4 Ağustos 2010 Çarşamba

Mersin'den ACB'ye 2. Yolcu: Jimmy Baron

Geçen yıl transfer döneminde Chris Lofton'u ACB'ye gönderen Mersin BŞB, bu yıl da Jimmy Baron'u yolluyor İspanya'ya. Aslında Mete Babaoğlu'nun planlarında Dominic James ve Jimmy Baron'un takımda kalması yer alıyordu ancak işler istendiği gibi gitmeyince yollar ayrılmış oldu ister istemez.

Jimmy Baron geçen yıl 29 maça çıktı Mersin formasıyla ve 16.38 sayı - 2.48 ribaund - 1.24 asist ortalamalarını yakaladı. 29 maçın 10'unda 20 sayı barajını geçti. Sadece 6 maçta çift haneli rakamlara ulaşamadı. Sezon boyunca fauller hariç potaya attığı 333 topun tam 226'sının 3 sayı çizgisinin gerisinden olduğu düşünülürse onun iç-dış dengesi konusunda ne tarafa daha yatkın bir oyuncu olduğunu da şıp diye anlayabiliyoruz. Perdeden çıkıp, çabucak şuta kalkması ve dengesini havada iken bulması en büyük artısı. Bu sayede birçok zor şutu sokmuşluğu var sezon içinde. 226 üçlükte 98 isabet bulması ve %43.4 gibi fazlasıyla iyi bir üçlük yüzdesine sahip olması ACB takımlarından Lagun Aro GBC takımının da dikkatini çekmiş olacak ki, taraflar arasında anlaşma sağlanmış. Belki resmi imza da atılmıştır, tam bilemiyorum o kadarını.

Böylece Lofton ve Baron ile 2 sezonda 2 tane 2 numarasını İspanya'ya ihraç etmiş oldu Mersin. Kimbilir belki de sırada transferini bu sabah duyurduğumuz yeni 2 numara Christmas vardır. Salsabasket özel haberidir.

1 Yorum Var:

Miksiyon dedi ki...

Kaliteli şutördü ama çok kendini beğenmişti

Haşim..