28 Ağustos 2010 Cumartesi

Ankara'da Milli Marş Rezaleti

Bizim de mücadele ettiğimiz Ankara grubunda günün ikinci maçı olan Rusya - Porto Riko maçı öncesinde fahiş bir Milli Marş rezaleti yaşandı. Seremoni için yerini alan iki takımdan önce Rusya'nın Milli Marş'ı çalındı, söylendi. Sonra Porto Riko Milli Marşı başladı ama sonradan anlaşıldı ki o çalan şey Porto Riko Milli Marşı değil. Hemen ses kesildi. Ufak bir araştırmadan sonra elde Porto Riko Milli Marşı olmadığı anlaşıldı. Tribünlerden gelen ıslıklar eşliğinde seremoninin Porto Riko kısmı yapılmadan geçildi ve maça başlandı. Komik. Ama gerçek.

13 Yorum Yapılmış:

KEREM dedi ki...

Rezalet ötesi yahu. Santiago'ydu sanırım şöyle kafasını sağa sola salladı, rezalet der gibi. Off off.

Bu arada resmi istatistik sitesinde oyuncularımızın fotoları da beni güldürdü;

http://img830.imageshack.us/img830/5591/basketciler.jpg

Miksiyon dedi ki...

OLsun 12 eylülde çifte zafer kazanacak turgay demirel ve organizatörler ne önemi var böyle rezaletlerin!!

Ihsahn dedi ki...

Bi' daha da bize organizasyon falan vermesinler. Olur da verirlerse halk olarak ayaklanalım, istemiyoruz diyelim. Platini de büyük adammış bu arada.

Cetin dedi ki...

Şöylede bir olay oldu.O ilk okunan marşta (Rusya) marşındada yukarda ekranda Porto Riko bayrağı vardı ancak önümüzde Ruslar eşlik ediyordu,öyle anladık bizde Rusya marşı olmadığını.Ayrıca ekranda yaklaşık 10 defa yanlış görüntü verildi veya verilen görüntü kesildi.

Alperen dedi ki...

Bu şu an tahmin edemeyeceğimiz kadar büyük bir skandal belki de..

Kapkankağan dedi ki...

turgay demirel ve organizasyonu :)
diğer yandan istatistik sitesindeki resimler ne öyle ya oyuncuların 10 yaşındaki resimlerini koymuşlar..)

Ahmet Karadag dedi ki...

bize yapslar ne firtinalar kopartmistik, moralimizi bozdular falan diye... Ben artik skorbordlarin bozulmasi veya elektriklerin kesilmesinden haric herseyi kabul ediyorum. Allah beterinden korusun :)

nonstop dedi ki...

organizasyon mükemmel, herşey yolunda, son yılların en iyi turnuvasını organize ediyoruz(!) ama ah o içimizdeki irlandalılar yok mu:)

unknown dedi ki...

Bize bu turnuvayı verenin aklına edeyim. kısa ve net.

pata dedi ki...

kabak tadı verdi bu Turgay Demirel karşıtlığı artık.sevmemenize lafım yok ama her taşın altından da O'nu çıkarmanız bıktırdı.yanlış milli marş çalınması Demirel'in hatası mı yani?başka yerlerde olmuyor mu bu tarz basit hatalar?

Bir de birisi turnuvayı bize verene küfür ediyor.Sırf Turgay Demirel federasyon başkanı diye!!Sözün bittiği yer burasıdır!!!

Adsız dedi ki...

Maçı salondan seyretseydiniz daha ne rezillikler görürdünüz. Ha seyredenler vardır mutlaka, onlar biliyorlar zaten rezillikleri. :)

maliano dedi ki...

Çok ıslıkladılar Porto Riko'lular. Çok da coşkululardı halbuki milli marşı bekliyorlardı. Utandım valla, bize yapılsa ortalığı ayağa kaldırırdık :(

kenz dedi ki...

Fildişi 5'inde Hidayet'in fotosu vardı ekranda, ayrıca Kerem Tunçeri'nin fotosu da yanlıştı sanırım.