15 Temmuz 2010 Perşembe

Uluğ Kaçaniku da Karşıyaka'da

Önceki sezon takımda forma giymiş iki yabancısını İzmir'de tutabilmesinin yanında kadroyu geçmiş yıllara nazaran daha alternatifli hale getirme çalışmaları da sürüyor Pınar Karşıyaka'da. Son olarak gerçekleştirilen Osiris Eldridge transferinin ardından kadroya kazandırılan bir diğer isim de Uluğ Kaçaniku oldu. Tofaş altyapısından çıkma 1985 doğumlu Uluğ, geçtiğimiz sezon Daçka forması ile ligde 16 maça çıkarken 5.8 sayı - 2.1 ribaund ortalamalarını yakalamayı başardı. Geçen sezon Kosova'da Sigal Prishtina takımı ile de kısa bir süre antremanlara çıkan Uluğ, Karşıyaka rotasyonunun biraz daha alternatif kazanabilmesini sağlayabilecek bir isim. Zira son yıllarda bu konuda epeyce sıkıntı çeken ve çok dar kadrolarla mücadele eden Karşıyaka, bu sezon bu konuda biraz daha alternatifli bir kadroya sahip olacak gibi gözüküyor. Bu rotasyonda koç Hakan Demir'den alacağı süreleri istediği düzeyde değerlendirebilir umarım Uluğ.

4 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Bir uzun daha şart takıma... geçen sene en büyük sıkıntı uzun rotasyonunudaydı...

nonstop dedi ki...

önce hüseyin beşok, damir mrsiç, tufan ersöz isimleri geçti, heveslendik iyi bi takım kurulacak diye, sonra kaçanikuyu transfer ettiler, üstüne bide volkan çetintahra transferi yaparlarsa beni hiç şaşırtmaz.

mustafa can dedi ki...

kadro derinliği acısından iyi ama hala 5i zorlayacak oyuncular almıyoruz

Cakivu dedi ki...

bir ara da deniz gökay vardı daçka dan yetişen devşirme onu da düşünsün takımlarımız, şaka maka ne alt takımlardan ne de diğer liglerden oyuncu yok heralde aynı oyuncular tur tur dönüyor, kaçaniku yerine bölgesel liglerden veya diğer liglerden bazı oyunculara şans verilse olmaz mı yani illa 16-20 yaşında olsun demiyorum 22-26 yaş arası da olur bakarsın takıma uyar ve uyumlu bir takım oyuncusu olur kadro derinliği içinse beni de alsınlar o zaman taktik faulleri iyi atarım...