2 Temmuz 2010 Cuma

Telekom'dan 4 Yabancı Transferi

Yerli kadroyu oluşturmasının ardından yabancı oyuncu arayışlarını sürdüren Türk Telekom'da gündemdeki isimlerden Heiko Schaffartzik'in haberini vermiştik dün. Alman oyuncu ile kesin olarak anlaşılmış. Fakat Telekom cephesinin bugünkü hareketliliği sadece bununla sınırlı değil. Yerli transferinde olduğu gibi bu kez de bir yabancı paketi ile çıktılar ortaya. Amerika'da oyuncu arayışlarını sürdüren koç Faruk Akagün, üç oyuncuyla anlaşarak dönmüş Ankara'ya. Bu isimler NBA-Development-League'de yer alan Larry Owens ve Diamon Simpson ile, NCAA'de mücadele eden Iowa State'den Marquis Gilstrap. Schaffartzik ve Larry Owens'ın sözleşmeleri birer yıllık, diğer iki ismin anlaşmaları ise ikişer yıllık olarak imzalanmış. 3 Amerika'lının da NBA şansı bulunduğunu söyleyen koç, bu şanslarını oldukça az gördüğünü de ekliyor hemen. Eğer bu düşük ihtimal gerçekleşirse o zaman yeni isimlere yöneleceklermiş. Şu anki mevvut tabloda bir yabancı oyuncu daha alacaklarını söyleyen koç, bu transferlerde paradan çok performansın önemli olacağını da hatırlatıyor. Sezon sonunda tüm teknik ekiple yolları ayıran Telekom'da kendi ekibini kuracak olan Faruk Akagün, son olarak bir de kondisyoner transfer etmiş Amerika'dan. Yeni sezonda Jordan Sabourin de Telekom'un yeni yüzünde görev alacak isimlerden biri olacakmış.

(Fotoğraf Soldan Sağa: Owens, Schaffartzik, Simpson, Gilstrap)

7 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Radikal bir değişime ihtiyacı var kulübün gerçekleştirdiler umarım hayırlı olur ama eskisinden sinir bozucu olmuyacağı kesin...

M.Halis dedi ki...

Kesinlikle EL-AMIN alınmalı....
Kessssinilikle.......
O bi yana diger transferler bi yana...

guepetto dedi ki...

FARUK AKAGÜN EN KUVVETLI OLDUĞU YERDE YANİ YABANCI SEÇİMİNDE TEK HAMLEDE İŞİ BİTİRDİ. NBA ŞANSI OLAN ÜÇ OYUNCU TRANSFERİ + DEFANSİF YÖNÜ GÜÇLÜ BİR BOSMAN + EKSİK GÖRECEĞİ POZİSYONA BİR YABANCI DAHA. PERFORMANS BEKLENTİSİ YABANCILARDAN.YERLİ BACKUPLAR GÖREV ADAMI .BİR KOLEJ TAKIMI GÖRÜNTÜSÜNDE KİŞİSEL KAPRIS PROBLEMİ YAŞAMAYAN KEMİK GİBİ BİR TELEKOM İZLEYECEĞİZ.HEDEFİ ÇOK YUKARIDA GÖZÜKMEYEN AMA SÜRPRİZLERLE DOLU BİR FAZLA ANKARA OLMAYAN BİR ANKARA BASKETBOLU BEKLİYORUM

guepetto dedi ki...

her defasında yeniden google hesabı kaydı yapmak zorunda kalıyorum...bu düzeltilebilir mi ltf...

Fanatik Basket dedi ki...

201 boyunda 2-3-4 oynayabilecek 3 genç abdli tercihi biraz enteresan olmuş :) harbiden kolej takımı havasında oldular, umarım bu radikal değişiklikler olumlu sonuç verir..

guepetto dedi ki...

SON AMERIKALI CENTER OLACAKTIR.EĞER SEÇİM İYİ YAPILMIŞSA - Kİ VARSAYIMIM O -BİRÇOK MEVKIIDE OYNAYABILECEK OYUNCULARA SAHIP OLABILMEK AVANTAJ OLABILIR.OYUNCULARI TANIMIYORUM EĞER SEÇİM KÖTÜ İSE ZATEN SÖYLEYECEK BİRŞEY YOKTUR . O ZAMAN KÖTÜ BİR KOLEJ TAKIMI OLURLAR :)
YILLARCA NBA DA SCOUT YAPAN AKAGÜNDEN BÜTÇESİ NE OLURSA OLSUN BUNU BEKLEMEM DOĞRUSU.

ali dedi ki...

kris lang ne olcak. umarım türkiye'den ayrılmaz. bjk olursa daha bi keyifli olur.