10 Ağustos 2010 Salı

G.Saray İlkan Karaman'la İlgileniyor

Bugün şirkette işler yoğun olunca gündemi anca Twitter hesabıma attığım birkaç refresh ile takip etmeye çalıştım. Sorulan soruların arasında 'G.Saray İlkan'ı mı aldı?' temalı sorular vardı. Şaşırdım, zira Shumpert'i de resmen açıklayıp bitirecekti transferi G.Saray. Öyle söylemişlerdi çünkü. Sorduk, soruşturduk birkaç yere. Evet varmış böyle bir arzusu ve teklifi G.Saray Cafe Crown'un. Tofaş cephesinden onay çıkartabilirlerse de bitirecekler transferi. Ancak dediğim gibi belirleyici nokta Tofaş çephesi. Şayet İlkan'ı da alırlarsa bu yılın başarılı(!) Ümit Milli Takım kadrosundan 4. oyuncuyu da bünyesinde barındırmış olacak sarı kırmızılılar. Bakalım ne olacak bu transfer girişiminin akıbeti?

17 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

tofaş ilkan'ı bırakmaz. kadroyu ilkan'a göre kurdular, bu sene önemli dakikalar alacak. galatasaray'a gelip benchte havlu sallayacağına tofaş'ta kalıp oynaması kendi açısından da hayırlısı bence..

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

Yüksek ücret talep ettikleri için yattı transfer. Temmuz'da gündemdeydi İlkan, hala olması ilginç.

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

Az önce konuştum İlkan ile. Tofaş'ta devam ediyor seneye.

http://mixbasket.blogspot.com/2010/08/ilkan-tofasta-kald.html

Kapkankağan dedi ki...

fanatik basket

neden havlu sallasın ki İlkan gelirse en az 15-20 dk süre alır. Zira Galatasaray ın 4 numara rotasyonu zayıf. Umarım İlkan gelir. Fbülker acaba araya girer mi?

saLsa dedi ki...

Benim kulağıma gelen de transferin bittiği, ama bu yıl kiralık olarak Tofaş'ta oynayacağı yönünde. Netleştirirsem karalayacağım bir şeyler, şimdilik duyum sadece.

saLsa

dilemma dedi ki...

steroid almış herhalde yoksa bu yaşta bu kadar kısa sürede böyle fiziğe ulaşılmaz bence ama atletizminden de bişi kaybetmemiş.sırrını merak ettim.

Legend dedi ki...

eğer gs oynatmayacaksa almasın.
bıraksınlarda böyle gelecek vaad eden oyuncular kendi takımlarında oynasın...

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

@dilemma

Röportaj öncesi sohbette, uzun süren sakatlığı esnasında sadece güç çalışması yaptığını söylemişti.:) Sonucu bu işte...

Fanatik Basket dedi ki...

@Kapkankağan
bi takımda iki uzunun (4 ve 5 numara) toplam alabileceği maksimum süre 80 dakika zaten. kadroda radoslav rancik, luksa andric, ermal kuqo gibi 3 tane sağlam uzun, +sertaç şanlı ve gerektiğinde 4 numara oynayabilecek shumpert var.

sen dakikaları nasıl bölüştürüyosun da ilkan'ı en az 15-20 dakika oynatıyorsun söyle biz de bilelim?

Kapkankağan dedi ki...

fanatik basket

galiba sen GSCC nin yardımcı koçu felansın. Oyuncuların alacağı süre performansları ile ilgildidir. Zira İlkan gös terdiği performans ile 15 dk ortalama alabilecek kapasitede bir oyuncudur. erman ve andriç ikilisinin 5 olduğunu numara kabul edersek GS de rançik'in rotasyonu olarak 15 dakika çok rahat alabilir.

Fanatik Basket dedi ki...

@Kapkankağan
kusura bakma senin kadar bilgi sahibi değiliz :)

5 numaralar 4 numara oynayamıyor dimi? hadi diyelim andric'le ermal sadece 5 oynadı, shumpert da mı hiç 4 numara oynamayacak? sertaç 0 dakika mı alacak?

hepsini geçtim, ilkan 15-20 dakika oynarsa, rancik'e de 20 dakika kalır :) ama rancik geçen sene maç başına ortalama 33.2 dakika sahada kaldı :)

Miksiyon dedi ki...

Kapkan kardeşim ne diyorsa gerekirse gider hocayla konuşur benim yüzümü kara çıkarma diye:)

alper dedi ki...

kelimeler kifayetsiz :)

koray dedi ki...

İlkan ne kadar süre alırdı gekirse bilemem ama RAncik'in bu sezon geçen sezonki kadar sahada kalamayacağı açık ve geçen sezon aldığı sürenin ölçü olmayacağı da açık.
Geçen sezon Cemal ve Tufan'ın cezasından sonra kadro oldukça daraldı.4 yabancı ve Evren nerede ise her maç elden gelse hiç çıkarılmayacaktı.Zaten Shumpert yerli yapılamazsa 5 yabancı olacak ki her bir yabancı ortalama 24 dk sahada kalabilecek.

Neyse zaten olursa bir dahaki sezon için olacakmış transfer.

dejavu dedi ki...

@Johnny;

Takım isimlerini olması gerektiği gibi yazmadığın için yayınlamadım yorumunu.

Çağlar..

Johnny dedi ki...

İlkan GSCC'ye giderek kariyerini heba etmeyecek kadar akıllı bir oyuncudur. Seneye Efes veya FB Ülkerspor gibi Euroleague takımlarına kapağı atacaktır...

guepetto dedi ki...

ILKAN KARAMAN ÖNCE KENDİ KAFASININ SONRA DA MENAJERLERİN ETKISI İLE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER YAPTI BASKETBOL HAYATINDA.ÖNCE EFESTEN KENDİNİ KOVDURDU KÜÇÜK TAKIMDAN YILDIZ TALIMA GEÇERKEN.ITÜ DE KENDİNİ TOPARLADI BASKETBOLCU OLACAK GALIBA DEDIK.SONRA TOFAS GENC TAKIMINA TRANSFER .SONRA UZUN SAKATLIK DÖNEMİ KUVVETLENME (???!!!) DÖNEMİ VE SONUNDA GEÇEN SENE BASKETBOL OYNAMAYA BAŞLADI.ARADA GİDEN EN VERİMLİ ÖĞRENME SENELERİNE BAKARSANIZ YAZIK OLMAMIŞ MI ??? CİN OLMADAN ÇARPMAYA KALMAMAK LAZIM.ÖNCE İŞİNİ YAP SONRA KARŞILIĞINI BEKLE.SPORUMUZUN(VE BİRÇOK DİĞER ALANDA)EN BELIRGIN SAKATLIĞI BU.
1990 DOĞUMLU ÖNÜ ÇOK AÇIK.ZAMAN BASKETBOL OYNAMA ZAMANIDIR