23 Ağustos 2010 Pazartesi

Kanada Önünde İyi(?) Prova

Bu maçtan istediğim sadece erkenden farkı açmamamızdı, zira Kanada genç bir takım ve maça iyi başladıkları vakit o moralle iyi gidiyorlar, en azından son çeyreğe kadar bir şeyler deniyorlar ve maç daha ölçücü oluyor; kötü başladıklarındaysa dağılıp dibe vuruyorlar ve maçın rakip takım için çok bir manası kalmıyor. Bugün maça süper başladık, doğal olarak hayallerim yıkıldı. Ortaya güzel şeyler koyduk, ancak bunları Lübnan'dan çok da farkı olmayan bir rakibe karşı yaparak sahadan 84-53 gibi farklı bir skorla galip ayrıldık. Beni bugün en mutlu eden şeyse, Joel Anthony karşısında Oğuz ve Ömer'in etkili oyunu idi. Hücumda etkili olmalarından bahsediyorum elbette, yoksa kimilerinin belirttiği gibi Joel Anthony süper bir hücumcu falan da değildir bana kalırsa. Dananın kuyruğu yarın kopacak, tüm Ankaralılar'ı son provada yarınki Arjantin maçına bekliyoruz artık. Bir hatırlatmada bulunalım, maç saatinde değişiklik oldu ve maç saat 21:30'da başlayacak. Kanada-Lübnan maçının başlama saati ise 19:00.

Türkiye (84): Cenk Akyol 11 (3 ribaund- 1 asist), Sinan Güler 1 (3 asist), Ömer Aşık 14 (6 ribaund), Ömer Onan 17 (2 asist), Semih Erden 8 (3 ribaund- 3 asist), Kerem Tunçeri 5 (1 ribaund- 3 asist), Oğuz Savaş 12 (8 ribaund- 2 asist), Kerem Gönlüm 5 (5 ribaund- 1 asist), Ender Arslan 2 (3 asist), Barış Ermiş (2 asist), Hidayet Türkoğlu 9 (7 ribaund- 2 asist), Cevher Özer (1 ribaund)

Kanada (53): Jermaine Anderson 2 (3 ribaund- 3 asist) , Tyler Kepkay (2 ribaund- 1 asist), Ryan Bell 4 (1 ribaund), Denham Brown 4 (3 ribaund- 4 asist) Olu Famutimi 7 (4 ribaund- 1 asist), Aoron Doormekamp 5 (10 ribaund- 1 asist) Rob Sacre 7 (5 ribaund), Jevohn Shepherd 5 (2 ribaund), Joel Anthony 6 (5 ribaund), Kelly Olynyk 9 (1 ribaund), Kyle Landry 4

3 Yorum Yapılmış:

Mete Aktaş dedi ki...

Maç saatinde değişiklik yapılmasının nedeni akşam maça Tayyip Erdoğan'ın gelecek olmasıymış...

Furkan dedi ki...

Arkadaşlar merhaba.

Bazı gönderilerde yer verdiğiniz istatistik vb. bölümlerin yazı rengini (pembe) değiştirmenizi tavsiye ederim.

Siyah üzerinde güzel gözüküyor olabilir ancak benim gibi RSS okuyucuları, Google Reader vb. hizmetlerde beyaz arka plan kullanmak zorunda olduğu için yazının o kısımları hiçbir şekilde gözükmüyor yazıyı okurken. Ancak imleç ile highlight yapmak gerekiyor.

Dikkate alırsanız sevinirim.

Yaptığınız harika iş için teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

saLsa dedi ki...

@ Furkan

Çok haklısınız. Bunu hiç düşünmemiştik, dikkate alacağımızdan, almaya çalışacağımızdan emin olabilirsin.

Saygılar,
saLsa