6 Ağustos 2010 Cuma

Sırbistan: 76 - Yeni Zelanda: 71

Adidas İstanbul Cup turnuvasının açılış maçında karşı karşıya gelen Sırbistan ile Yeni Zelanda'nın kapışmasından mutlu biçimde ayrılan taraf 76-71'lik skorla Sırbistan oldu. Yeni Zelanda ilk yarıyı 39-32 ile önde kapamasına rağmen, 2. yarıda Dusan Ivkovic'in öğrencilerine karşı koyamadı. Farkı 14 sayıya kadar (65-51) çıkartmayı başaran Sırplar, son anlarda cıvıyınca fark da eridi biraz.

Maç sokak basketbolu kıvamındaydı, o nedenle göze hoş geldi ister istemez. Yeni Zelanda'da maçı 7/8 üçlük isabetiyle (kaçırdığı da en son şutuydu) oynayarak 34 sayıyla bitiren Kirk Penney ve eski dost Pero Cameron'u sahada görmek en hoş detaylardı benim için. Kendilerine has bir stille oyunu karmaşa basketboluna döndüren, skor anlamında tüm malvarlığını şuta endeksleyen Yeni Zelanda turnuvada çok büyük işler başaramaz. Anca yüzdeli oynadığı günlerde maç alıp, ağızda hoş bir tat bırakırlar o kadar.

İşin basketbola daha yatkın tarafı olan Sırbistan'da taşlar daha oturmamış. Tıkanık anlarda 'Lavabo aç' kıvamında oyuna yetişip ağırlık koyacak bir oyuncuları yok. Zaten ilk yarıdaki sıkıntı da buradaydı. Dışarıdan Velickovic, Markovic, içeriden de Raduljica ile skor üretip, biraz da Penney'i durdurunca farkı yakaladılar. Takımın en önemli iki adamı Teodosic ve Bjelica bugün durgundular. Efes Pilsen'in yeni transferi Raduljica'yı ise daha bir alıcı gözle inceledik ister istemez. Potansiyelli bir oyuncu mutlaka ama şu Yeni Zelanda'nın uzun görünümlü kısalarına sadece ribaund anlamında üstünlük kurması, aldığı topları bir türlü bitirememesi daha üst seviyeler için insana bir 'Acaba?' dedirtiyor tabii. Ama potansiyelli, orada 'Ben buradayım' diye bağırıyor belli. Skor yönü biraz zayıf sadece.

3 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

bu zelanda ve avustralya ya karsı ayrı bir sempati besliyorum kısıtlı kadrolarıyla maximum mücadele ediyorlar konsantrasyonlarını yitirmeden... İran maçıda başladıda bu iranı kim çağırdı acaba turnuvaya çok zayıf gözüküyorlar ilk 7 dakika itibarıyla bize pek idman verecek gibi durmuyorlar semihle cevher bile fazla geldi rakibe...

KskHyTr dedi ki...

bravo semih yine yüzümü kara cıkarmadı irana karsı ilk 7 dakikada 3 faul alarak akıl fikir??

Miksiyon dedi ki...

ömer aşık biraz kendini sakınmazsa camı kırabilir serbes atış sırasında

Haşim..