24 Ağustos 2010 Salı

Slovenya da Kadroyu Netleştirdi

Şampiyonaya 4 gün kala B Grubu'nda Brezilya ve Hırvatistan'la beraber 2.'lik ile 4.lük pozisyonu için kapışmasını beklediğim Slovenya takımının antrenörü Mehmed Becirovic son olarak 89 ve 90 doğumlu oyuncular Zoran Dragic ile Dino Muric'i kadronun dışına aldı ve Türkiye'de mücadele edecek 12 kişi belirlenmiş oldu. Bu son listeye göre Jaka Lakovic, Samo Udrih, Jaka Klobucar, Goran Dragic, Sani Becirovic, Bostjan Nachbar, Miha Zupan, Goran Jagodnik, Uros Slokar, Hasan Rizvic, Primoz Brezec ve Gasper Vidmar Slovenya takımını temsil edecekler. Kağıt üstündeki bu kadroyu yorumlamak gerekirse kısa oyuncular ile uzunlar arasında büyük farklar olduğu söylenebilir. Zira Becirovic, Lakovic ve Dragic üçlüsü 1 numara için oldukça fazla isimler -ki ben İzmir'deki Ümitler Şampiyonası'ndan beri Klobucar'dan da bir atılım bekliyorum. Belki koç Becirovic bu oyuncuları çeşitli varyasyonlarla yan yana sahaya sürebilir. Belirttiğim gibi bu denli zengin ve güçlü kısa rotasyonunun yanında Slovenya pota altı üst düzey hedefleri karşılayabilecek durumda değil. Lorbek'in skor opsiyonu, Nesterovic'in tecrübesi ve her ne kadar eski günlerini aratsa da Smodis'in dış şut tehdidini çok arayacaklarını düşünüyorum. Vidmar'ın savaşçılığı, mücadelesi elbette yararlı olacaktır ancak Slovenya'nın yukarılara çıkabilmesi için içeriden de skor bulabilmeleri gerekiyor. Bir de bu turnuvada Dragic'e dikkat ediniz efendim.

6 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Her şampiyonada sempati duyduğum bir takımdır.Lorbek-Smodis-Rasho da olsaydı madalya şansı olurdu ama şimdi imkansız.

yugoslavtipiforvet dedi ki...

bu adamların şu ana kadarki turnuvalarda madalya alamamalarının en büyük nedeni; hemen hemen hiç bir turnuvaya tam kadro katılamamaları ve hücumda iyi olmalarına rağmen savunma konusunda hücumda olduğu kadar opsiyonu olmaması bence.

orcun11 dedi ki...

Slovenya kadrosu isim olarak belki en iyi kadrolardan biri ancak; kritik anlarda Lakovic dışında sorumluluk alan oyuncu çıkmıyor. Ayrıca grup maçlarında Lorbek diri çıkarsa ilk 8'e girmesi şaşırtıcı olmaz.

saLsa dedi ki...

@orcun11

Lorbek, Smodis ve Nesterovic yoklar kadroda. Kadro en iyi kadrolardan biri değil bence şu haliyle.

saLsa

ako dedi ki...

beno udrich de yok. kendi isteğiyle ayrıldı önceden. keşke tam kadro gelselerdi. hala jagodnik var, ona şaşırıyorum. gerçi geçen sene avrupa şampiyonasında canımızı yakmıştı.

devrim umut dedi ki...

Oyuncumuz Vidmar'a basarilar. Ona kazma, Tanjevic'e komisyoncu diyen basketbol ukalalarini utandirmaya devam ediyor.