7 Temmuz 2010 Çarşamba

Murat Didin - Düsseldorf Anlaşmasının Detayları

Aslında 1 ay önce bitmişti iş, imzalar atılmıştı. Ancak sözleşmenin geçerlilik kazanabilmesi için sözleşmeye 'Wildcard alınması' maddesi konduğundan dünkü toplantının sonucu beklendi. Olumlu sonuç çıkmasından sonra da, 2+2 şeklinde imzalanan kontrat yürürlüğe konmuş oldu.

Murat Didin'in yeni takımı Düsseldorf Giants geçen yıl son maçta Göttingen'e 1 sayı ile kaybedip, sadece 1 puan farkla Pro A'ya düşmüştü. Ancak Bundesliga'ya yükselme başarısı gösteren Cuxhaven'in 3500 kişilik salonu daha bitmediğinden lig koşulları yerine getirilmedi ve bir takım için wildcard hakkı doğdu. Düsseldorf'un projesini, mali yapısını dikkate alan Beko Basketball Bundesliga yönetimi 16 oyun tamamını Düsseldorf Giants'a verdi ve geçen yıl küme düşen takım bu yıl yeniden Bundesliga'da oynama hakkı kazandı. Hem wildcard kazanmaları hem de Didin'le anlaşmaları konusunda bir açıklama yapan Düsseldorf Giant Managing Director'u Claudio Di Padova şöyle konuştu:

'Bütün şehir bunun coşkusunu yaşıyoruz. Artık Didin ile güzel bir geleceğe, ve gelecek başarılara daha yakın olduğumuza inanıyoruz. Didin, hem Frankfurt'u hem de 16. sırada teslim aldığı Beşiktaş Cola Turka'yı tekrar zirvenin ve finallerin takımı yaptı. Düsseldorf'un geleceğini beraberce planladığımız son 1.5 ayda bilgisi, donanımı ve çalışkanlığı ile bizleri, tüm yönetimi kendine hayran bıraktı. Bugünden itibaren Avrupa'nın en zengin 6. şehri, modanın başkenti, kültür sanat ve sporun içiçe olduğu, yakın çevresi ile beraber 12 milyon nüfuslu, yaklaşık 1.2 milyon Türk'ün yaşadığı bir merkezde, kadromuz, taraftarımız ve sponsorlarımız ile güzel, başarılı, adım adım büyüyen bir ALMAN - TÜRK sentezi yaratacağımıza eminim'.

Henüz Yorum Yapılmamış