26 Ağustos 2010 Perşembe

Açılış Gecesinin Programı

Ülkemizde düzenlenecek 16. Dünya Şampiyonası'na doğru artık saatleri saymaya başlamışken yarın akşam Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek açılış seremonisinin programı da netleşti. Organizasyonu üstlenenlerin 'eşi benzeri görülmemiş bir açılış' şeklinde nitelendirdiği gecede yer alan isimlerin listesi ve program akışı şu şekilde:

- Cirque du Soleil Şov Ekibi
- Açılış konuşmaları
- Senfoni Orkestrası
- Fatih Erkoç
- Müslüm Gürses
- Mehteran Takımı
- Sezen Aksu & Alessandro Safina
- Sezen Aksu & Haris Alexiou
- Anadolu Ateşi Dans Topluluğu 'Troya' gösterisi
- Children of the World

Açılış için kapıların açılma saati 20:30 olarak belirlenmiş. Seremoni ise 21:15'de başlayacak ve NTV'den canlı olarak yayınlanacak.

8 Yorum Yapılmış:

HotSauce21 dedi ki...

bizim şu ege'nin karşı kıyısına zeytin dalı uzatma çabamızı anlamıyorum maalesef. kafatasçılık yada başka bi amacım yok ama bu tip dünyanın gözönünde olduğumuz platformlarda mutlaka yunanistan'a bi jest yapma ihtiyacımız var gibi izlenim oluştu bende. bu seferde Sezen Aksu ile Haris Alexiou birlikte sahneye çıkacaklarmış.yunanistan'ın düzenlediği hiç bir organizasyonda bu tip bir jest hatırlamıyorum açıkçası.

Sarpito dedi ki...

fazıl say olmadığı için eksik, çok eksik...

Erol Kaya dedi ki...

@HotSauce21
Maria Farandouri & Zülfü Livaneli
Mikis Theodorakis & Zülfü Livaneli konserleri yapıldı 80li ve 90lı yıllarda Yunan adalarında ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde.. 99 depreminden sonra da ilk yardım Yunanistan'dan gelmiştir. Yani bu bahsettiklerim onların da çabalarının olduğunu gösterir.

Bu sözde düşmanlık sadece kariyerlerini düşünen Politikacıların(Andreas Papandreou gibi) ve bu gibi siyasilerin sözleriyle hemen gaza gelen fanatiklerin sayesinde oluşmuştur.

Biz bu jesti yaparsak neyimiz eksilebilir ki?

Adsız dedi ki...

Müslüm Gürses yüzyılın transferidir.

noir34 dedi ki...

Müslüm Gürses bence organizasyonun yapısına uygun bir isim değil. Anadolu Ateşi de bütün gösterilerin resmi topluluğu gibi oldu.

dilemma dedi ki...

müslüm gürses basketbol topu görse jilet getirin bana kesicem der.neyseki nihat doğan filan yok

Gurcay dedi ki...

Müslüm Gürses yer alacağına göre "eşi benzeri görülmemiş bir açılış" tabiri gayet uygun olmuş! :p

Anil dedi ki...

Gayet güzel bir açılış töreni oluyor.