12 Ağustos 2010 Perşembe

İlkan Karaman G.Saray'da

Salı günü yazmıştık G.Saray Cafe Crown'ın İlkan'la ilgilendiğini. Ve hatta yorum kısmında da Anıl not düşmüştü, bu sezon Tofaş'ta kalıp önümüzdeki sezon takıma katılma olasılığının bulunduğunu. Az önce resmi site tarafından resmen açıklandı bu transfer. Açıklamaya göre, sözleşme beş yıllık olarak imzalanmış ve İlkan önümüzdeki sezonu Tofaş ile Bursa'da tamamlayacakmış. Böylece şu anda Ümit Milli Takımda yer alan dört oyuncu uzun süreli sözleşmeler ile G.Saray bünyesine kazandırılmış durumdalar. G.Saray özelinde görmeye alışık olmadığımız bir tablo olduğu kadar lig genelinde de üzerine konuşulması gereken bir hamle bu. Melih Mahmutoğlu - Sertaç Şanlı - Göksenin Köksal ve İlkan Karaman dörtlüsünün Oktay Mahmuti'nin yeniden yaratmaya çalıştığı başarılı G.Saray basketbol takımı portresinde önemli rolleri olacak önümüzdeki sezonlarda. Bu dörtlüye dahil edilmesi beklenen bir diğer isim ise yine altyapıdan gelen 1992 doğumlu Muhammed Baygül. Koç Muhammed ile de yakinen ilgilendiklerini söylemişti daha önce. Geleceğin G.Saray'ını kurmak adına güzel hamleler gerçekleştiriliyor Florya'da. Bu adımların parkedeki yansımalarını izlemek epeyce keyifli olacağa benziyor.

Furkan transferinde F.Bahçe Ülker'in masaya koyduğu kozlardan biriydi, Furkan'ın sezonu kendi takımında geçirip ertesi sezon İstanbul'a gelmesi. Bu hamleyi bu kez kendi lehine kullanan takım G.Saray Cafe Crown oldu. Bursa'da Tofaş forması ile geçireceği ve bol dakikalar alacağı bir sezonun ardından İstanbul'a gelmesi muhtemel bir İlkan şüphesiz ki çok daha faydalı olacaktır. Her iki tarafa da hayırlı olsun diyoruz.

16 Yorum Yapılmış:

Kapkankağan dedi ki...

İLKAN GALATASARAY CAMİASINA HAYIRLI OLSUN.
Habere gelince, neden bu kadar devrik tümceler kullanıyorsunuz insanlar okurken daha zorlansınlar diye mi? Biraz olsun Türkçeye saygı bekliyorum.

Furkan transferinde F.Bahçe Ülker'in masaya koyduğu kozlardan biriydi, Furkan'ın sezonu kendi takımında geçirip ertesi sezon İstanbul'a gelmesi.

Furkan'ın sezonu kendi takımında geçirip ertesi sezon İstanbul'a gelmesi, Furkan transferinde F.Bahçe Ülker'in masaya koyduğu kozlardan biriydi
sanırım ikinci tümce daha anlaşılır.

Ali dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
dilemma dedi ki...

sakatlanmadan önce karadeniz oyunlarında görmüştüm şimdikinin yarısıydı fizik olarak dışardan oynamayı seviyordu(halen öyle) biraz fazla kas yaptığını düşünüyorum hareket kabiliyetini azaltmış ağırlaşmış atletik belki ama çabuk değil.ermalle antreman yaparak daha sert bi oyuncu olur hem de sırtı dönük oyunu ve pas yeteneği gelişir.futbol takımından daha iyi transfer yapıyorlar

Miksiyon dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
futbas dedi ki...

rakiplerimizin yerli kadrosu artık dedeleşirken bizimki sürekli kalitli,gelecek vadeden Türklerle çoğalıyor.ligi doine edecek bir GS geliyor.

yugoslavtipiforvet dedi ki...

İlkan Karaman,heykel gibi fiziğini kullanmayı öğrenirse(michael wright gibi) avrupa çapında önemli bir oyuncu olabilir ama tofaş'ı ve dolayısıyla İlkan'ı yakından bilen bir insan olarak İlkan'ın oyun zekasının düşük olduğunu ve pota altı fundamentalinin yetersiz olduğunu rahatlıkla söyleyebilğirim.zamanında mustafa derin onu antrenmanlarda 1 numara bile oynatmıştı çünkü ondan bir 3 numara yaratmak istiyordu fakat göründüğü kadarıyla saf bir 5 numara olabilir.fizik yapısı buna müsait görünüyor

Ali dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Alperen dedi ki...

Lütfen tartışma esnasında seviyeyi koruyalım, argo kelimelere başvurmayalım. ;)

@Miksiyon, iletilerinden bir tanesi gereksiz bir tartışmayı engellemek için silindi, yoksa elbetteki bir yanlışın yoktu yorumda.

Alperen

dilemma dedi ki...

5 no için boyu kısa ama çok güçlü bi 4 no olabilir.oyun zekası düşük haklısın.nerde ne yapması gerektiğini bilmiyor hala sanki arka bahçede oynar gibi davranıyor.bu kadar fizik yapmasaydı 3 no olurdu ama gerek yok.enesi de 3 no yapmaya çalışıyorlar nasıl bi mantıksa.

yugoslavtipiforvet dedi ki...

@dilemma
bu 3 no yapma hevesi sanırım tanjevic'in basketbolumuza kazandırdıklarından.adam herkesten bi kukoc ya da kendi talebesi fuçka yapmaya çalışmıştı.semih erden'den bile:D

koray dedi ki...

Geçen sezon 19 yaşında idi bu oyuncu.
Oyun zekasınının gelişmesi için önünde daha zaman yok mudur ?

Yoksa oyun zekasını da Intelligence Quotient gibi yaşa göre mi değerlendirilebilen birşey mi (örn: 10 yaşında bir çocuğun zekasını yaşına uygun değerlendiriri,yaşına uygun kıstaslarla)

KArşı görüş bildirmedim öğrenmek için sordum o yüzden olumlu olumsuz biraz ayrıntılı cevap verirseniz memnun oluurm

dilemma dedi ki...

oyunu ve rakibi okuması karar verme yeteneği konsantrasyon vs. uzun bi sakatlıktan çıktığını düşünürsek çok da acımasiz olmamak gerek daha önünde uzun bi yol var ve uzun oynucular kolay yetişmiyor ama 10 yıl sonra yine aynı hataları yapıcakmış izlenimi veriyor.zaten türk oyuncular genelde kendilerini pek geliştirmez ilk başladıklarında ne yeteneğe sahiplerse öyle gider.korkum ondan.ikinci bi semihi bünyeler kaldırmaz.

Legend dedi ki...

ilkan'ı ilk olarak gecen sene tr cup konya grubunda izlemiştim.
ilk gördüğümde kendi kendime kim bu artist demiştim ama oynadığı oyunla lafımı yedirdi bana.
çok beğeniyorum bu çocuğu, inş ülkemiz adına geseye faydası olur.

alper dedi ki...

yorumlarında baglacları ve soru eklerini dahi ayrı yazmayı beceremeyen muhteremin, turkce'nin kullanılışını eleştirmesi çok ilginç :)

Adsız dedi ki...

İlkan'ın Semih olabileceğini iddia etmek için onu hiç izlememiş olmak gerekir. Zira fiziği geçtim ciddi bir dış şut tehdidi olan bir oyuncu olarak Semih ile alakaları bile yoktur. İlkan için üzüldüm. Çok yanlış bir kariyer seçimi yapmış. Bir sene Tofaş'ta kendini gösterip Euroleague takımlarına geçebilirdi.

dilemma dedi ki...

mental olarak semihe benzemesin diyorum.sadece dışardan şut atmakla basketbolcu olunmuyor