15 Temmuz 2010 Perşembe

Hido Raptors Yönetimine Patladı

Toronto'da geçirdiği kötü sezonun ardından Türkiye'ye dönüşte mutlu olmadığını söylemişti Hidayet Türkoğlu. Bu hafta içerisinde ortaya çıkan takas ile birlikte önümüzdeki sezon Phoneix Suns takımında mücadele edecek olan Hedo şu günlerde oldukça mutlu olsa da bu kararın ardından Kanada basını kantarın topuzunu kaçırmış durumda. 'See ya, Hedo Jerkoglu' (Görüşürüz, Hedo Pislikoğlu) başlığıyla çıkan Toronto Sun gazetesi bunlardan sadece biri. HaberTürk gazetesinden Mete Aktaş bu konuyla alakalı olarak sıcağı sıcağına Hidayet ile görüşmüş. Başlık da Mete abiye ait zaten. 'Toronto basınının yazdıkları umurumda değil. Haklarında herhangi bir dava açmayı falan da düşünmüyorum. Onlar (Toronto basını) belden aşağı vurmayı iyi bilir ve çok sever, o yüzden bu haberlere çok da şaşırdığımı söyleyemem' diyerek söze başlayan milli oyuncu, bu yazılanların yönetimin izniyle yazıldığı da eklemiş. 'Toronto’nun iki önemli yerel gazetesi Star ve Sun sürekli olarak yönetimle içli dışlı. Yönetimin onayı olmadan, desteğini almadan hareket etmeleri mümkün değil. Bu gazetelerde sezon içinde benimle ilgili çıkan olumsuz haberler karşısında ne Bryan Colangelo (Raptors Genel Menajeri) ne de bir başkası bana destek olup kolladı. Bugüne kadar yaşadıklarımla zaten Raptors’ın ne kadar kötü yönetilen bir kulüp olduğunu gördüm. Toronto Raptors yönetimine ve Kanada basınına karşı cevabımı Allah kısmet ederse onlara karşı Suns formasıyla oynayacağım maçlarda ortaya koyacağım oyunla vereceğim.' diyerek bitirmiş röportajı Hedo. Anlaşılan o ki sezon içerisinde Hidayet'in Toronto deplasmanlarına ayrıca dikkat etmemiz gerekecek. Düşünüyorum da bu maçlardan birinde Orlando'da olduğu gibi deplasmanda son çeyrekte sazı eline alıp maça son noktayı koyması da hoş olur hani.

2 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

"Düşünüyorum da bu maçlardan birinde Orlando'da olduğu gibi deplasmanda son çeyrekte sazı eline alıp maça son noktayı koyması da hoş olur hani."

Ne dalga geçer herkes ama Toronto ile..

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Phoenix Suns ve Toronto Raptors arasında gerçekleşen Hidayet Türkoğlu takası resmi olarak tamamlandı ve takas açıklandı.

Başlangıçta Bobcats'le birlikte üçlü bir takas yapıldı ancak Jordan takası veto edince bu takastan vazgeçildi ve Suns-Raptors ikili bir takasa girdi.

Hidayet Türkoğlu karşlığında Suns, Raptors'a Leandro Barbosa ve Dwayne Jones'u gönderdi. Suns koçu Gentry ise Hidayet'e övgüler yağdırırken onun çok yönlü oyunundan faydalanacaklarını söyledi.