5 Ağustos 2010 Perşembe

Emir Preldzic Kesin Olarak Yok

Zaten biliyorduk da, resmi bir ağızdan da çıkınca durum kesinleşmiş oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Adidas İstanbul Cup tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, Emir Preldzic'in A Milli Takım’da yer alması için çalışmalar yapıldığını ancak FIBA ile devam eden görüşmelerde çıkan pürüzler sebebiyle Preldzic’in Milli Takım’da yer alamayacağını duyurdu.

Özsoy konuyla ilgili açıklamasında, FIBA kararını beklerken vatandaşlık işlemlerine de başladık. Ancak bu aşamada gördük ki bir takım gizli maddeler var. FIBA Genel Sekreterliği önce konuya yeşil ışık yakmakla birlikte şimdi durumu çeşitli olaylara ve maddelere bağladı. Bu saatten sonra çok geç. A Milli Takım’ımız varolan oyuncularıyla başarıyla mücadele edecektir” dedi.

** Şu renkli kalemle çizdiğimiz yer TBF'nin ne kadar acınası bir halde olduğunu anlatıyor zaten. Sen önce Türk yap, sonra bazı gizli maddeler var de. Meramımız budur, yoktur eksiği fazlası..

19 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

gizli maddeler varmıs salsa napsınlar tabula rasa:)) Mistik bir oyunmus bu basketbol bilmiyordum:)

Haşim..

hasanerdem dedi ki...

Aha buraya yazıyorum, Tanjevic ve tayfası olası bir başarısızlıkta bu olayı öne sürmezse, kadro sıkıntımız vardı zaten demezse, 10 kiloluk karpuzla turnike deneyeceğim Bostanlı sahilindeki potalarda...

Ahmet Karadag dedi ki...

acaba bu maddeler FIBA'nin hangi kasada gizleniyorumus?

Ahmet Karadag dedi ki...

"kasasinda" olacakti ... ;)

KskHyTr dedi ki...

hasanerdem mini golf sahasının yanındaki sahanın potalarında deneme orada oynuyoruz yamulmasın çember zor tamir oluyor;) 1 yandaki saha uygun orası zaten yamuk...

Oğuz dedi ki...

daha kaç konuyu yüzüne gözüne bulaştıracak bu federasyon, nasıl hala tahammül ediliyor anlamak mümkün değil. belki de federasyonu da hala görevde tutan bir takım "gizli maddeler" var. kuzu kuzu bekleyip göreceğiz.

Koray Özdemir dedi ki...

Ama ligde Türk statüsünde oynayacak. Bunun adı kıyak geçmedir.

exclusivefor80 dedi ki...

hasan erdem sahaları dönüyor..kacalım ksk den..yap ma bunu yapma bunu...

BaHa dedi ki...

O zaman Milli Takımda oynayana kadar ligde Türk statüsünde oynatmasın TBF bunu pembe yazıyla yazamıyorum maalesef :)

hasanerdem dedi ki...

bana pas vermeye çalışırken zavallı ve narin sol el serçe parmağımı çatlattığın günleri henüz unutmadım exclusive'ciğim :)) o yüzden mümkünse aynı takımda olmayalım :))

koray dedi ki...

Gizli madde diye birşey olabilir mi ? İnsanları salak yerine mi koyuyor bu federasyon.Emir olayına kadar gizlenip bir anda ortaya çıkmış maddeler mi var ?

koray dedi ki...

Bu arada Emir'in menejerlik şirketi dışında bir kanaldan Emir'in vatandaşlık işlemlerinin tamamen bittiği yönünde açıklama yada doğrulama oldu mu ?

dejavu dedi ki...

@koray;

İşlemlerin tamamlandığını Emir bizzat kendisi açıkladı ülkesinde verdiği bir röportajda.

Adsız dedi ki...

Eğer delikanlıysanız Emir'i Türk statüsünde oynatmazsınız Fenerbahçe'de. Ama olur mu, Aziz amcanız kızar sonra. Türk statüsünden de çıkartsınlar eğer yürekleri yetiyorsa.

Shumpert'i Türk yapmayında göreyim hadi. Milli takımı alet ederek bir anda jet hızıyla Türk oldu adam. Merak ediyorum Efes'te veya Galatasaray'da falan olsa, Beşiktaş'ta olsa bu kadar 'hızlı' sonuca gidilirmiydi Türk olması işlemleri.

dilemma dedi ki...

bu işin ucu balyoza çıkar

ugur_braveheart dedi ki...

emir'i neden türk olarak milli takımda oynatamıyormuşuz yok efendim gizli maddeler varmış!!nedir bu gizli maddeler? nükleer anlaşmalar mı yapılmış emirle ?.Bana çok saçma geldi ermal kurtoğlu arnavutluk milli takımında oynayabiliyorsa emir de türk milli takımında oynayabilir.eğer bir engelleme varsa bizim federasyonda bunu engeleyen kişiyi türkiye'ye sokmasın dersini versin .ama nerde bu yürek.?
nar zuzulin miydi? başbakan rte van minit desin bak bakalım emir'i nasıl oynatıyor. bence turgay demirel milli maçlardan sonra hemen istifa etmelidir. sen slovenya federasyonundan izin alacaksın sonra fiba genel sekreterinden izin alacaksın ama bir türlü gizli nükleer anlaşmalardan dolayı emir predlziç'i oynatamayacaksın. Bu skandala birileri dur demeli hemde paralar vereceksin bunun bir hesabı olmalıdır .
Eğer turgay demirelde biraz kafa varsa başbakanı devreye sokar durumu lehine çevirir.

Ihsahn dedi ki...

Yahu yıllardır Turgay Demirel'in FIBA'da ne kadar etkin olduğu konuşulmaz mıydı? Nerde kaldı bu etkinlik? Ayrıca bu FIBA'yı da FBI'la mı karıştırmışlar be arkadaş. Gizli madde falan nedir Allah aşkına. Çocuk kandırıyorlar sanki. Ben söyleyeyim: Bu turnuva sonrası Demirel ve tayfasının basketbolla tek ilgisi Milliyet gibi gazetelerde yazacakları tatsız yazılardan ibaret olacaktır.

yes dedi ki...

Hızlı olmuşmuş Nobre'yi Fenerbahçe Türk yaptı zaten.

Milli Takım'da oynamıyormuş yerli de sayılmamalıymış, Dudley zaten Milli Takım'ın vazgeçilmez oyuncusu. Drobnjak da veteran yıldızlarımızdan.

Federasyon yüzüne gözüne bulaştırmış işte Fenerbahçe ile ne alakası var.

koray dedi ki...

Drobnjak TC vatandaşı olamadı
(yani her vatandaşlığa başvuran 3 yılı doldurmuş basketbolcu vatandaş olacak diye bişey yok Emir'de belki olamayacaktı yalandan mlii olma durumu olmasa bilemiyoruz adamın zaten cepinde 2 pasaport var bakanlar kurulu 3.yü vermezdi belki de yalandan milli olacak denmese ).

Dudley'in süreci bir yıla yakın sürdü zaten sezon başında yabancı statüsünde başlanınca sezon içersinde vatandaşlık işi bitse de yabancı statüsünde tamamlanıyor Dudley'de öyle de olmuştu.

Beşiktaşlı Mims'in eşi TC vatandaşı oldğu halde işlemleri bir türlü bitmemişi.

Yani milli takımıda oynamayacak olmasa da vatandaş olabilirdi diye düşünsek bile (ki bu da kesin değil vatandaşlık kanunuda 3. yılını doldurmuş basketbolcular TC vatandaşı olur yazmıyor vatandaşlık işlemleri bağımsız bir konu aslında belki de Peja gibi emir'e de vatandaşlık verilmeyecekti ) federasyon Fb'ye en az bir sezon kazandırmış oldu Dudley örneğinde yaklaşık 1 yıl süren işlemi çok kısa sürede hallederek.