13 Temmuz 2010 Salı

Olin'in Yeni Transferi: Vidas Ginevicius

Yerli rotasyonunu G.Saray Cafe Crown'dan Can Akın ve Tufan Ersöz ile destekleyen ligin yeni ekiplerinden Olin Gençlik'te ilk yabancı transfer Seth Doliboa olmuştu hatırlanacağı üzere. Bu çalışmalar esnasında ilk planda kadroya katılması düşünülen isimlerden biri de Filip Videnov'du. Artan dedikodular sonrası oyuncunun menajerlik şirketinin bu transferi yalanladığını yazmıştık daha önce. Yeni sezonun kadro hazırlıklarını sürdüren Olin'de kadroya katılan ikinci yabancı oyuncu da belli oldu bugün: Vidas Ginevicius. 1978 doğumlu Litvanyalı oyuncu geçtiğimiz sezon ülkesinde Lietuvos Rytas takımında forma giyerken sezonu 6,8 sayı ve 3.7 asist ortalamaları ile kapatmış. 11 maça çıktığı Baltık Ligi'nde 5.4 sayı -1.9 asist ortalamaları ile oynayan Vidas, Euroleague'de de 4 maça çıkarak 2 sayı - 1 asist ortalaması yakalayabilmiş. 1 ve 2 numaraları oynayabileyen oyuncu daha önce 2004 Olimpiyatlarında ve Sırbistan'da düzenlenen 2005 Avrupa Basketbol Şampiyona'sında Litvanya Milli takımının kadrosunda da yer almış. Ginevicius'un Rusya'daki Spartak kariyerinin ardından ikinci yurtdışı tecrübesi olacak Edirne'de geçireceği sezon. Kendi oyun felsefesine uygun isimleri biraraya getirmeye çalışıyor koç Gökhan Taştimur. Bundan sonraki hamle boyalı bölge için olacak gibi gözüküyor.

3 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

litvanyadan oyun kurucu çıkmıyor.sarasın yerine garip adamları çağırıyorlar onların içinde bile olmayan birini transfer ediyorolar.sonra niye pg yetişmiyor.vah benim güzel ülkem

Erol Kaya dedi ki...

hadi canım :)
Bu adam geçen sene Efes Pilsen'i ilk turda kurtaran adamdır :)
Rytas'taki Malaga maçında son hücumu kendisi kullanmıştır. Topu genç yıldız (o maçta çok da iyi oynuyordu) Gecevicius a geçiremiyince, son şutu kendisi atmak zorunda kalmıştı.

Adsız dedi ki...

Kısa vadede iş yapar.