28 Ağustos 2010 Cumartesi

'12 Eylül'de Çifte Zafer' - Sen Ne Diyorsun Demirel?

Salsabasket olarak adımız çıktı bir kere, Turgay Demirel'i eleştiriyor olmamız, gördüğümüz yanlışlıkları söylüyor olmamız, hatta bazen yönerge konusunda olduğu gibi hatalarını fark etmelerini sağlamamız, bizi 'Tehlikeli işler yapıyorsunuz' şeklinde etiketliyor. Ben eleştiri yapmaktan yorulmuyorum tamam, peki sayın Turgay Demirel her gün ayrı bir ilginçlik yapmaktan yoruluyor mu? O da yorulmuyor.

Demirel'in son bombası Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da yaptığı Milli Takım ziyareti esnasında patladı. 12 Eylül'deki final maçına ve aynı gün yapılacak referanduma istinaden kurduğu 'İnşallah 12 Eylül'de çifte zafer' cümlesi olayın bittiği noktadır.

İstifa ile bile sonlanabilecek bir gaftır bu. Tercihin 'Evet' de olsa 'Hayır' da olsa sen TBF başkanı olarak böyle bir cümle kuramazsın. Kurmamalısın. Ama varlığım varlığına armağan olsun düşüncesinde olan, varlığımı sana borçluyum klişesini kendi ağzıyla bu derece dillendirebilen bir insandan söz ediyoruz. Ne istifası?? Seneye de aday. Kılıfına uyduruldu herşey, özerklikle alakalı bir nokta yaratıldı ve kendisi yeniden aday olacak. Nasılsa başkanlık cepte, nasılsa zaferler çifte. Yazık !!

Turgay Demirel'in son ama zirve gafını şuradaki videoun 2. kısmında 8. dakikadan sonra görebilirsiniz. Montaj değil, feyk değil. İstifa etmeyeceksiniz sayın Demirel biliyorum ama bu davranış sağlam bir özür gerektirir. Yoksa her geçen gün biraz daha kaybettiğiniz saygınlığınız sıfırın altına inecek, yeri delecek.

16 Yorum Yapılmış:

can metin dedi ki...

dün maliano, twitter'da yazmıştı. şimdi video olunca daha da güzel olmuş. resmen oligarşinin tunç kanununu tekrardan yazıyor kendisi. bu arada hidayet'in de kafa tokuşturduğu gözlerden kaçmamalı.

X dedi ki...

Dün törende deliler gibi koşturuyordu pota arkasında sinirli sinirli.. nedenini bilen var mı ?

ender tolga dedi ki...

Muhtemeldir ki bundan önce de siyasetçiler ve spor adamları!!-yöneticileri- ilişki içerisinde olmuşlardır. Ama hiç bu kadar gözümüzün içine içine sokmamışlardı tüm cesaretleriyleve tüm pervasızlıklarıyla. aziz bey adnan bey yıldırım bey turgay bey recep bey ve mahdumları ile-bknz medical park- gayet sıkı işbirliği içindeler. Onlar oynuyorlar biz de izliyoruz. 2 yıl önce hissettiğim dünya şampiyonası heyecanın onda biri yok içimde. üzgünüm ama boGdan bir turnuva bizi bekliyor muhtemelen

KEREM dedi ki...

Başlık dışı ama istatistikleri takip edebileceğimiz bir yer var mı? Bulamadım da.

dejavu dedi ki...

@Kerem;

http://live-statistic.fiba.com/

Çağlar..

KEREM dedi ki...

Sağol Çağlar :)

orsevrim dedi ki...

yahu ne çileymiş bu fiba'nın sitesi, register login kırk saat sürdü bi üye olmak, bi istatistik yani alt tarafı, şekil yapmışlar güya..

Özcan Yüksel dedi ki...

siyaset yapmak istiyorsa gitsin milletvekili seçimlerinde seneye devam etsin yalakalıklara belki o da bir spor bakanlığı kapabilir böyle saçma şey mi olur ? Referandumu zafer olarak görmek de neymiş ? Bu bir görüşe sahip olsan bile zafer midir kaldı ki ülkenin kuveetler ayrılığı prensibinden çıkması senin hoşuna gidiyor demektir. Bu dakikadan sonra (ben geç anladım sanırım) demirelin gözümde hiç değeri kalmadı.

Oğuz dedi ki...

salsabasket olarak T.Demirel'i sadece belirli konularda eleştirdiniz bence. Misal Fenerbahçe yakınlığı Efes Pilsen'e alenen savaş açması gibi konularda pek eleştiride bulunduğunuzu hatırlamıyorum. Kaldı ki bu tarz adamların, Aziz Yıldırım ve Tayyip Erdoğan gibi, "güç" sahibi insanlara yaranmak için ellerinden geleni yapıyor. T.Demirel'i yakında başarılı (!) bir politikacı olarak göreceğiz, bu belli oldu şimdiden hayırlı olsun.

Kapkankağan dedi ki...

evet önümüzdeki seçimlerde küçük harfle yazıyorum tURGAY dEMİREL malum partiden milletvekili adayı olabilir. Ha olmadı sözd özerk fedeasyona çifte zaferi yaşayacakları abilerinin sayesinde yeniden başkan olur. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz aklım almıyr

KEREM dedi ki...

Şimdi de milli marşlar çalınamadı. Her yerden sorun çıkıyor. Rezil olduk.

İstatistik sistemi de çok yavaş.

Bu evet hayır meselesine girmek dahi istemiyorum.

norton dedi ki...

Tam bir rezalet.... HEPSINE TOPTAN HAYIR....

Miksiyon dedi ki...

Malesef bu halka bunlar müstehak diyeceğim ama ucu çok fena batıyor müstehak abi bize istisnalar kaideyi bozmaz

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

oha ve yuh diyorum başka hiçbir şey diyemeyeceğim tekrar oha ve yuh

dilemma dedi ki...

çifte zaferden kasıt hem evet çıkacak hem de a.b.d şampiyon olacak.siz türkiye mi sandınız?

Erinc Atilla dedi ki...

beklentim bu aksam abd'yi yenmemiz yonunde...

yendik diyelim...

ve referandumdan evet cikti...

turgay demirel, basbakanim size bugun cifte zafer armagan ettik dese, hic kimse de (oyunculari kast ediyorum) tepki gostermese (ki zaten sanmam) basketbol yazarlari, camiasi sessiz mi kalacak ?? belli bir yuzde hayir cikacagina gore, bu oylari verenler 12 dev adam'in sampiyonluguna sevinmeyecekler mi ?? sevinemeyecekler mi ??

bugune kadar post'taki aciklama ile ilgili elestiri duymadim, gormedim,...boyle mi devam edecek ?? spora hep siyaset mi bulastirilacak ??