olacaktır.5. yabancı olarak bu hamlede yapılırsa şampiyonluk yarışında Galatasaray'ıda görebiliriz.