10 Ağustos 2010 Salı

Kıbrıs'ta Şampiyon Yunanistan

2010 Dünya Şampiyonası'nda A Milli takımımızla birlikte C grubunda Ankara'da mücadele edecek olan takımlardan Yunanistan ve Rusya'nın katıldığı bir hazırlık turnuvası düzenlendi Kıbrıs'ta. Turnuvanın diğer iki takımı ise yine şampiyonada yer alacak Almanya ve Hırvatistan idi. Oynadığı üç karşılaşmayı da kazanarak şampiyonluğa uzanan Yunan takımı, Rusya'yı 101-63, Almanya'yı ise 82-54 gibi oldukça farklı ve dikkat çekici skorlarla mağlup etmeyi başardı. Turnuvanın son gününde ise Kalathis'in 22 sayısıyla Hırvatistan'ı da 90-81 geçerek şampiyonluğu elde ettiler. Bu maçta F.Bahçe Ülker'li Roko Ukic 19 sayı, ligimizin yeni yüzlerinden G.Saray Cafe Crown'lı Luksa Andric ise 14 sayıyla mücadele etmiş.

Turnuvadaki maçları takip eden bir abimiz Yunan takımının oldukça formda olduğundan bahsetti. Maçların CD'lerini alma ihtimalim var, daha detaylı konuşabiliriz ilerleyen günlerde bu turnuva üzerine. Fakat Ruslar'ın 101-63'lük Yunanistan yenilgisinin ardından Almanya'ya da 76-73'lük skorla kaybetmesi ilginç geldi doğrusu. Artık rakipleri de radara alma vakti geldi yavaş yavaş. Dolayısıyla bu minvalde haberler artacak bugünlerde, uyarayım.:)

2 Yorum Yapılmış:

tarski dedi ki...

ruslar 2007'de avp sampiyonasina 1 hafta kala fransa'dan 35 civari fark yemislerdi, sonra sampiyon oldular.

Ahmet Karadag dedi ki...

buradan yunan maclari indirilebiliyorsmus. Üye olup "utorrent client" yüklenilmesi gerekirmis. Yunan kullanicinin yalancisiyim. Kendim denemedim.


Griechenland : Deutschland
http://www.tzaba.tv/details.php?id=4346&hit=1

Griechenland : Russland
http://www.tzaba.tv/details.php?id=4352&hit=1

Griechenland : Kroatien
http://www.tzaba.tv/details.php?id=4357&hit=1