7 Temmuz 2010 Çarşamba

Telekom Direkt Katılıyor, Karşıyaka Elemede Seribaşı, Bornova Yalan Oldu

Perşembe günü Barcelona'da çekilecek ve temsilcilerimizin Avrupa'da rakiplerini belirleyecek olan kuralar öncesinde organizasyonlara katılacak takımların resmi listeleri de açıklandı. Banvit'in Euroleague elemesi oynayacak olması nedeniyle şu an için EuroCup'da tek takımla -Beşiktaş Cola Turka- temsil ediliyor durumdayız. Son anda Avrupa Kupaları'na katılma kararı alan Türk Telekom Challenge Cup'a doğrudan katılırken, bu sezon yeniden Avrupa'da boy gösterme kararı alan Pınar Karşıyaka oynayacağı ön elemede seri başı takımlar arasında yer alıyor. Daha önce Challange Cup'a katılacağını açıklayan Bornova Belediyesinin ismi ise resmi listelerde gözükmüyor.

2 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

Beşiktaş da seribaşı ama rakiplerin bazıları korkutucu.

http://www.euroleague.net/ulebcup/home/news/i/73377/3735/item

koray dedi ki...

Normal'de Eurocup önelemesi oynayan zayıf liglerin şampiyonlarından bazıları Eurolig ön elemesine alındığı için BJK bu sezon da seribaşı olmasına rağmen muhtemel rakipler nispeten daha kuvvetli ki geçen sezon kurada da muhtemel rakiplerin en kolayı gelmişti.

Beşiktaş için en büyük sıkıntı çıkan rakipten ziyade bu sezon nerede ise tüm yerli kadrosunun değişmesi olabilir.Yabancılardan da 2 tanesi kaldı sadece

Sonuçta öneleme maçları sezon başında daha takım oturmadan yapılacak o açıdan süprize müsait