16 Ağustos 2010 Pazartesi

Barış Ermiş Milli Takım'a Çağrıldı

Engin Atsür'ün hazırlık sürecinde aşil tendonundan ciddi sakatlık yaşaması, Ender Arslan&Kerem Tunçeri ikilisin sakatlıklarının nüksetmesi ile oyuncu kurucu pozisyonunda yaşadığımız sıkıntı malum. Son iki sezonun en dikkat çeken yerli oyuncusu olan Evren Büker'in kadroya çağrılmasına rağmen kullanılmamasındaki ısrar da ortada. Henüz resmi site tarafından doğrulanmamış bir haber olmasına karşın Barış Ermiş'in Milli takım kampına davet edildiğini ve bu akşam kampa katılacağı haberini verelim sıcağı sıcağına.

Haberi ilk olarak Murat Özyer Twitter hesabı üzerinden duyurdu ve o andan itibaren basketbol gündeminin ana maddesi olmuş durumda bu çağrılma olayı. Yaşanan can sıkıcı sakatlıkların ardından Evren'i o bölgede kullanmayacağını belli eden teknik ekipten bu tarz bir hamleyi bekliyordum açıkçası. Zira gerekliydi oraya takviye. Bu açıdan da Barış en doğru isim bence. Karşıyaka'daki rehabilitasyon sürecinin ardından Ankara'da ölü bir sezon geçirmiş olsa da Banvit performansıyla bu kadroya en başından girmeyi hakeden isimlerdendi. Altı küsür yıldan beri hazırlandığımız iddia edilen bir organizasyona 12 gün kalmış iken kadroya oyun kurucunun dahil edilmesinin çarpıklığından bahsetmiyorum tabii ki. Bu noktadan sonra takımdan ayrılacak isimler Evren Büker ve Cevher Özer olacak gibi gözüküyor. Bu arada Barış Ermiş, yeni sezon hazırlıklarına henüz başlamış. Fiziksel olarak ne durumda olduğu en büyük soru işareti şu aşamada.

49 Yorum Yapılmış:

KEREM dedi ki...

Yahu madem oynatmayacaksın niye çağırdın Evren'i? Ayrıca Barış'ı neden ilk başta, Engin sakatlanınca, çağırmadın diye de sorarlar adama.

Miksiyon dedi ki...

evrenin yerinde olsam varyaa tanyeviçi......

Adsız dedi ki...

Bu inanılmaz ve bir o kadar da komik olay için şöyle birşeyler karaladım.Barış Ermiş Milli Takım'da

bagga dedi ki...

Barışın çağırılması iyi güzel ama Evrenin gönderilmesi kanımca çok kötü oldu evren gibi ligin en iyi yerli guardlarından birini kadroya almamak büyük hata olur bu konuda tanjevic yönetimini kınıyorum evrene şans verilse eminim bunu en iyi şekilde değerlendirecektim

Rumeras dedi ki...

Barış Bolu'da kampa gireli daha 1 hafta olmadı...

tarski dedi ki...

bana gore evren baris'tan daha iyi top getiren ve daha iyi sut atan bir oyuncu. oyun kurmada barisin biraz ustunlugunu var, ki bunu kesinlikle bir kenara koyamayiz ama 12 icinde ne yapabilir cok mechul. bence engin'in yoklugunda ikisi beraber takimda olmayi hakediyorlardi.

yugoslavtipiforvet dedi ki...

barış ermiş'e kaldıysak yandık

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Bütün yaz boyunca yatan bir oyuncunun 12 gün kala DÜNYA ŞAMPİYONASI'na çağırılması çok ilginç.. Ne ara kondisyon yüklenecek, ne ara hazır olacak..

tarski dedi ki...

Bir de adidas cup'tan sonra Orhun Ene'nin aciklamalari vardi Evren'i deneyecegiz diye.

Ne yaptigimizi biliyor muyuz?

Sheed dedi ki...

evren'in yetenekleri barış'ın ikamesi olmasına imkan tanımıyor.. şu anda kerem ve engin'den sonra kullanılabilecek en kaliteli yerli guard barış..

kondisyon problemleri sıkıntı olabilir, bu bağlamda ilk belirlenen geniş havuzda sakatlık ihtimalini tamamen göz ardı ederek 2,5 oyun kurucu çağırmak hatadır ama "neden evren değil de barış" sorusu doğru soru değil.. takım alternatif oyun kurucuya ihtiyaç duyarken, bence bu kadroda ancak sinan-ömer ikilisinin alternatifi olabilecek evren yerine barış'ı tercih etmek gayet doğal..

tabi turnuva öncesi gözümüze çarpan eksikliklerden sadece birine çare olur bu değişiklik, şu anda endişe duymamızı gerektirecek çok daha vahim defektleri var oyunumuzun..

dilemma dedi ki...

takım zaten yavaş oynuyor.barış ermişte kerem gibi ağır ağır top getirip oynayan bi adam.şutu da yok.evren heyecan veren bi oyuncu.% 40 la 3lük attı sezonboyu,hiçte istikrarsız değil.hem kısalarda sorun var formda oyuncu yok diyoruz hem de evren gibi bi oyuncuya yer bulamıyoruz.sanki bi oyun planı var da oyun kurucu lazım.mantığın bittiği yerde tanjeviç başlar

Cevad Zort dedi ki...

tutku açık? şayet eksiklik kerem ve ender ise biraz tecrübe lazım,barış kötü oyuncu değil de tutku daha numaralı bir oyuncu

ako dedi ki...

Bu akşam Kerem Tunçeriyi gördüm, ayaküstü sohbet ettik. Elindeki sakatlığın devam ettiğini, ayrıca enderin de sakat olduğunu söyledi. Barış Ermişin çağrıldığı doğru mu diye sordum laf almak için. Takımda sakatlıklardan dolayı guard sıkıntısı olduğu bu yüzden iyi olduğunu söyledi bu hamlenin. Belki de enderin yerine oynayacak gibi anladım ben.

yugoslavtipiforvet dedi ki...

hakan köseoğlu bu milli takımdan niye tecrit edildi çok merak ediyorum.ender,kerem varken kadroya almamanı anlarım ama takımda şu anda guard yokken ve evren i de hiç düşünmüyorken hakan köseoğlu varken barış ermiş demek abestir.barış ermiş 5.sınıf bi oyun kurucudur.örnek olrak söylüyoru:diamantidis ile eşleşmeyi hakedecek bir adam bile değildir.çok eleştirilen emir preldzic'i barış ermiş yerine guard olarak oynatsan;barış'ın vereceği katkının 10 katını alırsın.böyle sıradan bir oyuncunun böyle büyük bir organizasyonda ev sahibi ülkenin guardı olmasını gerçekten sindiremiyorum.açıkçası milli takımı boykot etme gibi bir kampanya olsa en ön saflarda olacak kişi durumundayım şu anda.sonuna kadar da irlandalıyım.

nbaturkiye dedi ki...

Şu an için ne Evren bu tarz bir turnuvada görev üstlenebilecek kadar olgun ne de Barış :)

Miksiyon dedi ki...

Sen onların olgunluğunu değerlendirekcek kadar olgunmusun acaba nbaturkiye:)

bonzo dedi ki...

evren büker iyi oyuncu ancak turnuva kondisyonu sıfır. Yani kendine güveni hiç yok. Birde Preldzic için burun bükenler evren bükerci olmuyorlar mı? İnsan şaşırıyor bu ikisinin karşılaştırılmasına..

dejavu dedi ki...

@ bonzo;

Devşirmeye çok net çizgilerle karşı olmamakla birlikte sıcak da bakmıyorum esasen. Fakat Preldzic'in milli takımda yer almasını net olarak istemeyenlerdendim, şu noktadan sonra da olması imkansız zaten. Son iki sezonun en dikkat çeken yerli oyuncusu olarak Evren Büker'in ise kesinlikle bu takımda yer alması gerektiğini düşünüyorum. Sebeplerini de sıralayabilirim aşağıya genişçe ama bu düşüncede yanlış olarak gördüğün nedir, onu merak ettim açıkçası.

Çağlar..

onur dedi ki...

Oyun kurucu pozisyonunda Hidayet de varken ne gerek vardı yeni bir isme :)

Bari 1-2-3-4-5-6 oynayabilen birini çağırsalardı?!

Fanatik Basket dedi ki...

@yugoslavtipiforvet
hakan köseoğlu, barış ermiş'ten daha iyi bir oyuncu öyle mi? ve barış ermiş 5. sınıf bir oyun kurucu? gerçekten komik :)

yugoslavtipiforvet dedi ki...

@Fanatik Basket
daha komik olan bir şey daha var:o da sırbistan'ın teodosic ve markovic le,hırvatistan nın ukic ile,slovenya nın lakovic ve dragic ile,ispanya nın da rubio ve navarro ile oynayacağı turnuvada barış ermiş in takımımızın guardı olacağıdır.
bu adamlarla aynı cümle içerisinde olmayı hakeden bir adam bile değil barış ermiş.bugüne kadar ortaya ne koymuş allah aşkına.ortada kötü olan daha önemli bir şey var o da guardımızım olmadığı.barış ermiş bu kötülerin arasında yapılabilecek en iyi tercih bile değil.hakan köseoğlu en azından geçmişte dünya şampiyonası görmüş.barış ermiş neyi görmüş tecrübesi nedir?

Miksiyon dedi ki...

Hakan köseoğluna iyi gard diyen bir galaksiye torun getirtmek istemiyorum:)

Adsız dedi ki...

@ Miksiyon

Hakan Köseoğlu iyi guarddır. Adam her sene asist kralı, daha ne yapsın seni mutlu edebilmek için?

Sheed dedi ki...

çağlar, evren büker'in milli takım kadrosunda "kesinlikle" yer alması gerektiğiyle ilgili o sebepleri sıralasana, tercihen ayrı bi yazıda.. beyin jimnastiği olur bizim için de..

peçeteye yazıp gönderiyorum, fazlası değil yanlış anlama..

Fanatik Basket dedi ki...

@yugoslavtipiforvet
köseoğlu dünya şampiyonası görmüş evet, peki dünya şampiyonasında kaç maç kaç dakika oynamış onu da söyler misin?

köseoğlu hayatı boyunca hiç euroleague tecrübesi yaşamış mı? oynadığı en üst düzey takım kim? darüşşafaka mı, kepez mi, erdemir mi?

barış, teodosic'le, rubio ile, ukic'le aynı cümlede geçmeyi bile haketmiyor ama köseoğlu hakediyor öyle mi?

köseoğlu'nun vasat ligimizde yaşadığı asist krallıklarından başka başarısı var peki? bomboş pozisyonlarda bile potaya bakmak yerine asist yapmak için saçmalayan, her maç 5 top kaybeden bi adam mı milli takım guardı olacak?

köseoğlu'nu erdemir taraftarlarına bir sor istersen, bakalım ne diyecekler onun hakkında?

ve son olarak, madem köseoğlu o kadar iyi bir guard, milli olmayı hakediyor, o zaman neden hala takım bulamadı? neden hala işsiz?

ugur_braveheart dedi ki...

Barış ermiş ayakları hızlı ,oyun kurma özelliği ile hakan köseoğlu ve tutku açıktan daha önce öne çıkıyor . tanjeviç'in sistemine en uygun oyun kuruculardan biridir.Yanlız şutun'da istikrar yoktur bazen iyi 3'lükler atarken bazende sıfır çekmektedir.2'lik atışlarda çok iyi barış2ı barış yapan en büyük özelliği top çalmasıdır.Bence devşirme fikri kesinlikle olmalıdır.ırkçılığı bırakalım.avrupa'da bütün milli takımlarda devşirmeler var .sırbistan gibi ekol olsaydık o zaman devşirme olayına bende karşı çıkardım. Ama değiliz.bize zenci veya beyaz bir oyun kurucu lazım.

Miksiyon dedi ki...

@mixbasket
Sanırım sen o onun maçlarını izlemeyip sadece istatistiklerine bakıyorsun. Adam boş turnike atmıyor asist kralı olmak için kendi taraftarı kanser oluyor bu özelliği yüzünden o kadar saçma paslar deniyorki sayıya gideceği yerde hayretler içerisinde kalıyorsun daha nediyeyim..

HotSauce21 dedi ki...

@ugur_breaveheart

melez olsa olmaz mı?

Adsız dedi ki...

@ Miksiyon

Hakan'ı Tofaş'ta iken her maçında izledim merak etme. Boş turnike atamıyor diye mi kötülüyorsun Hakan'ı. Yahu ligde doğru dürüst penetre edip de turnike atan kaç tane yerli guard var? Ligde gittiği her takımda az çok aynı istatistikleri yakalayan, asist krallıkları yapmış, istikrarlı bir adamdan bahsediyoruz. Örnek olarak Ender Aslan kaç senedir Efes'te, dışarda oynadı da ne kattı basketboluna, ne başarısı var kişisel olarak. Ha Ender'i Erdemir'e koysan yine başarılı olacağını düşünmüyorum. Ligde belirli çizgide yürüyebilen tek oyun kurucu Hakan. Şutları bombeliymiş de, girmiyormuş. Kaç tane yerli guard tanıyorsun iyi şutör olan? Ender'in şut stilini hatırla, yukarıda saydıklarımın yüzdelerini hatırla.

Hakan'ın şutunun kötü olduğunun kabul ediyorum. Fakat Hakan'ı 1 numara için transfer eden takımlar zaten 2 numarada skorer guard ile oynuyorlar. Takım Hakan'a göre kuruluyor biraz da. Adam asist kralı oluyor her sene, 10 küsür sauyı ortalamaları da yakalıyor. Nereden geliyor peki bu 10 sayı? Şut sokmuyorsa, turnike atmıyorsa nasıl 10 sayı ortalama var?

En basit örneğini Ender'den vereceğim yine. Ender'in yerine TBL'deki diğer yerli guardları koyabilirsin yerlerine. Hakan Köseoğlu her maç 8-10 asist yapıp 10 sayı atıyor değil mi? Geçen seneye göre böyle. Bu 10 asistin hepsi 2'lik olarak sonuçlansa 20 sayı eder. 10 sayı da Hakan atıyor, etti sana 30 sayı. Üçlük falan olduğunu düşünsen 40 sayı eder rahat. Takım zaten 60-70-80 sayı civarlarında atıyor, Hakan atılan sayının %50'sinden fazlasına katkı yapıyor. Diğer guardları düşünelim bir de. Her maç bu kadar katkı veren var mı? Yok yerli olarak. Bir de çok top kaybı yaptığına dair söylemler var. Her maç 8-10 asist yapan adam 7 top kaybı yapmışsa bu doğaldır. Önemli olan top kaybı sayısının asist sayısından az olması.

Siz bilinçaltınızdaki "Hakan kötü oyuncu" fikrini çöpe atmadığınız müddetçe dediklerimi anlayamazsınız. Ne derseniz deyin bu adam TBL'nin asist kralıdır, bunu kabullenin.

Fanatik Basket dedi ki...

@MixBasket
görüşlerine saygı duyarım ama sana katılmıyorum.

en çok topla haşır neşir olan adamın bu kadar top kaybetmesi doğal diyorsun ama her takımın guardı topla onun kadar haşlır neşir ama kimse onun kadar top kaybetmiyor. hakan'ın top kaybı ortalaması tolere edilemeyecek kadar yüksek.

örneğin amerika'da (nba, ncaa vs.) bir guardın iyi ya da kötü olduğuna asist/top kaybı ortalamasına göre karar verilir. guardın ne kadar asist yaptığı değil, yaptığı asistin top kaybına bölündüğünde çıkan rakam önemlidir. hakan barış'ın iki katı asist yapar belki ama onun iki katı da top kaybı yapar, rakamların pek bir önemi yok..

bu arada dip not olarak söyliyim. ben hakan köseoğlu kötü adamdır demiyorum ama istatistikleri ne olursa olsun, ne barış ermiş'ten ne engin atsür'den daha iyi bir oyun kurucu değildir. bunu her yerde herkese karşı savunurum.

Miksiyon dedi ki...

Kardeşim yine anlamıyorsun bak ben boş turnike atamıyor demiyorum boş turnike atmak varken hala asist yapcak saçma sapan pozisyonlar arıyor ve buda herkesi fıtık ediyor bir dünyada top kaybıda cabsı bu yüzden bir dünya maç kaybetti takım hakanın bu huyu yüzünden sen tofas yıllarında kalmıssın halen belliki:)

Adsız dedi ki...

@Fanatikbasket

Tamam işte, Barış Ermiş'in daha az top kaybı yapmasının sebebi daha çok asist yapacak pozisyonda oynamasındandır. Ayrıca dediğin gibi asist sayısını top kaybına bölsek Hakan'ın asist sayısı daha fazla çıkacaktır.

@Miksiyon

Takımı için uğraşıp da top kaybı yapan, bir o kadar da asist yapıp da maç kaybeden adamı, düz oyun kuruculara tercih ederim.

Miksiyon dedi ki...

Hee ya takımı için oluyor bunlar yoksa asist kralı olmak istemesi söz konusu bile olamaz:)) Bırak allasen mixbasket ya:)

Adsız dedi ki...

Miksiyon ne alaka?

dfn05 dedi ki...

@mixbasket

buraya her buldugun baslıga link attıgını kemikleşmiş salsabasket okuyucusuna kendi siteni de kabul ettirmeye calıstıgını görüyorum ancak buraya yaptıgın hakan köseoglu yorumunu okuyarak son derece istatistik yorumcusu sıradan bi basketbol takipçisi olduguna artık kesin emin oldum- ki takip ettigimiz anıl,çağlar bunun üzerinde bilgi ve donanım sahibi oldugu icin bu siteyi takip ediyoruz .. her neyse demem o ki sana katılmıyorum 7 top kaybı normaldir demek-iddia ettigin- basketbol bilgini degil aksini gösterir..

diger tüm yorumlarda dogruluk payı oldugunu düşünüyorum sonuc olarak üzücü bi tablo var önümüzde uzun yetiştirmedeki başarımız arttıkça(en azından nba'ye kabul ettirebildigimiz bi uzun kalitemiz var) onu beslemesi gereken kısalarla aradaki makas acılıyor bizde bir rubio bir teodosic yetiştirmeyi başarsakta barış ermişi hakan köseoğlunu tartışmasak keşke ..
bu turnuvadan cok yüksek beklentisi olanda yok zaten sanırım artık o yüzden barış ermiş konusu da çok tartışılmayacaktır .. turnuvanın tadını çıkaralım , iyi bi turnuva olsun .

dejavu dedi ki...

Cem;

Aldım peçeteyi, tamamdır..:)

Şöyle de bir durum var aslında, Tanjevic'in kafasındaki basketbol anlayışı özelinde. Birden fazla pozisyonu oynayabilen(1-3 arası), uzun boylu, uzun kollu bir adam Evren. Savunma gayreti üst düzeyde, iki yıldır normal sezonda ligin en sağlam yerlisi konumunda. Kariyerinde en önemli dezavantajı olarak gözüken şutunu son yılında yaptığı şut idmanlarıyla %40 seviyesine kadar çekmiş, ceza şutu da sokan bir adam. Ki bu yıla kadar iyi yapamıyordu bunu ama Florya'da epeyce şut çalıştığını, bu eksiğine yoğunlaştığını biliyorum. Tanjevic bütün kariyeri boyunca bunu aradı, bunu yaratmaya çalıştı. Şu anda hazırı var elinde, belki birkaç rötuş gerekecek o kadar. Ama onun da yüzüne bakmıyor, nedense.

'Bir Evren Büker Yazısı' var zaten kafamda, toparlayabilirsem bu gece detaylandırırız konuyu.

Çağlar..

Adsız dedi ki...

@dfn05

Benim de SalsaBasket'te bir dönem yazar olduğumu hatırlamanı isterim. Ayrıca link konusunu yakın arkadaşlarım olan Anıl ve Çağlar ile konuştum, her postta link atmıyorum öyle, sadece önemli konularda link atıyorum ki, bu da reklam yaptığımı göstermez. Ayrıca sen evliya mısın ki basketbol bilgimi ölçüyorsun. :)

Adsız dedi ki...

Ayrıca o istatistikleri anlatmak istediklerimi açıkça kavrayasın diye, örnek teşkil etsin diye verdim. Malum anlamak istemiyorsun.

Miksiyon dedi ki...

mixbasket gerçekten basketbol bilgin zayıf bence

Adsız dedi ki...

@ Miksiyon

En azından seninkinden fazla olduğu da bence...

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

Yorumlarda görüldüğü gibi Hakan Köseoğlu ile ilgili benimle aynı fikirde olan bir arkadaş daha var. yugoslavtipiforvet. Onun da basketbol bilgisi zayıf dersiniz şimdi siz. Benim bu posttaki tüm yorumlarıma bakın, bir tane teknik kelime, teknik değerlendirme kullanmadım. Ki burada bunu yapmaya kimsenin hakkı yok, haddi de değil. Söz konusu Hakan olunca üstelik. Ben gerçeklerden bahsettim. Hakan'ın asist krallıklarından bahsettim. Bunlar olmuş gerçekler öyle değil mi? Bu yargının neresinde teknik var açıklar mısın? Asist kralı olmuş bir oyuncuya kötü guard diyen siz basketboldan çok iyi anlıyorsunuz, biz sap gibi basketbolu anlamadan duruyoruz burda ha? Hakan başarılı bir oyuncu, dürüst işini yapan bir oyuncu, herşeyden önce bunu kabul edin. Sonra kendini ispatladığı asist krallıklarını kabul edin. Sonra deyin ki, bu adam başarılı asist kralı falan ama benim basketbol anlayışıma uymuyor. Böyle deseniz önünüzde saygıyla eğileceğim inanın. Ama siz baltayı baştan vuruyorsunuz.Hangi devirde yaşıyoruz yahu?

koray dedi ki...

İŞin teknik kısmını bilmme de basketbol blog'u açan biri için çok fazla maddi hata yaptığınızı söyleyebilirim Ozan bey aklımda kalan birçak örnek.

James White için 4 numara ibaresi geçen postunuz blogunuzda duruyor.ÖZel haber olarak.

MixBasket özel haberidir, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. - Geçenlerde Burak Bıyıktay'ın "NBA'de oynamış, Avrupa'da da tecrübesi olan" bir 4 numara alacağız." demeciyle herkes meraklanmıştı. Siyah - beyazlıların transfer etmek istediği bu yıldız, Fenerbahçe Ülker'den de tanıdığımız James White.


Yada Shipp için oyun kurucu dediğiniz post

Pota6 aracılığıyla Salsa'ya düşen bir haber. Taptaze, yepyeni. İsmi birçok Avrupa takımıyla anılan, ligimizden de Beşiktaş'ın talip olduğunu bildiğimiz Shipp, Galatasaray ile anlaşmış. Bir sene daha kendisini seyredecek olmamız çok güzel oldu. Tabii Galatasaray adına da ligin en iyi oyun kurucularından bir tanesine sahip olmak da.

http://mixbasket.blogspot.com/2010/06/josh-shipp-gsaray-cafe-crownda.html

Tamam zorda aklınca 1 numara oynayabilir belki ama oyun kurucu olmadığı açık.

Sheed dedi ki...

çağlar,

ben açıkçası 1 numarada sinan kadar bile alternatif olamayacağını düşünüyorum evren'in.. 2 numara içinse savunmadaki agresifliği çok kısıtlı süre aldığı şu beko super cup'ta bile kendini göstermiş olsa da sinan-ömer ikilisinin sunmadığı bi şeyi sunduğunu düşünmüyordum.. yalnız ben geçen sene tbl'den hayli uzaklaştım ve galatasaray'ın toplasan 9-10 maçını izlemişimdir.. evren de "sürekli büyüyor efendim, durduramıyoruz" bi arkadaş olduğundan belki gelişiminin bi kısmına tanık olamamışımdır.. zira benim onu sinan ve ömer'in arkasına koyma sebebim ceza şutlarını sokma konusunda güven vermemesiydi.. geçen seneki yüzdesiyse pek öyle demiyor ama rakamlara körü körüne bağlanmak yanlış olur.. tıpkı köseoğlu mevzuunda kullanılan asist kriterinin yanıltıcı olduğu gibi.. belki daha fazla gs maçı izlesem, bu -gerçekten var olan- gelişimi görme imkanım olabilirdi.. who knows?

gerçekten "ceza şutu" sokarak yapmışsa o yüzdeyi, yine de ermiş'in değil, fiziken düşmeye başlamış onan'ın alternatifi olarak düşünürdüm kadroda, orası ayrı.. bu arada evren'in geçen sene 1 numarada neler yaptığını yetecek kadar maç izlediğimi söyleyeyim, yine asist rakamları falan dönmesin :)

Adsız dedi ki...

@koray

Shipp 2 numaradır ama Galatasaray'da yeri geldiğinde 1 de oynayabilir. Bu koça bağlı. Mrsic nasıl zaman zaman 1 numara oynadıysa Fenerbahçe'de yıllardır. Aslen 2 numara ama.

Adsız dedi ki...

Koray ayrıca fikrine saygılı olduğumu söylemek istiyorum. Açıkça, fikrini beyan ettiğin için.

dfn05 dedi ki...

@mixbasket

gec gordum ancak cevap vermek istedim ben basketbol-tenis-atletizm takip eden futbol-taraftari bi bayan olarak buyuk bi iddiam oldugunu belirtmedim sadece senin bilginin zayifliginin alelen acik oldugunu burda yazar olmus olmanin sana bisey katmadigini belirtmek istedim .. herkes kendi uzmanliginda ahkam kesmeli ..

Onur dedi ki...

@mixbasket

verdiğin linke bir göz attım, kusura bakma fazla devam edemedim, Evren'le alakalı olan bölüm yeterli geldi.

Şimdi soruyorum, böyle düşünen başka insanlar da vardır muhtemelen, seninle hemfikir olan, Evren oyun kurucu mudur? Hee zorlanırsın oynatırsın, çekersin 1'e, ama takımına 1 numara olarak alacağın bir isim midir? Gene bir soru, Engin Atsür 1 numaradır değil mi? O zaman bir takımın 1 numarası sakatlandığı zaman yerine bu mevkide bir oyuncu tercih edilmesi niye bu kadar garibinize gidiyor? Sinan sakatlansaydı, veya Ömer Onan, Cenk sakatlansaydı, o zaman Evren düşünülürdü! Bu, bu kadar basit, bunu blog sahibi, basketbolla yakından ilgilendiğini iddia eden bir kişi neden çözemiyor anlamış değilim. Evren, oyun kurucu özellikleri olan bir Preldzic veya Serkan Erdoğan benzeri bir oyuncu olsa, tamam anlarım. Ama zaten halihazırda elde kalan iki point guardının da hafif sakatlıkları varken, bu takımın bir oyun kurucuya ihtiyacı var. Evren konusunun tartışılacak bir tarafı dahi yok. Bir de sanki tüm milli takımlar direkt 12 kişilik kadrosuyla kamp dönemini geçiriyormuş gibi konuşuyorsunuz! Evren'i niye çağırdın o zaman gibi saçma sapan sorular. Bu adam bu sene mi oynamak zorunda? Orada geçirdiği süre dahi, şampiyonaya katılmasa bile, milli takım kariyeri adına atılmış bir adımdır. Amerikan milli takımını görüyoruz Kevin Love'ı hazırlık maçında dahi oyuna almıyor, ama yüksek ihtimalle şampiyona kadrosuna alacak. Bu Krzyzewski'de Tanjevic'in amcasının oğlu sanırım:)

Onur dedi ki...

Bu arada cahilliğime ver, ben yıllardır Mrsic'i oyun kurucu zannediyordum. Şuan aydınlanmış oldum. Daha neler çıkacak kim bilir:)