8 Temmuz 2010 Perşembe

Miroslav Raduljica 2015 Yılına Kadar Efes'te

Dün Çağlar yazmış ihtimalin kuvvetlendiğini ama, kesin haberi NTVSpor'da gördüm ilk olarak. Bitmiş genç oyuncunun transferi kesin olarak. Kapanma mevzusu yüzünden bu yıl Efes Pilsen yönetiminin tercih ettiği 1+1 yıllık kontratlardan çok daha farklı bir kontrat var Raduljica'da. 2015 yılına kadar Efes Pilsen forması giyecekmiş genç uzun. Acaba bu Efes Pilsen'in geleceği hakkında umutlanmamız için bir işaret olabilir mi?

5 Yorum Yapılmış:

Gurcay dedi ki...

Bence çok iyi bir transfer. Hatta yeni Drobnjak olur, bizden NBA'ye gider diye düşünüyorum.
İşin ilginç tarafı 5 yıllık bir sözleşme yapılmış olması. Kulüp kapanmayacağına dair, başka bir deyişle TAPDK kararnamesinde esneklik olacağına dair bir söz almış olabilir. Bu transferden de güzel bir haber olur.

Erol Kaya dedi ki...

bence müthiş bir transfer...
bir kere çok sert bir uzun. akıllı da bir oyuncu. Prkacin gibi bir hocası olsa çok çok daha başarılı bir hücum oyuncusu olabilir. Ama ben asıl onun katacağı dinamizm açısından mutluyum...
Bu transfer sezonu için en olumlu hareketimiz diyebilirim.
Geçen sene Messina yla arası bozuk olan Veliçkoviç i alabilsek mükemmel olur.
Ama Efes Pilsen'in 4 numaraya hem şutu olan hem de ribaund gücü olan sert bir oyuncu alması şart. Çünkü zayıf tarafımız orası diye düşünüyorum.
Kerem - Rako(Thornton) - Nachbar(Cenk) - Kerem G. - Raduljica beşi bu sene muazzam işler yapamasa da geçen seneden kötü olmaz diye düşünüyorum. Hatta Nacbhar ve Rakoçeviç'in geçen seneki oyunlarının çok çok üstüne çıkacaklarını da düşünüyorum. Ama önümüzdeki seneler için gençleştirme operasyonu şart bence..

ugur_braveheart dedi ki...

efes pilsen geçmişdeki kültürüne tekrar yaklaşması çok sevindirici. basketbolumuzun temel direği olan efesimiz, inşallah bu yasadan dolayı kapanmaz ve başbakanında kendi sporcu kimliği ile efesimize sahip çıkacağına inanıyorum.efes geçmişte naumoski'yide genç yaşta aldı, mirsadı'da genç yaşta getirdi ve avrupanın en üst ve başa güreşen takımı oldu.
evrupa ,efes denildiği zaman şapkasını çıkartır ve eğilirdi.
efes artık bu tip transferleri yapmalı ve dört numara'yada iyi bir oyuncu almalı sadece rako ve nachbardan çıkış beklemiyorum cenk akyoldanda çıkış bekliyorum.
efes 4 numara için batiste ile görüşüyormuş inşallah buda gerçekleşir ama somdis,veya milli hırvat zuka zoriç de iyi bir transfer olur diye düşünüyorum efesimize hayırlı uğurlu olsun çok isabetli bir transfer yaptı avrupanın devleri peşindeydi.

Cengizhan dedi ki...

Yunan basını Efes Pilsen'in Marcus Haislip'e 2 yıllık teklif yaptığını yazmış..

ugur_braveheart dedi ki...

efeesimiz eski oyuncusu marcus haslipp ile mukavele imzalamaya yakınmış,haber the hoppsmarket bu transferde bomba gibi olur hem şutu olann hemde sıçrama yteneği yüksek ribauntlarda savaşcı bir oyuncu.böylece kerem t, ender a,sinan g,rako, thornton,cenk, nachbar,kerem g,marcuss haslipp,ersin dağlı. m.raduljica, dusan c.ile tbl de a. wisnievskide euroligde oynatılacak