7 Ağustos 2010 Cumartesi

Sırbistan: 96 - İran: 68

Adidas Cup'ın ikinci gününün açılış maçında Sırbistan ile turnuvanın en zayıf takımı olarak gözüken İran karşı karşıya geldi. Dün Milli takımımız karşısında henüz ilk dakikalarda oyundan kopan İran takımı bu kez daha fazla direndi ve onbeşinci dakikaya kadar bir şekilde oyunun içinde kalmayı başardı. Fakat o dakikadan itibaren dış şutlarının da yardımıyla gittikçe farkı açmaya başladı Sırplar ve kırk dakika sonunda sahadan 96-68 galip ayrılmayı başardılar.

Dün Yeni Zelanda karşısında süre almayan isimlerden Milenko Tepic ve Nenad Krstic'in çift haneleri gördüğü Sırbistan'da, toplamda beş oyuncu bunu başardı. Skoru dağıtıp, ribaunlarda 49-34'lük bir üstünlük sağlayan Sırbistan'da toplam 18 hücum ribaundunun alınmış olması da skorbordu doğrudan etkileyen faktörlerdendi. Euroleague MVP'si Teodosic 10 dakika sahada kalırken 0/2 ile skor üretemedi ve 3 top kaybına karşılık yalnızca 1 asist yapabildi. Dünün ardından gözlerimiz bir kez daha Efes Pilsen'in yeni transferi Raduljica üzerindeydi. 6/10 saha içi isabeti, 2/6 serbest atış ile toplamda 14 sayı üretip, 4'ü hücum olmak üzere 9 da ribaund çekti. İran'ın 2.18'lik uzunu Hamed Ehdadi fazlasıyla rahatsız etti Raduljica'yı fakat genç oyuncunun temasdan kaçınmadığını gördük bir kez daha.

Çin'i mağlup ederek Asya Şampiyonu ünvanını elde eden İran açısından tecrübe niteliği taşıyor bu karşılaşmalar. Muhtemelen şampiyonayı da galibiyet alamadan kapatacaklar ama bu seviyelere gelmek, buralarda oynamak ilerisi için önemli onlar adına. Birazdan başlayacak karşılaşmada bir aksilik olmazsa şayet Yeni Zelanda'yı da mağlup edip yarın Sırbistan ile finali oynayacağız gibi gözüküyor.

Henüz Yorum Yapılmamış