23 Ağustos 2010 Pazartesi

G.Saray Shumpert'ı Açıkladı

Bundan yaklaşık 1 ay önce vermiştik kesinleşen bu transferin haberini, tahminimizden geç de olsa kulüp kanadından resmi açıklama geldi. Oyuncunun Türk statüsünde oynayıp oynamayacağı konusunda bilgi içermiyor resmi açıklama ancak Cumartesi günü de açıkladığımız gibi herhangi bir engel yok şu an için Shumpert'ın ve G.Saray'ın önünde.

2 Yorum Yapılmış:

KEREM dedi ki...

Vatandaşlık işlemleri hallolmadan açıklanmasının tek bir sebebi var o da biraz olsun transfer yapıyoruz diyip taraftarı rahatlatmak. Gerçi basketbol transferine kaç kişi rahatlar bilinmez ama.

Yarın da futbolda açıklanır. Bu şekilde gündem değişir.

HotSauce21 dedi ki...

Shumpert, tecrübesi, soğukkanlı oyunuyla ve olası türk yapılma durumuyla gayet güzel bir alternatif görüntüsünde. Birden çok pozisyonda oynaması da joker oyuncu olarak takımın ihtiyaç duyacağı özelliklerinden biri. İşte bu noktada Haluk Yıldırım konusuna girmek istiyorum.

Özellikle Ülker yıllarında kendisinden beklenen ceza şutlarını değerlendirme konusunda bile çokça bocalamış bir isimken o dönemlerde Alper Yılmaz, Haluk Yıldırım gibi rakibe iyi baskı yapıp hücum dengelerini bozan isimler hakettiklerinden daha değerli olabildiler. (Alper Yılmaz'ın ceza şutu özelliği Haluk'a göre çok çok daha iyiydi bana göre) İşte 99 Avrupa Şampiyonası'nda son şutu pozisyon gereğide olsa O'na kullandırmış olmamız güzel bir ironi aslında. Haluk'un sokamadığı sol dip üçlüğünün aynısını yine pozisyon gereği olduğu söylenen, geçen yılki Slovenya maçında Engin Atsür'ün de kaçırması belki de Avrupa Şampiyonası'nda ki kaderimizin de tekerrür etmesine sebep oldu. Neyse konudan fazla uzaklaştık; Ülker sonrası dönemde şut konusunda biraz daha istikrar yakalasada oyununun sadece mücadeleden ibaret olduğunu her izleme fırsatı yakaladığımda tekrar göstermesi, yeter artık emekli olsun! fikrimi de git gide sabitlemiş oldu. Kimilerine göre çok iyi bir profesyonel olabilir, bu fikirlere de saygım var ama bana göre Galatasaray'ın bahsedildiği gibi ileriye değilde anlık hedeflerine ulaşması için ihtiyacı olan ağabey Haluk Yıldırım kesinlikle değil, hele ki Shumpert gibi bir isim gelmişken Haluk Yıldırım'a verilebilecek 3-5 dakikanın bile günah olduğunu ve bu sürelerin genç isimlere verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yazı uzun oldu, TBF'nin fazla dikkatini çekmeyelim, akşam evi falan basarlar allah korusun...