5 Temmuz 2010 Pazartesi

Türk Emir Preldzic Yeni Sözleşme Bekliyor

A Milli Takım aday kadrosunun açıklandığı toplantıda birkez daha dillendirilen devşirme mevzuusu toplantının hemen ardından Emir Preldzic isminde vücud bulmuştu. Bu devşirmenin gerçekleşebilmesi için gerekli olan tüm bürokratik işlemler tamamlanmış ve an itibariyle Emir Preldzic'in Türk vatandaşlığına geçişi sağlanmış durumda. Ülkesinde tatilini sürdüren genç oyuncu Dnevni Avaz gazetesine bir röportaj vermiş. Slovenya ve Bosna pasaportlarının ardından üçüncü pasaportunu aldığını söyleyen Emir, bu pasaportla birlikte yeni sezonda ligde yerli oyuncu statüsünde oynayacağına vurgu yapmış röportajda. Bu gelişmelerin ardından 3+2 kuralının geçerli olduğu ligimizde F.Bahçe Ülker'den daha yüksek ücretli yeni bir kontrat beklediğini de fısıldamış laf arasında. Sarı lacivertlilerle olan sözleşmesi önümüzdeki sezon sona erecek olan Emir'in bu isteği karşılık bulabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

15 Yorum Yapılmış:

koray dedi ki...

Süper FBÜlker'in işi görülmüş oldu milli takımda oynama olasılığı yüzünden yasadaki istisnadan yararlanıldı ve jet hızı ile bitti işlemler.

Peki Slovenya'dan izin alındı mı ? Bildiğim kadarı ile hayır . Alınamazsa ne olacak zaten 3 yıldır burada olduğu için Yerli statüsünde oynayacak.

Bence fark yaratacak bir oyuncuyu vatandaş yapmak gerekiyordu. Hadi Emir'i yaptık diyelim Sloveya'dan gerekli izin alınmadan işlemler tamamlanmamalı idi.

basketçi dedi ki...

şu an trt de 85 finali var
efes gs ile oynuyor
nihat iziç gs takımında yerli statüsünde oynuyor
adam her attığı kısa mesafe şutunu ve tüm faulleri tıkır tıkır sokuyor
gs takımına o sezon nihat iziçin yerli statüsünde oynamasından dolayı hep yüklenmişlerdi ve 3 yabancıyla oynayıp öyle başarılı oldular demişlerdi
şimdi aynısı fb ülker için söylenecek
adamlar havadan kapı gibi yerli oyuncuya sahip oldular

Ömer dedi ki...

Ya bismillah pasaportu maddi beklentiler yuzunden aldigini aciklamasaydi bari. Ayip olmus sanki...

basketçi dedi ki...

ayıp olmamış,adam direk sebebini söylemiş

seneye italyanlar daha fazla verir italyan olur

basketçi dedi ki...

haha trt deki maç bitti
rahmetli aydan siyavuş açıklama yapıyor
gs 3 yabancı ile oynadı ve kazandı diyor :))
hakemleride beğenmemiş :D
85-86 şampiyonu gs oldu :P
bire bir atışlar
0'dan 20'ye doğru ilerleyen skorboard
bire bir atış yerine kenardan başlamalar
süperdi
şahsen bire bir atış kullananların son temsilcisi olarak bu eski maçalrı izlemek büyük keyif veriyor :))

İnci TÜMER dedi ki...

2010 hedefini koyup, son 2 ayda oyuncu devrişen bir ülke milli takımını değil desteklemek sempati bile duymam.

Kapkan dedi ki...

emir'in devşirilmesinin nedeninin milli takım olmadığını sağır sultan bile duydu. diğer takımlar aptal mı yani bu eşit olmayan şartları kabullenecekler. bir çok takımın buna uygun yabancıları mevcut. Ne güzel Fb hem bayanlarda hemde erkeklerde birer devşirme ile oynuyor. Neyseki bayanlarda GS uyandı ve bir devşirmede o yaptı. Kimse yanlış anlamasın devşirmeye karşı değilim haksız rekabete karşıyım.

dfn05 dedi ki...

@kapkan

herkes yapıyo diye dogrumu yani simdi bu .. ya açıkçası 2.ligde hatta amatörde oynayan çok çok yetenekli insanlar görüyorum ve elde edemedikleri şanslar,kişisel sorunlar vs gibi sebeplerle harcanıp gittiklerini izlemek koskoca 70 milyonun milli takımında birden fazla devşirme oyuncu oldugunu görmek , ersan gibi çatpat türkçe konuşanları(kişiliğine oyunculuguna falan hiç lafım yok,söylemek istedigim çok çok farklı ersanın özelinden) emir gibi 'göz kamaştırıcı'yetenekleri olmadıgı halde kendini nimetten sayanları görmek üzüyo beni ..

herkes yapıyo diye dogru mu demek oluyo yani devşirme olayı?? bence değil ama elden ne gelirki isminin sonunda -inho -iç gördügü herkese milyon dolar döken ülkemde mi değişecek bu uygulama ? sanmam ..

basketçi dedi ki...

Hedefim 2010 diye açıklama yapacaksın,yıllarca 2010 masalını anlatacaksın, koskoca bir jenerasyonu mahfedeceksin. Sonra 2 ay kala oyuncu devşireceksin. Vatan hainisin demirel, Bogdan bir koçun oyuncağı oldun. 2005-2007-2009 Avrupa Şampiyonalarının hesabını ver.

HotSauce21 dedi ki...

tanjevic,gider ayak son kıyağını yaptı fenere.milleti hakkaten salak sanıyolarya neyse...

bonzo dedi ki...

Devşirme olmayan milli takım mı kaldı yeryüzünde? Türk milli takımı dışında bu işi yapanlara ses yok,bizimkinde ortalığı yık.
Gerçek amaç devşirme itirazı değil bunun üzerinden fenerbahçeye bel altından vurmak gibi görünüyor. Ayıptır.

HotSauce21 dedi ki...

anlayan anladı,boşver fazla zorlama

Kapkan dedi ki...

devşirmeye karşıyım tabi. ama haksız rekabet olmasın. yasada böyle bir duurm varsa ve illa birileir bunu kullanıyorsa dier takımlara haksızlık oluyor. ancak bu duurmda diğer takımların bu hakkını kullanmasına karşı değilim herkes kullansın bu hakkı.

Cakivu dedi ki...

emir preldzic in milli takımımıza katkı vermeyeceğini düşünenlerden fikir alabilir miyiz? feneri efesi gsı beşiktaşı bir kenara koyarak konuşalım. preldiz yeri gelince 1,2,3 hatta 4 bile oynayabilecek top tekniği, pas vizyonu ve açık saha oyununu senelerdir geliştirmekte olan bir oyuncu, keza ben kendisinin fundemental (tam türkçesi yok malesef) eksiğinin giderilmesi fikrindeydim ama bu sezon gerçekten çok olgun bir oyun sergiledi yani devşirme olacaksa yaş ve uyruk olarak bize en uygun isimlerden biri...

genel olarak devşirme olayına bende karşıyım en azından ortak değerlerimiz olan ersan ve marsel gibi türki yeteneklerden olanlar daha bir içime siniyor ama bakarsak her yerimiz devşirme dolu atletizmden, boksa, tenise kadar. bu çok daha ayrı bir konu tabiki öz türk oyuncularımız en üst düzeyde bizi temsil etsin ama küreselleşen ve malesefki endüstrileşen dünya sporunda artık varolmak için bu uygulamalar yapılıyor...
seneler önce bir istanbulspor-pertevniyal maçına gitmiştim ahmet cömert de, engin atsür heralde 50 küsür sayı atmıştı ama herkes istanbulsporun bulgarına ve valentin pastala bakıyordu yani bizim de genetik olarak yabancı ne olsa iyidir anlayışımız var bunu da yıkmak için spor sistemini okullara entegre ederek geniş şekilde çözmek gerekiyor çünkü geliştirilmeyen yetenekler çok eminim sizin de etrafınızda vardır basketi genç bırakıp caddebostan potalarda potayı çekmeye çalışan...

bonzo dedi ki...

Boşuna tartışmayalım. Emir neden devşiriliyor? Yerine adam varda spor olsun ve tartışma çıksın diye mi?

Türk gençlerinden 1-2-3-4 oynayabilen komple bir oyuncu gösterin de O'nu milli takıma alsınlar..