4 Temmuz 2010 Pazar

Michael Roll Bornova'da

Önümüzdeki sezon Challenge Cup'da mücadele edecek olan Bornova Belediyesi, Ümit Sonkol, Soner Şentürk ve Pertev Öngüner transferlerinin ardından ilk yabancı transferini de an itibariyle gerçekleştirmiş durumda. İzmir Gücü gazetesinin haberine göre 1987 doğumlu Amerika'lı oyuncu Michael Roll ile anlaşmış İzmir temsilcisi. Bu yıl UCLA'dan mezun olan Roll, 14.1 sayı - 3.6 asist - 2.8 ribaund ortalamaları ile tamamlamış kolejdeki son senesini. Bu sezon üç sayı çizgisinin gerisinden %42.6 ile isabet bulan Roll, geçtiğimiz yıl %51.5 gibi oldukça iyi bir yüzdeye imza atarak beş yıllık kolej kariyerinde dış şut yüzdesini %41.4 civarında tutmayı başarmış. Ki bu yüzdeye yalnızca altı maça çıktığı 2007-08 sezonundaki %26'lık isabet yüzdesi de dahil. Geçtiğimiz sezon Joshua Shipp, Tyler Smith gibi isimlerin kadroya katılımı ile bu noktadaki başarısını ispatlayan Bornova Belediyesi'nin Michael Roll tercihini de bu pencereden değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Bu konuda oldukça başarılı bir ekibe sahipler. Bu sezon G.Saray Cafe Crown'da forma giyecek olan Shipp ile takım arkadaşı olan Roll, profesyonel kariyerine adım atacağı bu ilk senedeki Türkiye tercihinden önce Shipp ile de konuşmuştur sanıyorum. Zaten Shipp, koç Aclan Kavasoğlu'na oyuncu hakkında oldukça olumlu bilgiler vermiş transfer öncesinde. Savunmasının da iyi olduğu söylenen oyuncuyu izleyene kadar şimdilik okuduklarımızla yetineceğiz.

2 Yorum Yapılmış:

reggie31 dedi ki...

michael brandon roll özellikle lise seviyesinde adı geleceğin yıldız adayları arasında gösterilmekteydi.lise döneminde sürekli gelecekte nba olması beklenen oyuncularla birlikte abdnin en prestijli kamplarında birlikteydi.ayrıca lisede voleybol takımında oynamışlığı da vardır..fakat ucla kariyerinde son senesi hariç sürekli beklentilerin altında kaldı...bunda takımdaki kendisi gibi yıldız oyuncu adaylarına göre biraz silik yapıda olması ön plandaydı.ucla da birlikte oynadığı oyunculardan her sene nba olan oyuncular vardı..ör:jordan farmar,arron afflalo,mbah a moute,ryan hollins,darren collison,russell westbrook,kevin love,jrue holiday....bu oyuncuların çoğunluğunun kendi bölgesini işgal ettiğini düşünürsek roll'un durumunu daha da anlamlandırabiliriz...kolej kariyerinin tek iyi olan son senesinde de takımda liderlik üstlenebilecek tek oyuncu olarak kendisi kalmıştır..zaten ucla tarihinin nba'e oyuncu gönderemediği ender sezonlardan biridir son senesi...her şeye rağmen set hücumu oynayan takımlarda basketbol zekasıyla etkili olabilecek bir yapıya sahip...tabi kendisini takıma ait hissetmesi gerekiyor..bunda da aclan kavasoğlu'na önemli görev düşüyor...çünkü dediğim gibi zaman zaman takıma küsme gibi kötü huyları var kırılgan yapısından dolayı...

Sheed dedi ki...

UCLA maçlarını sıkı takipte anlaşılan bornova'da transferi yapanlar.. yetenek olarak shipp'le kıyaslamam ama son senesinde özellikle ne kadar karakter sahibi olduğunu gösterdi division turnuvasında.. oyuncu hakkında bloga karalamak istiyorum daha ayrıntılı şeyler, ama sistem içinde takımın önüne geçmeden faydalı olabilecek güzel bi adam..