3 Temmuz 2010 Cumartesi

Lavrinovic & F.Bahçe Ülker İddiası

Haftaiçinde koç Spahija'nın ülkesinde verdiği röportajdaki 'Tanınmış 2 uzunla anlaşacağız.' açıklamasının ardından bugünkü Milliyet'te Ümit Avcı ve HaberTürk'de Gökhan Türe imzalı olarak çıkan haberler sarı lacivertli kulübün Darjus Lavrinovic ile anlaştığı yönünde. Ömer Aşık ve Semih Erden'in NBA'de şanslarını denemek istemelerinin ardından son şampiyonlukta önemli bir katkı veren Gasper Vidmar'ın da yeni sezon kadrosunda düşünülmemesi sebebiyle bu dönemde Avrupa'lı uzunlarla ismi sık sık anılacaktır F.Bahçe Ülker'in. Spahija'nın son açıklamalarını da dahil edersek olaya bu trafiğin artacağı kesin. İki farklı gazetede, iki farklı kişi tarafından ortaya atılan isim olan Lavrinovic bunlardan ilki. Üç vakte kadar resmi siteden konuyla alakalı bir bilgilendirme gelecektir. Bu bilgilendirme anlaşmayı açıklama şeklinde mi olacak yoksa çoğu zaman yapıldığı gibi yalanlama şeklinde mi olacak, bekleyip göreceğiz. Bu transfer gerçekleşirse şayet Darjus'un ikizi ile beraber tecavüz ve tecavüze yardımdan iki sene kadar hapis cezası alması ülkemizin spor gündeminde epeyce yer bulacaktır kendine.

15 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Oyuncunun kendisi değil magazinel kısmı hep ilgi çeker büyük takımlara geldiğinde..

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Semih artık Bostonlu

3 Temmuz 2010
Semih artık Bostonlu
Fenerbahçe Ülker’in yetenekli pivotu Semih Erden yeni sezonda NBA de boy gösterecek ve Boston Celtics forması giyecek.

Menajeri Tolga Tuğsavul ile birlikte dün ABD’ye giden Semih, Fenerbahçe Kulübü’ne başvurup sözleşmesinde yer alan opsiyonu kullanarak bonservisini aldı. NBA’in yolunu tutabilmek için F.Bahçe’ye cebinden 500 bin dolar veren Semih, Boston Celtics ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayacak. İlk senesinde minimum kontrat yapacak Semih’in aldığı ücretin ikinci sene artırılacağı bildirildi.

Kapkan dedi ki...

neresi magazin bunun adam içerde yatmış ceza yemiş. işin iiçinde gayri ahlaki drumlar var.

10ur dedi ki...

eee adama cezasını da vermişler.
hapis cezası almış her adam o cezadan sonrada ahlaksız yaşamına dewam edecek diye bir yasa mı var?
basketbol oyuncusu olan bu adamın öncelikle oynadığı takımlarda yaptığı katkılara değilde hayatında 1 kez olsun yapmış olduğu hatayı tartışmaya başlamak bence çok saçma bir durum...

GreenTuborg dedi ki...

gayri ahlaki durum mu? cemal nalga, zefer kalaycıoğolu (sezon içinde hoca ayartmak)ne yazıkkı bu ahlakı başka bir külüp taraftarı bilemez :)

Eren dedi ki...

resmi olarak açıklandı..

tuğçe555 dedi ki...

Resmi siteden açıklama geldi Lavrinovic Fenerbahçe Ülkerde..

keymark9 dedi ki...

ben bu ikizleri karıştırıyorum hep. hangisi daha iyi olan?

Cakivu dedi ki...

adam 10 senedir üst düzey basket oynuyor avrupada, önemli bir oyuncu fenere geldi diye hemen gündeme düşücek madde tecavüz olayı, ben tabiki tecavüz gibi iğrenç bir olayı savunmuyorum/savunmamda keza cezasınıda çekmiş ama buraya kobe bryant da transfer olsa tecavüzcü transfer ettiler diye yazar insanlarımız... böyle insanlara böyle haber, hatta hürriyet ve milliyetin online haber sitelerinde flaş yanıp söner tecavüzcü fenerde diye... kimse kendini kandırmasın zamanında çok üzün süre kapalı kalmış, afedersiniz banu alkan ve tecavüzcü çoşkunla cinsellliği öğrenmiş bir toplumumuz var keza her konuda bilinçlenmenin genelleşmesi de çok uzun zaman alır hatta belki genele yayılamaz ülkemizde... zaten o bilinç olsa çoğu şey de olmaz ya neyse..

olayın şöyle bir boyutuda var, para kazanan ünlü sporculara bu tür şantajlar kızlar veya belli organizasyonlar tarafından yapılıyor keza artık amerikada, seks yaparken kızın vazgeçmesi, erkeğin diretmesi bile tecavüz sayılıyor o yüzden ahlakı düzeyi çok çok yüksek olan ve seks dahil hiçbir tabusu olmayan, yükselmiş derece de bilinçli değerli yurttaşlarıma diyeceğim bu adam böyle bir karakter olsa ne euroleague e, ne eurobaskete alırlar bunca sene ve o bahsedilen olayın detaylarını bilmiyorum keza çok kısa süre yatmış ama birisine bu suç atıldı mı atması zor keza kobe de yakın zamanda benzer bir sorunu yaşadı.

bu yazılarımdan umarım tecavüzü ve körü körüne feneri savunduğumu çıkarmazsınız arkadaşlar, çok önemli bir oyuncu geldi fenere diğer takımlarımızda böyle üst dğzey oyuncular alsınlar, ama kapkan gibi fener kompleksi olan ultra fanatik insanların ahlak dersleri çok komik kaçıyor,

direkt olarak olmasada örneklemek gerekirse, kerem gönlüm olayında da aynı şeyi söyledim kerem gönlüm ve efes pilsen de, sorumlular kimse cezalarını "hakkettiği gibi" çekmeli diye, yoksa keremin karakterine kim ne diyebilir, birisi ve birileri tarafından organize edilen, toplu şekilde yapılan bir olayın günah keçisi olmuştur, yani sonuç olarak, bu tür olayların, bilinmeyen/gizlenen kısımlarıda çok önemlidir benim görüşüme göre.

şimdi fenere katkısı nasıl olur? 4 numarada oynayabilecek bir oyuncu gerçi öteki kardeşi "kadar" iyi şutu yok diye biliyorum ama asıl önemlisi 5 numaraya vereceği derinlik, semihin ve ömer aşık ın gideceğini düşünerek son derece gerekli bir transfer, birkaç yerde batiste söylentileri var eğer oda olursa vidmar gene kiralanabilir, böylece çok sağlam bir 4-5 rotasyonu olur fenerin...

silahsız kuvvet dedi ki...

dejavu gene patlatmış son cümlede bombayı :) o kadar yerde okudum bu transferi ama bu ayrıntıyı tek siz es geçmemişsiniz, bravo oyuncu hakkında çok aydınlatıcı bir bilgi olmuş biz bsketbolseverler için..

Kapkan dedi ki...

cakivu
yani lavronoviç'e bir iyi yapmış demediğin kalmış. ne kadarda fanatik bir tarafsın.

tozasor dedi ki...

Koşun Kapkan birine fanatik dedi..

Demek ki Lavrinovic tecavüzlerine ligimizde devam edecek diyip yazının son ve en gereksiz cümlesine (tamamen polemik olsun diye yazılmış) iğrenç bir espri ekleyeyim..

Kapkan dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Kapkan dedi ki...

tozosor
sen koşmaya başla bizde geliyoruz o zaman..

devrim umut dedi ki...

Efes Pilsen bizi örnek alacagina biz onlari örnek almaya basladik. Cok basarili olmuslar gibi...