1 Temmuz 2010 Perşembe

Spahija: Tanınmış 2 Uzunla Daha Anlaşacağız

Ülkesinde 'Yılın koçu' seçilen ve ödülünü alan F.Bahçe Ülker koçu Neven Spahija, Kosarka.hr sitesine verdiği demeçlerde 4 ve 5 numaralara iki tanınmış oyuncu alacaklarını belirtmiş. Orjinal haberine şuradan ulaşabileceğiniz açıklamalarda F.Bahçe Ülker'de bütçenin ve ortamın iyi olduğunu söyleyerek söze başlayan Spahija, 4 ve 5 numaraları 2 tanınmış isim ile takviye edeceklerini belirtmiş. Ukic ve Tomas dışında kadroya yeni bir Hırvat oyuncunun daha katılmayacağıan değinen koç, kadronun kafalarında %90 mertebesinde şekillendiğini de sözlerine eklemiş. Tabii Efes Pilsen'de rakibi olacak vatandaşı Perasovic ile rekabet içinde olmaktan da oldukça memnunmuş Spahija.

Şimdi bu açıklamaların üstüne hemen düşünme moduna geçiyor insan. Yerli statüsünde oynayacak olan Preldzic'i saymaz isek takımda sözleşmesi olan yabancılar: Ukic, Tomas, Greer, Kinsey ve Vidmar. Zaten böylece 5 ediyorlar. Yeni sözleşme yapılan Ukic ve Tomas'ı geçiyorum. Eskilerden Kinsey takımda kalacak kesin olarak. Zaten oraya başka bir takviye planlanmıyor oluşu da bunu işaret ediyor. Ancak Greer ve Vidmar'ın ne olacağı meçhul. İki oyuncunun da ikişer yıllık kontratları var kapı gibi. Hele Greer'ınki oldukça sağlam. Bırakmak istemiyor haliyle. Daum'dan tecrübeli F.Bahçe yönetimi nasıl bir metod izleyecek göreceğiz, çünkü yeni sezon kadrosunda kesin olarak düşünülmüyor. Vidmar'ı kiralık olarak gönderebilirler, ya da 6. yabancı olarak takımda tutabilirler. Sonuçta orada çözüm çok daha kolay. Bu bilgiler ışığında kadroyu toparlayacak olursak:
PG: Ukic, Engin
SG, SF: Ömer, Tomas, Kinsey, Preldzic, Maxim
PF, C: Mirsad, Kaya, Oğuz, Yeni alınacak 2 yabancı

14 Yorum Yapılmış:

willie07 dedi ki...

@ salsa

Blogunuzu uzun zamandır takip ediyorum.Gerçekten çok güzel iş yapıyorsunuz tebrik ederim öncelikle.Vidmar ve greer'in 1'er yıllık kontratları kaldı diye biliyorum ben 2 yıl olmaması gerek.Öyle değil mi?

saLsa dedi ki...

@ willie07

Teşekkürler güzel sözleriniz için.

Greer'in kontratı 2 yıl daha var. Vidmar'ın ise normalde Preldzic gibi 1 yıl daha vardı ama geçen sezon kiralık olarak Olimpija'ya giderken, sözleşmesinin bitiş tarihi 1 yıl ileri ötelendi.

Bilginize.
saLsa

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

2 tanınmış uzun çok iyi olacaktır. Takımdan bu sene bir şeyler bekliyorum, maksimum çeyrek final açıkçası..

willie07 dedi ki...

@salsa

teşekkürler bilgi içi.Malum haber alamıyoruz kulüpten.Vidmar'ın kontratının uzatıldığını da sizden öğrendim .Tanjvic geldiği zaman 4 yıllık anlaşma yapılmıştı emir ve vidmar ile ben ona göre hesaplamıştım.

yes dedi ki...

Emir Türk olur. Nielsen ve D. Lavrinovic gelir, kafaya oynarız :)

Erol Kaya dedi ki...

Bir Efes Pilsen'li olarak söyleyebilirim ki Fenerbahçe Ülker, Türkiye'de son yılların en iyi kadrosunu kuruyor. Dediği gibi Tomiç'i alabilseydi Spahija çok çok iyi olucaktı.
Oyuncuların yanında teknik ekip de muhteşem.
Çok değil 1 sene öncesine kadar çok kötü seçimler ve tercihler yapan bir şubenin bu sene bu hale gelmesi takdir edilebilecek bir şey..
Bu sezon ki kadro için 98-99 daki efsane kadrodan sonraki (Abdul-Rauf, İbrahim, Miliç, McRae, Tabak) Fenerbahçe tarihindeki en iyi takım diyebilirim. O takımın başında Halil Üner olmasına rağmen büyük işler yapmışlardı.
Şimdi takımın başında Aydın Örs, Neven Spahija gibi iki usta isim var. Bakalım neler yapacaklar. Fenerbahçe Ülker bence çok çok başarılı bir yıl geçirecek.
Bir de bu sene çok daha sempatik bir takım Fenerbahçe Ülker :)

willie07 dedi ki...

Esteban batista da olabilir uzunlardan biri ama ben semih'in 1 sezon daha kalacağını duydum.O zaman 2 uzun daha alacaksak çok şişecek rotasyon.Kaya-semih-mirsad-oğuz-yabancı-yabancı.Vidmar da trübune gider 6. yabancı olur büyük ihtimal.

devrim umut dedi ki...

Semih ve Ömer'in takimdan ayrilisi o bölgenin tum heyecanini kacirdi benim gözumde.
Umarim Efes Pilsen'e dönmeyiz.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

@ Erol Kaya;

Katılıyorum..

tuğçe555 dedi ki...

Vidmar playofflarda çok iyi katkı verdi takıma bence kiralık olarak gönderilirse ona çok büyük haksızlık yapılmış olur bu arada mrsiç kesin olarak oynamıyıcak mı ?

murat ozen dedi ki...

bence vidmar takımda kalmalı ve greer gönderilmeli.. vidmar takımda kalma durumunda ben de 2 uzuna daha ihtiyac olduğunu düşünüyorum. Bence fenerbahce tarihinin en sağlam kadrosu olacak. rauflu kadroda 7-8 tane (rauf,topsakal,ibo,milic,serdar,mcrae,tabak) 1. sınıf oyuncu varken bu kadrodan 2 tane şampiyonluğa oynayabilecek takım çıkar.

Bapsteba dedi ki...

Vidmar kiralık olarak gider,Greer ile yollar ayrılır.2 tne uzundan biris inşallah Nielsen olmaz.Daha kaliteli ve euroleague tecrübesi olan oyuncular getirilmeli.

Seneye tribünler baya dolu olacak gibi görünüyor.

Cakivu dedi ki...

iyi 4 numara kim olabilirki? nielsen oturmuş bir oyuncu ama mirsadla beraber o pozisyonun yaş ortalaması 30+ olacak, ah enes vah enes diyorum nolurdu 20 yaşına kadar ülkende kalsaydında, biraz izleyebilseydik seni? 5 numara alıncaksa vidmar gider heralde bence de olması gereken bir uzun poziyon almayı inanılmaz geliştirdi ve elide son sayılarda biraz daha ustalaşmaya başladı, greer konusunda kararsızım yani her an kenardan gelip sayı üretebilecek bir oyuncu ama aklı hep potada diyelim maçta henüz sayısı yoksa maç skorunu önemsemeden önce kendi istatistiklerini geliştirmeye çalışan bir oyuncu gerçi eli ısındımı da iyi katkı veriyor...

bence vidmar kalsın, greer gidebilir, takviye olarak furkan ve yabancı bir 4 numara alınabilir mümkünse şutuda olan lavrinovic gibi...

turgut dedi ki...

semih in 1 sene daha kalacagını duyan arkadas acaba bilgi saglam mı? omer de semih de gidicek diye biliyoruz.fb buna gore transfer yaptı zaten