20 Ağustos 2010 Cuma

Oyak Renault'nun 2. Yabancısı: Charles Garcia

Oyak Renault Jonathan Gibson'dan sonra 2. yabancısını da basına açıkladı. 4-5 numaralarda oynayabilen Seattle çıkışlı Charles Garcia ile 1 yıllık anlaşma sağlayan Bursa ekibinden yapılan açıklamaya göre oyuncu bugün öğle saatlerinde Bursa'da olacakmış. Ayrıca 2 numaralı pozisyon için de bir yabancı oyuncuyla anlaşıp, yabancı transferini kapatacaklarmış.

Charles Garcia kimdir?
2.06 boyunda 105 kilo. 13 Ekim 1988 doğumlu, geçen sene Seattle Üniversitesinde 31 maçta şu istatistikleri yaptı; 18.7 sayı, 8.3 ribaund, 1.0 asist, Atış Yüzdesi: 47.4%, 3 sayı yüzdesi: 27.7%, Serbest atış: 61.5% ... Üniversiteyi bitirmedi, üçüncü sınıf öğrencisi, erken NBA draftına girdi ve 1.turda seçilmesi beklenirken seçilmediği için Avrupa'ya gelmeye karar verdi. Yaz Ligi'nde New York Knicks'de oynadı.

10 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Çok iyi bi oyuncu draft edilmemesine çok şaşırmıştım.Harika transfer.Kafasını basketbolda tutabılırse cok iyi iş yapar oyakta

dilemma dedi ki...

bu istatistiklerle nbayi hayal etmesi ilginç.barış hersek bu istatistikleri yapsa pertevniyale gönderirler

Fanatik Basket dedi ki...

@dilemma
istatistiklerinde kötü olan ne? draft edilmemiş olabilir ama seçilme şansı olan bir oyuncuydu. draftexpress ve birçok otorite tarafından 2. turda draft edilebileceği öngörülüyordu. nba'de oynayacak kadar üst düzey bi adam olmayabilir ama oyak reno'nun bütçesine göre çok iyi bir transfer bence..

Fanatik Basket dedi ki...

sports illustrated'ın değerlendirmesine göre draft edilmemiş en önemli oyunculardan biri. efes pilsen'in yeni transferi raduljica ile de yakın rank değerine sahip olarak gösterilmiş..

http://sportsillustrated.cnn.com/basketball/2010/draft/tracker/best_available/index.html

Adsız dedi ki...

Oyak Renault yabancı transfer işini en iyi yapan takımdır bütçesine göre. Her sene efektif bir uzun geliyor mutlaka. :)

dilemma dedi ki...

2.06 boyunda %28 3lük %60 serbest atış?türk olsaydı bu istatistiklerle iş bulabilir miydi burda?gerçi atletizm dışında pek parlak şeyler yazılmamış.barış hersek doğru dürüst bi sene 1.ligde oynadı sonra haydi güle güle.amerikalı olunca haydi alıp şans verelim.renoyu eleştirmiyorum eminim faydası dokunur.sadece uzun uğraşlar sonunda yetiştirdğimiz değerlerden bu kadar kolay vazgeçmeyelim.

Fanatik Basket dedi ki...

@dilemna
sonuçta 4/5 numara oynayan bir oyuncu, üçlük yüzdesinin çok yüksek olmasına gerek yok. yetenekleri ve oynadığı mevkiye göre nba için biraz undersized kaldığı için seçilemedi sanırım.
faul yüzdesinin iyi olmadığını kabul ediyorum ama bizim türk oyuncular da bu konuda pek parlak değil. yüzde 70'in üstünde yüzdeyle faul atan uzunumuz parmakla sayılacak kadar azdır.

tarski dedi ki...

soyle bir videosu var arkadasin:
http://www.youtube.com/watch?v=rdRiLfs9OKQ

fuat dedi ki...

bu adamı barış hersek'le karşılaştırmak, elma ile armudu kıyaslamaya benziyor. iyi oyuncu almış oyak renault. bence beklentilerini karşılayacak.

Sheed dedi ki...

yaz ligi'nde iyi ışıklar verdi ama yazı yazacak kadar izlemedim aslan parçasını.. seattle radarım dışındaydı genel olarak ki anlaşılır bi şey bu.. galiba hayatımda seattle üniversitesi'ni hiç izlemedim hatta..