18 Temmuz 2010 Pazar

Türkiye: 72 - Çek Cumhuriyeti: 62 (Division A'da Kaldık)

Hırvatistan'daki son maçımızda Çek Cumhuriyeti'nin karşısındaydık bugün. Rakibimiz daha önce Division B'e düşmeyi garantileyen tek takım hüviyeti ile çıktı sahaya. İlk çeyreği 13-11 önde kapatan Çekler devrenin son iki dakikasına kadar da oyuna tutunmayı başardılar. Devrenin son iki dakikasıyla ikinci yarının ilk birbuçuk dakikasını birleştirerek yakaladığımız 12-0'lık seri ile farkı çift haneye çıkartarak rahatladık. Fakat diğer maçlarımızda olduğu gibi son çeyrekte yine yakalanma riskiyle karşı karşıya kaldık. Üçüncü çeyrekte bir ara 41-24'ü görmemize karşın Çek takımı son çeyrekte farkı altı sayıya kadar indirdi. Ki bu alışık olduğumuz bir senaryo idi. Bu kez ayakta kalmayı başardık ve 72-62'lik skorla galibiyete uzandık. İbrahim Yıldırım 17 sayı ile takımımızın en skoreri olurken Furkan Aldemir 16 sayı - 16ribaund ile yine takımın en efektif performansına imza atan isim oldu. Furkan'ın turnuva boyunca süren bu performansını galibiyetlere dönüştüremiyor oluşumuz da ayrıca konuşulması gereken bir konu. Melih Mahmutoğlu maç içerisindeki beş üçlük denemesinde bu kez isabet sağlayamazken ribaundlardaki 45-29'luk üstünlüğümüze karşın asistlerdeki 13-8'lik Çek üstünlüğü dikkat çeken diğer rakamlar olarak gözüküyor.

Ankara'da Turgut Atakol turnuvasında namağlup şekilde şampiyonluğa uzandıktan sonra oyuncularımızın kendilerine uzatan mikrofonlara söylediği gibi madalya amacıyla gelmiştik Hırvatistan'a. Çarşıda hesabın esamesinin dahi okunmadığı çok açık. Daha önce hazırlık maçlarında iki kez mağlup ettiğimiz Fransa'nın bu akşam Yunanistan ile final oynuyor oluşu da bir o kadar düşündürücü. Bunları konuşmak için çok zamanımız olacak. Şimdi muhasebe zamanı..

Türkiye (72): Göksenin Köksal 3 (5 ribaund), Melih Mahmutoğlu 9 (4 ribaund), Can Mutaf 3 (4 ribaund), Birkan Batuk 1 (1 ribaund), İlkan Karaman 13 (7 ribaund), İbrahim Yıldırım 17 (3 ribaund- 3 asist), İzzet Türkyılmaz 9 (2 ribaund), Sertaç Şanlı 1, Furkan Aldemir 16 (16 ribaund- 2 asist)

Çek Cumhuriyeti (62): Tomas Vyoral 2 (1 asist), Ondrej Kohout 3 (3 ribaund), Tomas Voslajer 4 (2 ribaund), Matyas Hering 2 (1 asist), Tomas Satoransky 12 (2 ribaund- 6 asist), Ondrej Balvin 8 (4 ribaund), Adam Ciz 2 (2 asist), Marek Soucek 6, Martin Kriz (5 ribaund), Ondrej Peterka 23 (10 ribaund- 1 asist)

5 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

turgut atakolda hakemlerimiz sayesnde 40 serbest atış kullanarak maçları kzanıp şamp. olduk.kimse de sesini çıkarmadı.eksiklerimizi göremedik.zaten bu kadro seçimiyle bu snuçlar normal.u16dan beri başarısız bi jen. hiç 8.likten öte yapamadık ama hep aynı oyuncular çağrılıyor sanki a milli futboltakımı gibi kadrolu elemanlar..sırplar 88-89 jen. başarısız oldu bikaç oyncu değiştirdiler madalyaları topladılar biz ise hep aynı adamlar sanki başka oyuncu yok.sadece koçlar değişiyor(kıstas neyse artık!) habire.her gelen bi arayış içinde tanımaya çalışyor oyncuları.böyle başarı mı gelir?

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

aferin bize :)

KskHyTr dedi ki...

Büyük hakem katkıları olduğu açık yendiğimiz fransa maçlarında fazla düşündürücü değil çağlar:) İzlerken yok artık dedim televizyondan bir çok pozisyonda:)

turgut dedi ki...

basarısızlıgın nedenlerıne madde madde goz atalım.
-en buyuk nedenlerınden bırısı henuz takım olmayı basaramamıs olmaları.
-bıreysel anlamda da takımında yeterli surelerı almıs tecrubelı,guven veren oyuncu sayısı az.
-süre alabilen oyuncular arasında "takım" olgusunu bozan(lar) var
-teknık anlamda da takımın ıc dıs dengesı ıyı kurulmamıs skor opsıyonları kısıtlı.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Melih kaç 3'lük atmış acaba bilen var mı :D