27 Ağustos 2010 Cuma

Cezalar Açıklandı

Fiba Yunanistan'da düzenlenen Akropolis hazırlık turnuvasının son gününde çıkan büyük kavgaya karışan oyuncuların cezalarını açıkladı. Buna göre Yunan Schorsanitis ve Fotsis ile Sırp Teodosic ikişer maçla cezalandırılırken sandalyeyle Bourousis'in kafasını yaran Krstic'in cezası ise 3 maç ile 45 bin İsviçre frankı olmuş. Teodosic de 20 bin İsviçre frankı ödeyecekmiş. Bu cezalarla birlikte Yunan oyuncular Çin ve Porto Riko maçlarında forma giyemeyecek ve bizim maçla dönecekler. Sırplardan Teodosic Angola ve Almanya maçını, Krstic ise bu iki maça ek olarak Ürdün maçını pas geçecek. Yani ikili Avustralya ve Arjantin gibi görece daha zorlu takımlara karşı mücadele edebilecekler.


Şu cezalar ile takımların fikstürleri bir arada ele alındığında cezaların takımları neredeyse hiç zora sokmayacağı rahatlıkla söylenebilir. Her iki takım da ilk maçlarını kendilerinden daha zayıf takımlara karşı oynayacaklar ve eksik oyuncuları pek fazla arayacaklarını sanmıyorum. Bana kalırsa cezalar daha ağır olmalıydı. Özellikle Bourousis'e verilen cezayı gördükten sonra cezaların birçoklarının beklediği gibi "göstermelik" olarak verildiğini düşünüyorum. En azından insanın aklında böyle bir şüphe bırakıyor. Eğer Yunanistan Türkiye'yle, Sırbistan ise Avustralya ve Arjantin ile daha önce karşılaşsaydı da aynı cezalar verilir miydi? Pek sanmıyorum.

Edit: Yazıyı yayınladıktan sonra okuduğumda yaptığımın yorumun yanlış anlaşılabileceğini düşündüğümden açıklama gereği hissettim. Fiba'dan cezaları verirken takımları zor duruma sokmaları elbette beklenemez; zaten böylesi bir durum kabul edilemez. Benim belirtmeye çalıştığım durum cezaları verirken "takımları zor durumuma sokmama çabası"dır. Ki bana göre bu da aynı ölçüde kabul edilemezdir.

6 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

Tipik avrupalılar işte ah osmanlı zamanında viyanaya kadar gitmişken dümdüz etcektin bu şimdi bize medeniyet taslayan ülkeleri ama merhamet böyledir işte acıma yetime döner koyar g.... dememişler boşuna

baldur dedi ki...

ne yani almanya ile avustralya maçlarında oynamasınlar da cezalar bir işe yarasın diye düşünüp 5 maç mı ceza vermeliydiler?

tek anlamadığım fotsis nasıl 2 maç ceza aldı. hem kavgayı başlatıp hem de biten kavgayı yeniden dirilttiği halde.

Kapkankağan dedi ki...

bu kavgayı bizim sporcular yapsalardı en az 6-7 maç ceza alırlardı.

mkopaw dedi ki...

sırbistan'ın grubunda lübnan yok, ürdün var.haberde yanlışlık var.

saLsa dedi ki...

Düzelttik.
Teşekkürler..
saLsa

norton dedi ki...

Bizde yari final serisinde chuck Davis hakeme itiraz ettigi icin 3 mac ceza aliyor arkadaslar....