2 Temmuz 2010 Cuma

NBA Türkiye Temmuz Sayısı - Konular

Bugün derginin çıktığını ve derginin içeriğinde Türk Basketbolu arayanları fazlasıyla tatmin edecek sayfa olduğunu sabah yazmıştım. Yine de derginin içindeki konuları yazıp, asli görevimizi tamamlayalım okuyuculara karşı. Belki gidip dergiyi almak ve okumak için cazip gelecek bir konu yakalayabilir birileri de:


ŞAMPİYONLUĞUN ANATOMİSİ-2010 NBA FİNALLERİ
Los Angeles Lakers'ın şampiyonluğu ile sonuçlanan 2010 NBA Finallerinin detaylı analizi
YILAN GÖZLER- KOBE BRYANT
L.A. Lakers'ın süperstarı Kobe Bryant, 5 şampiyonluk yüzüğüne rağmen başarıya doymuş değil. Onun hedefi gelmiş geçmiş en büyük olmak.
SANATÇI DOKUNUŞU-PAU GASOL
NBA'e adım attığı günden bu yana eleştirilere malzeme olan İspanyol yıldız Pau Gasol, bir sanatçının sabrı ve ustalığıyla kariyerini bir sanat eserine dönüştürüyor.
ŞÜPHESİ OLAN VAR MI?-RAJON RONDO
Boston Celtics'in yeni lideri olarak gösterilen 24 yaşındaki Rajon Rondo oyununun kalitesine şüpheyle yaklaşanlara gereken cevabı parke zeminde veriyor.
BİR DEVRİN SONU MU?-BOSTON CELTICS
2010 NBA Finalisti Celtics'in çekirdek kadrosunu bu yaz ne bekliyor. Boston'ın 'Büyük Üçlü'sünü son kez mi bir arada izledik? Hepsinin yanıtı bu yazıda.
BÖYLESİ GELMEDİ-2010 TRANSFER SEZONU
LeBron James'ten Dwyane Wade'e, Amar'e Stoudemire'dan Chris Bosh'a NBA'in kalburüstü bir çok yıldızı 1 Temmuz'da serbest oyuncu statüsü kazandı. Peki bu yıldızların akibeti ne olacak?
25 YIL ÖNCE, 25 YIL SONRA
2010'da Lakers, Celtics'i devirerek 2008'de ezeli rakibine kaybettiği şampiyonluğun intikamını aldı. Tıpkı 25 yıl önce, 1985'te Magic Johnson ve Kareem Abdul-Jabbar'ın sürüklediği Lakers takımının 1984'ün intikamını Celtics'den aldığı gibi.
YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR-ENES KANTER
Türk basketbolunun geleceğine damgasını vurmaya hazırlanan 2011 draftında ilk turda seçilmesine kesin gözüyle bakılan 18 yaşındaki genç yıldız Enes Kanter, NBA TÜRKİYE'ye konuştu.
ŞAMPİYONLUK ŞİFRELERİ-2010 BEKO FİNAL SERİSİ
Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan Fenebrhaçe Ülker ve Efes Pilsen arasındaki final serisinin kaderini belirleyen 13 faktör neydi?
ERMAN KUNTER NEDEN KAYBETTİ?-ERMAN KUNTER
Fransa Ligi'nde çalıştırdığı Cholet'yi şampiyonluğa taşıyarak tarih yazan, Avrupa'da el üstünde tutulan Erman Kunter'e basketbol camiasının oynadığı oyunlar bu yazıda....
'KARAKTERİM BU!'-MİRSAD TÜRKCAN
Türk basketbolunun hırçın yıldızı NBA TÜRKİYE'ye konuştu.
BASKETBOLUN GÖZÜ AYDIN-AYDIN ÖRS
Türk basketbolunun duayen ismi 3 yıl önce buruk bir biçimde koptuğu Fenerbahçe Ülker'e geri döndü. Bu geri dönüş sadece Fenerbahçe'nin değil, Türk basketbolunun kazancı olacak.
HAYALLERİMİ YIKTIN!-AVRUPA BASKETBOLU
Avrupa basketbolunda bu sezona büyük beklentilerle başlayıp, hayalkırıklığı ile noktalayan takımlar ı mercek altına aldık.

2 Yorum Yapılmış:

Cengizhan dedi ki...

ben bugün bayilere falan baktım dergiyi bulamadım inşallah bulacağım :)

Cengizhan dedi ki...

buldum.. elinize sağlık =)

hediye iyiymiş :D