2 Ağustos 2010 Pazartesi

Kadınlarda Avrupa Elemeleri Başlıyor

Cem Akdağ dönemiyle kadın basketbolunda başlayan hareketlilik Milli takımlar seviyesinde Ceyhun Yıldızoğlu ile birlikte devam ediyor. Bu süreçte son üç Avrupa Şampiyonası'nın tamamına katılma hakkı elde eden takımımız, 2011 Şampiyonası için de mücadeleye başlayacak bugün itibariyle. Bu başarı erkek takımımızda göremediğimiz tarzdan bir istikrarı gösteriyor bize. Bu turnuvalarda yüksek dereceler elde etmenin ön şartı düzenli olarak oralarda yer alabilmek. İşte bu nedenle oldukça önemli olan bu grup mücadelesinde Finlandiya - Macaristan - Bulgaristan ve Karadağ ile mücadele edeceğiz. 4 grupta 18 takımın mücadele edeceği bu elemelerde her grubun ilk iki sırasında yer alan takımlar direkt olarak organizasyona katılma hakkı elde ederken üçüncüler de kendi aralarında eleme maçları oynayacaklar.

Yarın 18.00'da Konya'da oynayacağımız Bulgaristan maçı ile başlayacak olan grup süreci 10. maçımızı oynayacağımız tarih olan 29 Ağustos'da sona erecek. Son yıllarda Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinin çok ciddi seviyelerde kendini göstermesiyle birlikte bu transfer dönemindeki hamlelerle zirve yapan kadın basketbolu artık ülkemizde ciddi ilgi gören spor dallarından biri olmak üzere. Elbette sadece sansasyonel transferler yeterli değil bu ilginin yaratılması ve giderek büyüyebilmesi için. Salonların dolması, daha fazla maçın yayınlanması bu hedefin gerçekleşmesi yolunda ilk anda akla gelenler. Ne yazık ki bu eleme maçlarını herhangi bir tv kanalı yayınlamayacak. Sadece Konya'daki basketbolseverler destekleyebilecek takımımızı. Bizler ise maç için canlı skor linki bulabilirsek şayet mutlu olacağız. Sene 2010, yer Konya/Türkiye. Ne denir ki?

Yolunuz ve şansınız açık olsun Periler. İzleyemeyecek olsak da kalbimiz sizinle.

4 Yorum Yapılmış:

a killara zarar dedi ki...

Çağlar maç bugün mü, yarın mı Resmi site bugün yazıyor.

Bu maçı hangi akla hizmet 18:00' a koyarlar anlamıyorum. Salon çok merkezi bir yerde değil ve yaz ayında bu saate çoğu iş yeri çalışır durumda.

Genede gitmeye çalışmak lazım.

dejavu dedi ki...

Maç bugün 18.00'da.

Çağlar..

kenz dedi ki...

http://live.fibaeurope.com/netcasting/default.asp?game_number=7563-D-6&microsite_scope=undefined

44-28 önde kapattık devreyi.

12 oyuncunun tamamı süre aldı.Kozluca ve Yenal dışında herkes skor üretti.

kenz dedi ki...

Gsli Hodges düşük bir yüzdeyle 4 sayı üretti.