17 Ağustos 2010 Salı

Barış Ermiş'i Turgay Demirel mi Kadroya Çağırdı?

Banvit'le başarılı bir sezon geçiren Barış Ermiş'in dün itibariyle Milli Takım'a çağrılmasının ardından birçok beyin fırtınası gerçekleştirildi. Benim bu durum karşısındaki fikrim net: Aylarca takımla beraber olan, aylardır bünyesine kondisyon yüklenen, oyun kurucu pozisyonunda oynadığında da ne denli verimli olduğunu bu yıl cümle aleme gösteren Evren Büker'i, yaz dönemini takım sezonu açana kadar doğal olarak antrenmansız geçiren Barış Ermiş'e tercih ederim. Bu demek değildir ki Barış Ermiş kötü oyuncu. Hayır, bilhassa, beğenirim de kendisini. Ancak mevcut şartlarda bu hamle daha mantıklı benim için.

Neyse asıl konu bu değil, asıl konu Barış Ermiş'in Milli Takım'a Tanjevic tarafından değil de Turgay Demirel tarafından çağrıldığı. Bugünün dedikodusu bu, ki zaten Tanjevic de bugün Fanatik'te çıkan röportajında bu dedikoduyu doğrularcasına 'Bu saatten sonra da yeni birini çağırmak ne kadar doğru olur, bilemiyorum. Çünkü takıma uyum sağlaması, diğerleriyle aynı seviyeye gelmesi zor olur' yorumunu yapmış.

Röportaj da Tanjevic'in söylediği 'Kadroya 17 tane oyun kurucu alamam ki. Diğer takımlar da 3 tane guard alıyorlar' yorumuna ise cevabım 'Fatih Solak'ın kadro dışı kalacağı bilindiği halde alındığı kadroda 4. bir guarda da hayli hayli yer vardır' olacak izninizle. Hayırlısı artık, zaten kalmış 11 gün şunun şurasında, gelse de, bir an önce oynanıp bitse şu turnuva hayırlısıyla.

6 Yorum Yapılmış:

KEREM dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
dilemma dedi ki...

tanjevic ve demirel'den kurtulmak için A takımını mı kiralasak? if you have a problem if no one else can help and if you can find them maybe you can hire A team:)

ÇaĞaTay.. dedi ki...

Bu turnuva tam bir hayal kırıklığı olacak gibi görünüyor.Önce Amerika'nın yıldızlatı birer birer gelmeyeceklerini açıkladı.Tabi diğer ülke milli takımlarının da NBA'de oynayan yıldızları gelmeyeceklerini açıkladı.Şimdi de bizim takımımızın durumu.Önce Engin sakatlandı kadrodan çıkarıldı, Ender ve Kerem'in sakatlıkları nüksetti.Resmen oyun kurucusuz kaldık diyebilirim.Şimdi ise yaz boyunca adam gibi antreman yapmamış Barış Ermiş'i turnuvaya 10 gün kala takıma çağırıyorsun.Peki bu adamdan ne bekliyorsun.Ne katkı yapmasını bekliyorsunbu saatten sonra.Zor bu işler gerçekten zor.

onur dedi ki...

Sanırım başkan da artık Tanjeviç'den umudu kesti ancak aklı başına oldukça geç geldi...

Anil dedi ki...

Sevemediğim federasyon başkanı ve yetersiz bulduğum coacha rağmen bu yazının başlığı talihsiz olmuş sanki. Dedikodudan öte birşey var mı? Varsa bu yazı dahilinde detay paylaşmanız gerekirdi.

Anil dedi ki...

Bir önceki yoruma açıklık getireyim, terslik olmasın. Linki okuyorum, başlığa bakıyorum; ne diyeceğimi bilemiyorum. Haberin kaynağı, Demirel'in Barış'ı çağırmasına tanık olmuş gibi yazmış. Ben artık buna ihtimal vermek istemiyorum. Yönetici, koça al bunu oynat diyecek; teknik ekip ihtiyaç duymadığını düşündüğü halde kadroya alacak. Buna verilecek cevap, Demirel'e taktik tahtasını (zaten ne çizildiği meçhul, o konuya girmiyorum) hediye edip, ceketi çıkarıp gitmektir. Her ikisine de sempatim olmasa da bu hale düştüğümüze inanmak istemiyorum. Tamam kadro seçimindeki tercihleri eleştirebiliriz, mevcut kadrodan çıkmaması gereken isimlerdeki tercihleri eleştirebiliriz, ama bunu da konuşuyor hale geldiysek, vah ki ne vah. Bana kalırsa, Tanjevic ve ekibi ihtiyacım yok beyanatından sonraki gelişmelere göre, özellikle Almanya maçı sonrası Barış'ı çağırmak durumunda kaldı. Çok mu iyimser ?