18 Temmuz 2010 Pazar

Oktay Mahmuti Röportajı (GSBasket.org)

Bu sezon G.Saray Cafe Crown çatısı altında yeniden ligimize dönüş yapan koç Oktay Mahmuti ile bir röportaj gerçekleştirmiş Gsbasket.org ekibi. Daha önceki röportajlara nazaran sorulan soruların içeriği ve dolayısıyla koçun verdiği cevaplar tatmin edicilikten uzak. Ve ayrıca röportajın metin haline dökülmesinde de insanın gözünü alan, okumasını zorlaştıran pek çok imla hatası var. İmza gününde kulüp televizyonunda yapılan röportajın ardından Mahmuti'nin yeni sezon öncesi ilk röportajı olma özelliğini de taşıyan bu söyleşiyi okurken aldığım notları paylaşacağım aşağıda, röportajın tamamını okumak isteyenleri ise şöyle alabiliriz:

- Son senesi opsiyonlu olmak üzere üç yıllık sözleşmeye imza atmış Mahmuti.

- Göreve geldiği günden bu yana Florya'da yaşanan değişimi 'Yeni bir Galatasaray ve önümüzdeki senelerin Galatasaray’ını oluşturmaya çalışıyoruz.' cümlesiyle açıklıyor koç. 'Sadece önümüzdeki Haziran’a kadar Galatasaray’ı düşünmeyin.' diyerek de uzun vadeli planlar konusunda uyarıyor sarı kırmızıya gönül verenleri.

- Sezona dört yabancı ile başlayacakmış G.Saray Cafe Crown. Rancik, Rochestie ve Shipp'den sonra kadroya katılacak yabancı tahmin edileceği üzere uzun rotasyonu için olacakmış. Bu durumda Fatih Solak'ın yeni sezonda şans bulması pek mümkün gözükmüyor. Belli ki koçun yeni sezon planlarında yer almıyor Fatih.

- Daha önce transferi gündeme gelen Sertaç Şanlı konusunun henüz netlik kazanmadığını da birinci ağızdan öğreniyoruz bu röportajda.

- Darius Washington'ı ilk geldiği günden bu yana yeni sezon kadrosunda hiç düşünmediğini ama şu ana kadar herhangi bir takımla sözleşme imzalamayan Jasaitis ve Wilkinson'ın düşünülebileceğini de açıkça belirtmiş Mahmuti. Ki Jasaitis'in gündeme geldiğini yazmıştık daha önce.

- G.Saray Cafe Crown, Challenge Cup için başvuru yapmamış fakat EuroCup için sıradalarmış. Eğer mevcut takımlardan biri kabul görmez ya da kendi isteğiyle çekilirse ancak o zaman G.Saray Cafe Crown'ın kupa için bir şansı olacak ki koçun da belirttiği gibi oldukça düşük bir ihtimal bu.

- Yeni sezonda G.Saray Cafe Crown'ın lig maçlarını oynayacağı salon konusu henüz netlik kazanmamış.

- Altyapıyla alakalı sorulan soruya 'Yarın birgün kimse Oktay Mahmuti bu külüpte birşey yapmadı demeyecektir. Ben bunun sözünü verebilirim. Ben birşeyleri kazandıracağım diye söz veremem ve tek başına da bunları yapamam.' diyerek iddialı şekilde cevap veren tecrübeli koç 'Geçmişe üzülerek bakacağımıza, geleceğe umutla ve gülümseyerek bakalım.' mesajıyla sonlandırmış röportajı.

7 Yorum Yapılmış:

Kapkankağan dedi ki...

eğer GS gerçekten sezona 4 yabancı ile başlayacaksa söylenecek bir şey bulamıyorum. Buda bize hdeflerin ne kadar küçük olduğunu gösteriyor. Bu takımdan hiç bir şey olmaz. rakip takımlar 5 tane almayı bırakın hazırdaki yabancılara bile Türk pasaportu alıp bir şekilde 6 yabancıyla oynamaya çalışırken GS 4 yabancı ile oynayacaksa. söylenecek çok bişey yok.

ugur_braveheart dedi ki...

gs cafecrown gçen seneye göre daha düşük bütçelerle hareket edeceği belli ama bu kuracağı kadro ile ancak belki playoff'a girebilir.siması alsalardı ilk dörde girerdi.forvette 40' lık haluk ve canerle ne kadar iş yapabilir?oktay hoca buna nasıl katlanıyor kendileri benetton'dayken çok iyi oyuncular transfer etmişti şimdi ise kendini küçültmüş..

Koray Özdemir dedi ki...

Arkadaşlar, adam "bizi sadece hazirana kadar değerlendirmeyin" diyor, yapılan yorumlara bak. Belli ki ilerisi için ciddi projeler var.

onur dedi ki...

Hepsi bir yana hala Ataköy'deki Sinan Erdem Dome düşünülmüyor ya hiç anlamıyorum... Çevresi yerleşim merkezi, nereden baksan 20-30.000 nüfus var yürüyerek ulaşabilecek, metrobüs&metro var, otopark var, kapasitesi büyük modern yeni bir salon.

ugur_braveheart dedi ki...

oktay hoca eğer gs nin geleceğini düşünüyorsa alt yapıya önem vermeldir.fakat gs nin alt yapısında geleceği parlak oyuncular yok. galiba sertaç şanlı'yı motive edecek ama bu yeterli değil. efes ve partizan alt yapı modelleri örnek alınmalı hatta alt yapıya zare markovski gibi değerli hocalar getirilmeli.ayrıca yetenekli devşirme oyuncular bulunup alt byapıya monte edilmeli o zaman bir şeyler olur..bunu dışında ki düşünceler bir şey getirmez.

murat dedi ki...

Ne projesi olacak TT yada Efesle birleşemezlerse seneye İstifa eder...Bu kadroyla play-off yaparlarsa iyidir...2 NUMARA shipp-m.mahmutoğlu...:-)

Admin dedi ki...

Eski yorumları okudumda biran gülümsedim..Takımımın şimdiki halini görünce geleceğe dahada ümitli bakıyorum.