22 Ağustos 2010 Pazar

Nene de Dünya Şampiyonası'nda Yok

Şampiyonanın başlamasına 6 gün kala bir üzücü haber de Brezilya'dan geldi. Birçoklarına göre şampiyonanın kağıt üstünde en iyi pota altı rotasyonuna sahip olan takımı Brezilya, bu rotasyonun hücum anlamında en değerli parçası olan Nene Hilario'yu kaybetti. Son olarak Fransa'ya karşı oynadıkları ve 58-56 kaybettikleri hazırlık maçında 12 dk kadar süre alan Nene ağrılarının sürmesi nedeniyle maçı tamamlayamadı ve akabinde kadrodan çıkartıldı. Nene'nin yerine de Le Mans uzunu Joao Batista yeniden kadroya çağrıldı.

Brezilya'nın Varejao, Nene, Splitter gibi uzunları ve Barbosa'lı, Huertas'lı kısaları ile şampiyonada yarı finali zorlamasını bekliyordum. Hala daha oldukça güçlü bir kadroları var ancak Nene'nin yokluğu onları bir kademe aşağıya çeker bana kalırsa. Zira bu sakatlık en çok İstanbul grubu takımları Amerika, Hırvatistan ve Slovenya'yı sevindirmiştir. Özellikle yukarıda yazdığım üç uzunuyla Brezilya'nın, Chandler'ı saymazsak doğru düzgün pivotu olmayan Amerika'ya karşı vereceği mücadeleyi merakla bekliyordum; kötü oldu bu haber.

2 Yorum Yapılmış:

Ihsahn dedi ki...

Nereden bakarsak bakalım çok yazık olmuş. En azından Varejao'yu daha az sahada görecektik sakatlanmasaydı.

Doğuş dedi ki...

üzücü gerçekten. herif seneler sonra milli takıma gelmiş onda da sakatlanıyo. ayrıca splitter, nene, varejao üçlüsü odom-chandler ikilisini rezil edebilirdi. şimdi de maric-andersen, fotsis-sofo, reyes-marc edebilir tabii.