31 Ağustos 2010 Salı

Selçuk Ernak'ın Gör Dediği: Çin'deki Durum

Aylarca tek bir basketbol dergisi olmadan yaşayan Türkiye'de, binbir zorluklarla yeniden hayata dönen NBA Türkiye dergisini yaşatabilmek için kaç takla atıyoruz biliyorsunuz. İşte Türkiye'nin mevcut şartlardaki tek basketbol dergisi olan NBA Türkiye'nin Eylül sayısında okuyucularına hediye olarak verdiği 32 sayfalık Dünya Şampiyonası ekinin en sonunda Çin Milli Takımı yardımcı antrenörü Selçuk Ernak'ın 'Çin Günlükleri' başlığıyla yazdığı yazısında gözümüze gözümüze soktuğu ufacık ama aslında kocaman bir detay var ki, paylaşmadan geçsek çarpılırız.

Şöyle diyor Ernak: 'Her ne yapabiliyorsak denemeli, bu dergiyi yaşatmalıyız. Çünkü elimizde bir başkası yok, en azından gazete bayiisine gidip dergimizi satın almalıyız. Çin'i mi sordunuz? Tam 19 basketbol dergisi ve 5 basketbol gazetesi var. Ve inanın bunun sebebi bizden defalarca kez kalabalık olmaları değil'.

4 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

orduya sataşmazsanız satamazsınız.komutan basketbol sahasına mayın döşedi.iyi gider

Adsız dedi ki...

Basketbol gazetelerinin veya dergilerinin fazla olması Çin'in basketbola değer verdiğini göstermez bence. Japonya'da, Çin'de okuma oranı %100 veya ona yakın bir rakam.Kaldı ki Çin Basketbolu değil de NBA kaynaklıdır içeriği büyük ihtimalle.

Russell dedi ki...

ne fark eder ki?

Adsız dedi ki...

Çin'de aklınıza gelebilecek neredeyse bütün spor branşlarına inanılmaz bir yatırım, emek ve de ilgi var.

Çin'in kendi ligi giderek değerleniyor. Kaldı ki içeriği NBA olsa ne fark eder? NBA'de basketbol oynanmıyor da benim mi haberim yok?

Bu gerçekten çok büyük bir problem. Zamanında BasketPoster olsun, Pivot olsun, Slam olsun hep iyi işler yaptılar ama hep o yada bu şekilde kapatmak zorunda kaldılar.

Bu kadar uh ah dev adam demeyi bilen bir memleketin, gençlerinin NBA'i ağzı açık ayran budalası gibi izlediği bir ülkede, bu kadar değerli basketbol yorumcularının olduğu bir ülkede biz okurlar olarak bir basketbol dergisini yaşatamıyorsak, o zaman bizim basketbola olan bağlılımızda bir problem, büyük bir problem var demektir.