2 Ağustos 2010 Pazartesi

Sertaç Şanlı Nihayet Galatasaray'da

Haziran ayının sonuna doğru Melih Mahmutoğlu ile birlikte yazmıştık Sertaç Şanlı'nın G.Saray Cafe Crown ile anlaştığını. Melih transferi çok kısa bir süre sonra resmi siteden duyurulurken Sertaç konusunda herhangi bir açıklamanın gelmemesi beklenmedik bazı gelişmeleri işaret ediyordu bize. Telekom'daki yapılanmanın mimarı Faruk Akagün, Sertaç'ı bırakmak istemiyordu. Fakat Sertaç da takımdan ayrılmak niyetindeydi. Ümitler Avrupa Şampiyonası başlayınca ara biraz uzun oldu ama Sertaç geçen hafta Telekom'dan kesin olarak ayrılacağını söylemişti bize. Galatasaray kanadından resmi açıklama az önce geldi. Biraz gecikmeli de olsa iş resmiyet kazanmış oldu böylece. Göksenin Köksal ve Melih Mahmutoğlu'nun ardından Galatasaray'ın Ümitler kategorisindeki üçüncü oyuncusu oldu Sertaç. Uzun zamandır sarı kırmızılı cephede görmeye alışık olmadığımız bir tablo bu. Galatasaray özelinde alışık olmadığımız bir durum da sözleşme sürelerinde yaşanıyor bu sezon öncesinde. Sertaç'ın sözleşmesi beş yıllık olarak imzalanmış. Mahmuti rüzgarı Florya dolaylarında efil efil esmeye devam ediyor.

5 Yorum Yapılmış:

Koray Özdemir dedi ki...

Galatasaray'ı bu yıl finalde görürsem şaşırmam. Ligi ilk üçte bitireceklerini düşünüyorum. Finali de zorlarlar gibi. Ama Efes ya da FB'yi geçeriz diyemiyorum, ama ikisini de geçmek imkânsız değil. Özellikle FB ile eşleşirsek saha avantajı çok belirleyici olabilir. Çok sevindim bu habere.

Ali dedi ki...

Oktay MAhmuti demek vizyon demektir.Türk basketbolunun şu anda tartışmasız en büyük koçu.

dilemma dedi ki...

sertaçta ne buluyorlar anlamıyorum hem ayakları yavaş hem ince hem yumuşak.hüseyin beşokun şimdiki hali gibi.sadece dışardan şut.beğenmedikleri fatih solak daha iyidir.bu yaşta bu kadar kulüp gezmesi de tuhaf.

Alphan Aksoylar dedi ki...

sertaç bayağı kalınlaştı ve içerden oynuyor artık...

doğancan aksu dedi ki...

Oktay hocanın elinde daha da gelişecektir,hayırlı olsun