20 Temmuz 2010 Salı

Türkiye: 71 - Sırbistan: 75 (İlk Mağlubiyet)

İkinci tur karşılaşmalarına dün İtalya galibiyeti ile başlamamızın ardından bugün Sırbistan karşısındaydık. Yasemen'in ilk iki buçuk dakikada iki faul alması korkutsa da dünün suskun ismi Tuğçe'nin etkili oyunu ile iyi başladık maça. Ve ilk çeyreği Damla'nın son saniye üçlüğü ile 21-18 önde tamamladık. İkinci periyodun ilk beş dakikalık diliminde ise takımımızın yarattığı fırtına vardı parkede. Fırtına dindiğinde ise beş dakikaya sığdırılan 17-5'lik seri ile skor 38-21 lehimize oluşmuştu. Beşte beş de güzel olur hani, hem böylece yarınki İspanya maçı da tam bir final maçına dönüşür diye düşünerek çıktım evden. Dışardayken de skor almaya çalıştım sık sık. Yavaş yavaş kapatmış farkı Sırp takımı, final periyodu öncesinde 59-59'da eşitlemeyi de başarmış. 16-12'lik son çeyrek, 54-33'lük son yirmibeş dakika skoru sayesinde sahadan 75-71 galip ayrılmışlar. Tam dört oyuncumuz çift hanelerde skor üretmesine karşın Sırp takımının 6/12 üçlük yüzdesi galibi belirleyen temel faktör olarak gözüküyor. Henüz onbeşinci dakikada yakaladığımız onyedi sayılık farkı koruyamamak da bizim eksi hanemizde yer alıyor elbette.

Grubumuzda yer alan Belarus ve İtalya'nın gösterdiği başarısız performansların ardından çeyrek finale kalmayı dün garantilemiştik zaten. Bugünkü mağlubiyet sıralamadaki yerimiz açısından etkili olacaktır. Bu nedenle yarınki İspanya maçı oldukça önemli. Şu anda turnuvanın tek yenilgisiz takımı İspanyollar. Yarın kazanırsak şayet grubu lider olarak tamamlayacağız. Kaybettiğimiz takdirde ise gruptaki diğer maçların neticesine göre sıralamamız belli olacak.

1 Yorum Var:

yugoslavtipiforvet dedi ki...

en kötü Sırbistan bile bizi her türlü yaş kategorisinde yenmeyi başarmıştır.bir şanssızlığımız var bu adamlara karşı anlayamadık gitti.ama gene de kızlar iyi gidiyor.hele division b tehlikesi görmüş bir ümit erkeklerden sonra içimiz açıldı