31 Ağustos 2010 Salı

Aleksandar Rasic Trabzon Yolunda

Michael Wright'ı Türk statüsünde oynatmak adına önünde herhangi bir engel kalmayan Medical Park Trabzonspor, takviye yapmayı düşündüğü oyun kurucu pozisyonu için bir dönem Efes Pilsen forması giymişliği de olan Sırp oyuncu Aleksandar Rasic ile anlaşmak üzere. Son 2 yıldır Partizan formasıyla kariyerinin en güzel dönemlerini geçiren 1984 doğumlu oyuncu, geçen yıl Euroleague'de de 7.3 sayı - 1.4 ribaund - 2.3 asist ortalamaları yakalamıştı.

Mersin'den çıkıp Partizan'da kahramanlaşan Bo McCalebb gibi, o da patlamasını Partizan'a ya da bir başka deyişle Dule'ye bırakmıştı. Belki de bu bir şans değildi, Dule'nin bizzat kendi şansını kendi yaratma becerisiydi. Potansiyelli FMP takımındaki performansından sonra Efes'in 30, F.Bahçe'nin de 100. yıllarını kutladığı sezonda Efes Pilsen'e gelmişti. O dönem o bölgede çok keldi Efes. Ender ve Can Akın'ın yanında 3. adam oldu, yabancı kontenjanına takıldı ve sonra da Efes'in final serisindeki süpürülüşünün ardından 'Git gözümüz görmesin seni' muamelesiyle kapı önüne kondu, birçok oyuncu gibi. Çok kısa (1 maçlık) Dinamo Moskova, sonrasında da kiralık olarak gittiği Alba'da geçirdiği maceranın ardından son 2 yıldır Partizan'da. Bizim izlediğimizden farklı bir Rasic olarak. Kritik anlarda, kritik sorumluluklar alan, kritik şutlar sokan, bazen oyunun sürpriz biçimde en skoreri olabilen Rasic'i biz çıplak gözle izleyemediydik burada. Şimdi Adriyatik'te, Euroleague'de, hatta Milli Takım ile şu sıralar Kayseri'de, son dönemde bizi alıştırdığı sürpriz performanslarını çatır çatır ortaya koyuyor. Son Almanya maçında maçı ilk uzatmaya götüren de oydu zaten yine. Gelirse katkı sağlar Trabzon'a. Aynı ekolden gelen Radivojevic ile birlikte kah birbirlerini yedekleyerek, kah yanyana oynarlar.

1 Yorum Var:

baldur dedi ki...

oha gelirse müthiş transfer olur ama partizan bırakır mı ki? geçen sene bo mccalebb'i yedeklemişti bu sene birinci guard olabilir takımda.